Smecherasi de iulie-august 2004 (178)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Eu plec in jumatate de ora la o sedinta in oras - sper sa scap repede si sa nu se lungeasca prea mult...
Va pup si revin miine - o seara placuta va urez!

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Poze nou-noutze
Albumul comun!!!

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimilinca spune:

Ziua buna si de la noi
Rarutz in ultima vreme, dar parca au venit asa toate de nu prea mai am timp sa rasuflu ... si indispusa peste masura la servici se fac ceva schimbari care nu prea imi miros a bine, bona vrea marire de salariu, "ca asa se da din ianuarie", mie nu mi-a dat nimeni, dar nu conteaza......asta e
noroc cu Ilinca care se pregateste pentru "copii spun lucruri traznite"... striga dupa mine ieri "iuminita ai gija pe bacon, ai gija"... eu fiind pe un scaun, bagata in debara. sau duminica seara ii faceam masaj pe spate si o intreb :iti place, este bine? "da, Inga doaie oasele...", cum probabil ca aude la bunica...nu-i tace gura, vorbeste singura, cu papusile, cu animalele de plus...
da olita tot nu vrea sa o vada , iar carnea daca nu o fac terci, nu pune gura...

am reusit sa citesc capitolul trecut si am plans de emotie citind transmiterea in direct de la Otopeni ... Olivia, te imbratisez si iti doresc sa treaca cat mai repede timpul pana la revedere!si sa nu ai nici o strangere de inima sa vorbesti cu Luca. ii va face bine, copiii sunt mai adaptabili decat ne imaginam, nu de alta, dar sa nu te uite...
liliana, ce putin a mai ramas....cred ca ai emotii, doamne, doamne
cristal, si sa vii cu vesti bune de la medic!
dana, bravo , esti curajoasa gastii!!! si Doamne ajuta sa fie cu fundita !
Sanatate la copilasi bolnaviori...Ilinca, Stefan, Alessia...scuze daca am uitat pe cineva...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimilinca spune:

am uitat...ne inscriem in capul listei cu copii care se dau cu fundul de pamant cand nu le faci pe plac si tipa de se uita lumea compatimitor... ultimele expresii favorite :"lasa-ma " si "nu veauuuu"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kamiska spune:

Buna Gagici !
Am venit si noi din minivacanta.
Mey noi am fost la circ si bulinutza a fost foarte incantata ca de atunci tot povesteste ca la ''sirc era un sape si altu sape si codilu' si piticul ......'' cine vine pe la noi ii povestim intai de circ si apoi ne jucam sau facem altceva. Ieri am fost la gradina zoologica si iar a fost foarte incantata, dar mai tare i-a placut la circ.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

mai fetelor, ce m-am emotionat cu calatoria lui Luca si cum a transmis gongutza de la aeroport! Olivia, io i-as face cinste cu o bere... Il pupam pe Luca si pe Olivia sa le fie usor!

Cristalina bafta la medic!

Si copilu meu se da cu kuru de pamant! Io sper numai sa-i treaca cat mai repede...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

"Iuminitza" zi-i bonei ca bonusurile se dau in decembrie, asa ca trebe sa astepte pana la Craciun!......Simpatica Ilinca!

La noi a ramas ca in gara, asteptam.
Acid folic si magneziu daca e de bine, analize de chlamidia, ureeaplasma si mycoplasma daca e de rau. La control toate se prezinta bine. Asa ca....asteptam...

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Eeee, noi la faza cu datu fundului de pamint nu am ajuns inca, dar tipa sau plinge de m-a albit !!!! Astept cu maaare nerabdare sa treaca si asta, cum a trecut si faza cu mincatul scamelor de pe covor (si de sub !). Intre timp imi fac stoc de vopsea de par, heheee!

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mimilinca spune:

cristalina, da'alta ecografie pe cand??? tin pumnii sa fie de bine !...ah, si cu frigu' de pe afara unii cred ca vine Craciunul si nu 1 iunie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Pai, Cristalina, medicul nu zise daca-i de bine sau rau ?? Ca io nu inteleg ...

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

Cristalina, cum adica "daca e de bine" si "daca e de rau"??? Repeti eco sau ce a zis dr.? Eu iti tin pumnii sa fie " de bine" !

Adema&Codrut

Mergi la inceput