DR Nayel-CF2(10)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Buna fetelor,
Am vorbit azi cu dr. Nayel si mi-a spus sa merg joi la spital la control.Spuneti-mi va rog unde anume trbuie mers (nu am fost in spital niciodata dar trec pe langa el in fiecare zi), sunt probleme la poarta , am nevoie de adeverinta de la serviciu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Raluca, cladirea este cea din mijloc si se intra prin spate, iar maternitatea este la etajul 2; nu ai nevoie de nici o adeverinta si la poarta intri fara probleme
Succes!

Martha 33 weeks
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Stie cineva cand merge Nayel in concediu??
Il gasesc duminica la spital?
Multumim



www.flickr.com/photos/84539179@N00/166696886/in/photostream/" target="_blank">poze cu noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=78768" target="_blank">povestea nasterii micutei Petra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shihana spune:

Draga Amissdl doctor intra in concediu pe 2.08.

Din aceasta cauza mi-am decalat si eu cezariana ( trebuia sa aiba loc pe 10 aug)pe care o sa mi-o faca dl. dr. pe 30. 07 cand e de garda..Prefer asa decat sa ma lase pe mana altcuiva..Sper sa nu aiba probleme bebe ( va avea 38w+2d)!!..

Gicutza, spune-mi te rog,pt acea rezerva ai platit ceva,ai rezervat-o dinainte?..mai exista alte rezerve acolo?..

Cu drag, Shihana 36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Shihana, daca dl dr pleaca pe 2 august in concediu ai idee si cand se intoarce? Sper ca nu e plecat mai mult de 2 saptamani..

Martha 33 weeks
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:


Buna,spuneti- mi si mie ce fel de ecografie face Dr Nayel la 8 saptamani transvaginala sau pe burtica ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bedrosmart spune:

Martha, dl. doctor mi-a zis ca e in concediu pana pe 20 august. Cum pe mine ma interesa sa fie la serviciu la sfarsitul lui septembrie, nu l-am intrebat daca in perioada asta e plecat din tara sau din Bucuresti, daca poate fi deranjat etc.

Mai bine iei legatura direct cu el si-l intrebi amanunte din astea (eu, de exemple, l-as intreba la ce coleg de-al lui pot apela in caz de nevoie).

Sper ca am fost de folos.

Bedrosmart

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns martha78 spune:

Merci, Bedrosmart
Eu o sa mai merg pe 30.07 la consultatie ca atunci m-a chemat si o sa-l intreb si ce pot face in caz ca am nevoie urgenta sa ma vada cineva, eu sper sa nu fie cazul, oricum am emotii pt ca incepand cu 20 august intru in saptamana 38-a



Martha 33 weeks
bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_78 spune:

Buna fetele,

Am tot citit si eu multe lucruri despre Dr. Nayel si as dori sa merg si eu la dumnealui.
Nu stiu cum sa procedez insa....
Eu sunt gravida in 8 sapt, sunt momentan in evidenta unei doctorite dar din anumite motive vreau sa merg la altcineva.
Asadar, cum sa fac? Sa merg in cabinetul din Dr. Taberei pentru o prima consultatie? (programul nu-mi prea convine) Mi-ar fi mai bine la spital sa merg seara cand e de garda...
Sa-i arat analizele pe care le-am facut? (eu am facut toate analizele inainte de sarcina si nu as vrea sa le mai repet)
Ma intreaba de ce anume schimb doctorul?

Apoi nu stiu cand sa merg, acum, adica pana in 1 aug cand pleaca in concediu sau in jur de 15-20 sept (dupa ce vine dumnealui din concediu, plec eu in concediu pt 2-3 sapt)?

Ma primeste si daca sunt gravida in 15 sapt fara probleme, pt ca atat as avea eu pe la 15-20 sept?

Hm...Cam multe intrebari am...

Multumesc anticipat,

Geo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns raluca22 spune:

Buna GEO,
Eu sunt insarcinata in 7w+4 si am fost aseara la spital la primul control.Eu l-am sunat pe mobil pe dr.Nayel si m-a intrebat unde vreau sa vin la cabinet sau la spital si m-a chemat cand era de garda.

Mergi la inceput