Smecherasi de iulie-august 2004 (178)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Helo! Mama, ce prolifice ati fost!

Olivia, si fii tare!!!
Gongutza, , ai fost de nta 20 cu vestile din aeroport!Pe cuvant ca m-au dat lacrimile!
Cristalina, cum e de fapt? Nu iti repeta echo? Bafta multa si zic si eu, cum o vrea Domnul, nu dispera, gandeste-te ca mai ai pe cineva mic si drag de crescut!
Lia, tu cum mai esti?

Noi am fost de 1 Mai la un gratar dar mai pe dupa-amiaza, cand mi-a venit sotul si sunt tare necajita ca a racit Matei, tuseste pentru prima data de cand l-am nascut. Nu era frig dar batea vantul tare, l-am imbracat bine, zic eu, dar e pui de incubator si rezistent de...
I-am cumparat sirop de muguri de pin cu propolis si nu stiu exact cat sa-i dau, la farmacie mi-a zis ori doua linguri ori doua lingurite pe zi, ca urla domnul ca voia la porumbei si nu am retinut.

In alta ordine de idei, Matei parca a depasit faza cu datul cu fundul de pamant, a practicat si datul cu capul de pereti ( e mai tare!!!) de am zis ca-l dau la sporturi extreme, dar acum e asa de incapatanat, daca spune "nu", nu ramane, daca nu incep urletele.

http://pg.photos.yahoo.com/ph/gabrielab_ro/my_photos
Mami+ MATEI-GEORGE (23.08.2004)
Povestea nasterii: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36243

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Roberta, doua lingurite pe zi !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

neata
copilasii vostri zgaraie sadu lovesc cu palma?

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Da nu vrea neam sa plece frigul asta odata ... s-a racorit de tot in casa ! Mai cald este pe balcon, unde a batut soarele cit de cit azi !
Andreea, gizmoul imparte generos palme cind are chef ... mai si zgiriie, dar palmele sint pe locul I !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kro spune:

Hop si noi sa nu cumva sa lipsim de pe liste: ne inscriem si la cea cu copii care se dau cu fudu' de pamant si tipa cat pot si la cea cu batausi ... de zgariat nu zgarie (inca) da' a inceput sa traga de par ...

Cristal...eu am inteles ca mai e o speranta ...sau m-am inselat ?
Pupici tuturor si sanatate bolnaviorilor...Alessia e bine, nu a mai facut febra inca de la prima doza de antibiotic...Duminica am fost si noi la zoo ... fetelor le-a placut si s-au purtat rezonabil, drumul inapoi spre casa a fost mai rau, ca de obicei....Bei, copilu' asta e un smecher si jumatate...cand stie ca mergem undeva, la plimbare, sta cuminte in masina, cand ne intoarcem imi scoate peri albi

Carolina, Felicia si Alessia
POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

philip, Codrut nu le are cu zgariatul, dar cu palmele da.E expert!Daca il apuca nervii, iti arde cate una.Si are o palma grea...

Am pus cateva poze de la botezul celor doi copilasi de care v-am povestit.Daca aveti chef sa vizionati, adresa este:
http://community.webshots.com/user/eoncioiuro


Adema&Codrut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Am vazut pozicile ... doi copii frumosi ! Sa fie sanatosi si sa creasca mari !
Iar tu, nasica sexi si trista ... Pupici !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

alice, sexi nu am fost nici pe departe; trista, da, recunosc...Cum v-am povestit, nu a fost un botez obisnuit si m-au impresionat copilasii aia.


Adema&Codrut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AncaMaria spune:

Salu!

Adema, am vazut pozele, ce copii frumosi dar tristi... iar voua toata stima pentru ce ati facut!

carmencita, cum mai stai cu dieta... io vad ca ieri nu am mai slabit deloc, ba din contra, am mancat aseara varza calita (cu doar un strop de ulei) si vad ca am pus la loc 1/2 kg..... da daca tot am suferit pana acum, este pacat sa ma las...

Olivia, ce faci?

andreea, Bianca daca e nervoasa isi infige degetele in fata mea, daca ma vedeai sapt. trecuta cum aratam ca m-a prins in plin si avea si unghiile netaiate... ea palme nu da (inca)

cristalina, io am inteles ca nici doctorul nu stie sigur?... dar cand va sti...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Buna seara! Am intrat si eu repede (desi abia am picat de vreo juma' de ora) sa vad vestile Cristalinei. Deci? Nu prea inteleg - la control se arata sarcina, dar nu ti-a recomandat nimic? Nici o alta echo, in alt loc, o echo mai performanta?? Ce dr. e asta, bre? Parca imi aduc eu aminte (corecteaza-ma daca ma insel) ca tu parca aveai ceva probleme cu uterul? Sa fie de la asta?
oricum daca e oprita in evolutie (afara doar daca nu s-a intimplat foarte de curind), ar trebui sa singerezi macar putin (eu am singerat desi luam si Utrogestan...) pentru ca organismul incerca sa o elimine... Hai lamureste-ne...(mama, dar ce linistita pari sa fii, eu as fi fost demult cu cercul pe cimpii...). Multi pupici si bafta sa fie cum va doriti voi!

Am vazut si pozele de la botez - bravo voua Adema, foarte draguti copii!

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Poze nou-noutze
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput