DR Nayel-CF2(10)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Bedrosmart spune:

Va multumesc mult pentru raspunsuri.

Desi imi pare rau pentru respectivul doctor, probabil ca nimeni nu ii da ceva in mod special, asa ca ramane la latitudinea dr. Nayel modul in care se descarca de obligatii. Pentru ca acest al doilea dr. exista cu siguranta, practic nu prea exista operatie care sa se poata face de un singur doctor. De obicei cei doi muncesc aproape la fel de mult, dar "mana intai" decide cum si ce sa taie, celalalt nu are responsabilitatea asta. De exemplu, in pozele lui Dolcebaby de la cezariana, mana a doua este o doctorita (asistentele nu umbla niciodata in burta bolnavului).

Oricum, o sa mai intreb si eu, dar ma gandesc ca in ziua respectiva nu o sa mai am preocuparea asta pe primul plan.

Multumesc mult de urari. Si eu va doresc voua copii frumosi si sanatosi!

Bedrosmart 35

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_de_bogdan spune:

Bedrosmart, din cate am auzit eu cand am fost in spital, Nayel imparte cu toti cei cu care lucreaza. Eu am dat numai lui si anestezistei, asistentelor care m-au pregatit pentru operatie, si a fost ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayna spune:

Buna fetelor.
Cum v-am mai spus si eu merg la dr. Nayel. Anul trecut in iulie am facut operatie laparascopic sa vada daca am trompele infundate. Referitor la cat se da la medic, mana a doua, anestezist am aflat in spital. Inainte de operatie ma chemat dr. la el si i-am dat plicul si pentru el cat si pentru celalalt medic, la anestezist i-am dat cand am intrat in sala de operatie. Referitor ca imparte cu ceilalti este adevarat, in aprilie am facut o inseminare cu el si bineinteles i-am dat plicul atat lui cat si dnei. biolog. Mai era o asistenta dar am ziz ca-i dau can cobor dupa masa dar dr. a venit si ia dat din banii lui. Sper sa nu va suparati pe mine ca mai intru si eu din cand in cand pe aici, dar imi place sa va citesc si sa aflu de la voi cum este sa fii gravida. Poate intr-o zi o sa am si eu bucuria asta.
Va pup si sa va bucurati de micile minuni pe care o sa le aduceti pe lume.
Corina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Valentina_D spune:

Buna fetelor,

De vreo 2-3 ore citesc discutiile voastre despre doctorul Nayel. Ma gandesc serios chiar sa merg si eu la el, mai ales ca locuiesc in Dr Taberei.
Am doua intrebari la voi.
1.Stiti cumva daca are program la cabinetul particular si sambata?
2.Citeam in mesajele voastre ca face cezariana...dar face cezariana la cerere? Chiar daca nu e neaparat nevoie ci pur si simplu e alegerea pacientei?

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:


Valentina din cate stiu eu la cabinet are program de luni pana vineri de la 15 la 20(exceptie fac zilele in care este de garda)
In ceea ce priveste cezariana,cred ca face si la cerere.Au fost fete care au vrut cezariana chiar daca nu aveau indicatie medicala de cezariana si le-a facut.El incearca sa convinga pacientele sa nasca pe cale naturala pentru ca nu mai trebuie sa suporti efectele secundare ale unei operatii,dar oricum hotararea este a ta.
Esti insarcinata?Daca da,iti doresc sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos iar daca nu esti inca,iti doresc sa fii cat mai curand!

MIRELA


fotografii

"Invata sa alungi lacrima cu un suras,invata sa zambesti atunci cand esti trist,caci numai zambind vei invinge suferinta." (Nietzische)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Valentina_D spune:

Multumesc mult pentru raspuns

Inca nu sunt insarcinata dar imi doresc mult un bebe si o sa ma pun pe treaba;)
Luna trecuta pentru prima data nu am avut ovulatie si cm mi-a venit dupa tratament cu utrogestan. Sper sa fie numai ceva trecator, si sa intru in normal...
Daca nu..sunt optimista, ca nu am de ales, si stiu ca exista tratamente de stimulare a ovulatiei si pana la urma tot reusesc eu sa am bebele dorit.
Dar m-au impresionat discutiile voaste in legatura cu acest medic, si pentru ca nu sunt hotarata ,in cazul in care raman insarcinata sa raman la doctorita mea care isi duce nasterile la Giulesti,mi se pare o varianta buna Dr Nayel...vad ca sunteti tare multumite de el.

Pupici
Vali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:


Presupun ca s-a intors dl dr. din concediu si ar trebui sa merg la controlul de 6 luni de la cezariana.Poate stiti voi cand este de garda saptamana asta sau cealalta.Inca nu m-am hotarat cand voi merge.
Cand mergeti la spital va trebuie trimitere de la medicul de familie sau mergeti pur si simplu?Eu am mers numai la cabinet,exceptie facand zilele in care am fost internata.

MIRELA


fotografii

"Invata sa alungi lacrima cu un suras,invata sa zambesti atunci cand esti trist,caci numai zambind vei invinge suferinta." (Nietzische)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayna spune:

Draga Blueeyes2003 eu am programare astazi la cabinet pentru citirea unui rezultat. Din cate stiu dl. dr. de maine pana duminica nu este nici la spital nici la cabinet. Daca este eu o intreb pe asistenta cand se intoarce si in ce zi este de garda si iti spun.
Te pup.
Corina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blueeyes2003 spune:


Iti multumesc mult,Corina!
Sper ca rezultatul sa fie asa cum iti doresti!
Multa sanatate!

MIRELA




fotografii

"Invata sa alungi lacrima cu un suras,invata sa zambesti atunci cand esti trist,caci numai zambind vei invinge suferinta." (Nietzische)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayna spune:


Mirela ma prezint la raport. Dl. dr. pleaca vineri dar de luni este la datorie. Saptamana viitoare este de garda joi 31.08.2006, asa ca poti sa stai linistita si sa fie totul bine la echo.
La mine este pentru prima oara cand am un rezultat bun la o analiza, dar mai am inca o luna de tratament si abia dupa aceea sa ma gandesc sa incerc inca o inseminare.
Te dulce.
Corina

Mergi la inceput