DR Nayel-CF2(10)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:

Multumesc frumos Corina!Esti foarte draguta!
Cred ca o sa merg cand este de garda pentru ca o sa aiba mai mult timp liber.Sa inteleg ca de maine pana luni nu este?
Ma bucur ca lucrurile sunt spre bine la tine si sper sa ti se implineasca visul de a avea un bebe cat mai curand!
Multi pentru tine!
MIRELA


fotografii

"Invata sa alungi lacrima cu un suras,invata sa zambesti atunci cand esti trist,caci numai zambind vei invinge suferinta." (Nietzische)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinache spune:

eu abia asteptam ziua de 27 cand trebuia sa vad ce mai face "co-locatara"... si-acum imi spuneti ca mai tre sa astept pana in 31?

Alina & Serena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by Alinache

eu abia asteptam ziua de 27 cand trebuia sa vad ce mai face "co-locatara"... si-acum imi spuneti ca mai tre sa astept pana in 31?

Alina & Serena









Hahaha ce simpatica esti Alina. Si eu il mai numeam pe Rayan asa cand era in burta, ii ziceam " co-locatar", sau mai obisnuiam sa spun ca suntem " 2 in 1".

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simkat spune:

Alinache, eu am fost ieri la CFR2, la Dr. Nayel si cat am stat sa imi astept randul mi-am aruncat privirea pe foaia cu garzile. Acolo era trecut Nayel, duminica si joi. Incearca sa ii dai un telefon, poate ca nu pleaca in weekend, asa cum sa aude si poate te duci chiar duminica la control. Sper sa iti fi fost de ajutor!

Mami@Raducu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayna spune:

Simkat eu am fost marti la dr. Nayel la cabinet si stiam ca pleaca de miercuri. Am intrebat-o pe asistenta cand se intoarce si mia zis ca nu mai pleaca miercuri ci vineri 25.08.2006 si revine luni la datorie si joi pe 31.08.2006 este de garda.

Alinache daca ai dubii poti suna la cabinet maine sua sunal direct pe dr. pe mobil si afli ce program are.

Va pupic.
Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Florentina G spune:

Si eu am mers luni la controlul de rutina, la cabinet.

Geo_78 - si eu am facut tot la dr. Iosup ecografia morfologica obligatorie, Dl. doctor se uita bineinteles peste ea iar daca pui intrebari iti exlica pe intelesul tau termenii de acolo. Cu toate astea mi-a mai facut si el o ecografie desi nu ma asteptam.
Chiar as vrea sa intreb fetele care au fost paciente ale dr. pe perioada sarcinii daca asa obisnuieste sa faca la fiecare control sau daca aceste ecografii se fac numai cand sunt probleme speciale. Eu una nu pot spune ca am probleme, de fiecare data imi spune ca totul este bine.

La prima sarcina am facut o singura ecografie pe toata perioada, controlul lunar se limita la ascultarea inimii bebelusului, mi se lua tensiunea, ma masurau si cantareau, imi faceau un sumar de urina si mi se puneau cateva intrebari de rutina.


Tina 23+ cu si Maya
Pozele noastre
Maya dupa 1 an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alinache spune:

merci fetele,
sunt mai rusinoasa din fire si am zis sa nu-l deranjez pe dr.cu telefon pt.o informatie ce o pot primi, si chiar am primit-o altfel... cred ca avea planificata garda pe 27 pt.ca la ultima noastra intalnire adica pe 03.08 mi-a zis ca ne vedem pe 27, dar probabil ceva a intervenit si schimbat garda din 27... imi iau inima in dinti si-l sun... sau nu... ma mai gandesc, poate prind curaj ;)

Alina & Serena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:


Florentina eu in perioada sarcinii am mers la controlul lunar numai la cabinet.De fiecare data mi-a facut si eco si tuseu vaginal desi nu am avut probleme si de fiecare data imi spunea ca totul este foarte bine.Cred ca este bine sa-ti faca eco in fiecare luna si asa iti va face dc. mergi in continuare la dansul.
Iti doresc o sarcina usoara si un bebe sanatos!

MIRELA


fotografii

"Invata sa alungi lacrima cu un suras,invata sa zambesti atunci cand esti trist,caci numai zambind vei invinge suferinta." (Nietzische)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Buna fetelor,
Am si eu o intrebarica la voi daca aveti cumva carnetul gravidei ?
Mie mi l-a dat medicul de fam si mi-a spus sa completeze in el doctorul ginecolog . Voi ati mers cu asa ceva la dr Nayel? credeti ca o sa- mi completeze in el daca ii spun?Va da rezultatul ecografiei?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayna spune:

Salutare.

Am tot citit o poveste minunata pe care vreau sa o cititi si voi. Sper sa va placa.

Poveste


A fost odata ca niciodata, un bebelus ce astepta sa se nasca.
Intr-o zi il intreaba pe Dumnezeu “Aud ca vrei sa ma trimiti pe pamint dar cum voi supravietui eu, fiind atit de mic si neajutorat”
Dumnezeu ii raspunde “Printre multimea de ingeri de pe pamint, am ales unul pentru tine. Te asteapta si va avea grija de tine”.
“Dar”,spuse copilul“, in Rai aici nu trebuie sa fac nimic decit sa cint si sa zimbesc. Este tot ce-mi trebuie pentru a fi fericit”, Dumnezeu ii raspunse “Ingerul tau iti va cinta zilnic si vei avea motive sa zimbesti in fiecare zi. Vei simti dragostea ingerului si vei fi fericit”
Copilul ceru mai multe explicatii “ Si cum voi intelege ceea ce oamenii imi vor spune cind eu nu cunosc limba?” Dumnezeu ii raspunse“ Este usor.Ingerul tau iti va spune cele mai dulci si frumoase cuvinte pe care le poti auzi vreodata si cu multa rabdare si grija te va invata sa vorbesti”
Inca neconvins copilul intreba “ Si ce voi face cind voi dori sa-ti vorbesc?”
Dumnezeu zimbi si-i spuse “ Ingerul te va invata cum sa te rogi si eu te voi asculta” Copilul ingindurat intreba “Am auzit ca pe Pamint sint multi oameni rai,cum ma voi putea feri de ei?” Dumnezeu ii spuse “ Ingerul tau te va ocroti de rele chiar cu propia-i viata”
Copilul intristat ii spuse “ Dar voi fii tot timpul trist ca nu te voi putea vedea” Dumnezeu imbratisa copilul si-l linisti “ Ingerul tau iti va vorbi de mine ,te va invata cum sa ma asculti si eu tot timpul voi veghea asupra voastra”
In acea clipa era tare liniste in Rai si multe voci frumoase se auzeau deja de pe Pamint. Grabit si curios,copilul spuse “ Ma duc atunci,dar te rog spune-mi numele ingerului meu” Cu blindete Dumnezeu ii spuse “ Numele ingerului tau chiar nu este important,tu strig-o doar MAMI”


Corina

Mergi la inceput