DR Nayel-CF2(10)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geo_78 spune:

As vrea si eu sa-l sun pe mobil si sa merg la spital ca mi-e mai usor, dar n-am numarul de mobil :(

Cine ma ajuta cu nr. de mobil al Dr. Nayel ?

Multumesc,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ayna spune:

geo_78 nr. de mobil al Dr. Nayel este 0722627713, iar cel de la cabinet este 021/7774870.
Sa aveti sarcini fara probleme si nasteri usoare.
Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_78 spune:

multumesc din suflet ayna pentru nr. de mobil... il voi suna chiar astazi... sper sa ma primeasca :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_du spune:

buna,

am vazut ca sunteti pacientele dl.dr.Nayel de la spitalul cf2, unde presupun ca o sa si nasteti .....eu merg tot la spitalul cf2 dar la un alt medic..dr.Azdacher...nu stiu daca au vreo legatura sau stie cineva ceva de el...ideea era ca vroiam sa va intreb...asta apropo de spitalul cf2....daca acolo sunt rezerve...sa poti sta doar tu cu bebe in camera...si cat costa?...sau camerele cu cate paturi sunt...si daca stie cineva cam "cat costa" o nastere acolo......daca intrebarile mele sunt prea aiurea sa-mi spuneti si promit ca-mi inchid gura

bye!

24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gicutza spune:

shihana si pitikot.. scuze ca va raspund cu intarziere dar bebelina imi ocupa aproape tot timpul si f. rar mai apuc sa scriu. Iar sambata am avut si botezul asa ca tot "pe fuga" am fost.

Deci... la CF2 nu cred ca sepoate sta cu insotitor in camera. Nici vizitatorii nu sunt lasati sa intre efectiv ci "intalnirile" au loc pe holul mare de la intrare. Seara se mai poate intra dupa ce cotizezi pe la infirmiere sau cine mai e pe acolo.
Pentru "rezerva" respectiva nu am platit nimic. Insa am platit infirmiere, asistente si tot personalul aferent de cred ca nu a ramas una ne-gratulata. Daca mai stateam mult in spital cred ca puneam sotul sa faca un credit la banca . Insa si ingrijirile au fost de nota 10 si tot personalul f. amabil si saritor.

Cam atat... mai scriu ...

Vlad si Ana
Sa traim bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Gicutza, dar de ce ai platit atat infirmierele si asistentele?
Eu nu am platit aproape deloc, exceptand in ziua operatiei si a fost ok. Nu stiu de ce trebuie sa le invatam prost,mai ales ca la CF 2 isi fac treaba bine si fara sa le dai.
Eu nu am avut nici o problema desi nu am platit nici un ban neonatologului, asistentelor ( parca o tentativa de plata am avut o data, dar apoi m-am lecuit).


Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina_du spune:

fetelor, stiu ca suna aiurea, dar va mai rog inca o data spuneti-mi si mie "cat ma costa " o nastere normala la cf2? va intreb pt ca nu vreau sa dau nici prea mult dar nici prea putin medicului...

multumesc,
24+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:


Buna fetelor,
Am si eu o mare nelamurire in legatura cu analizele.Am fost la medicul de familie pt analize si m-a intrebat ce salariu am pe cartea de munca .I-am spus ca 1000 ron si din ce-am inteles eu a zis ca nu am gratuitate la analize.Are vreo importanta salariul? Stiam ca se platesc o parte din analize dar sa le platesc pe toate mi se pare absurd . Voi ce stiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitikot spune:

GICUTZA,mulumesc mult pentru raspuns !Cam asa stiam si eu,deci o sa-mi cam iau gandul de al CFR2
CRISTINA uite aici s-a discutat despre nasterea normala http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73662 poate intri si te ajuta fetele cu raspunsuri .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Ceea ce nu pare a fi OK la spitalul CF2 mi se pare a fi faptul ca nimeni nu are voie sa vina in vizita si ca trebuie ca vizitatorii sa astepte in holul de la intrare


Martha 34+weeks
bebe

Mergi la inceput