Miresele anului 2006 (55)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Alinutza79, eu am cumparat rochita de la targ, in februarie. Dovada ca nu ma tem ca nu o sa-mi mai vina. Eu zic ca tu te cunosti cel mai bine si stii cat de mult "fluctuezi" la capitolul greutate.

De facut la comanda am vazut pe Lipscani un magazin unde primeau si comenzi dupa modele de la Alb si Negru. Se dusese o mireasa cu un catalog de care am vazut la targ. Si sigur costa mai putin.

Nunta noastra: 29 iulie 2006

"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

quote:
Originally posted by elara

Carmen, rochita o poti vedea (in varainta grena) pe site-ul dat de Emily (ca si eu tot yokko cu un singur "k" gugaleam ) . E tinuta 12. Si mai re si bolero. (daca nu ma insel eu e inclus in pret). Si e pana la jumatatea genunchiului, exact cum cautam eu. Magazine eu am descoperit 2, unul la Unirii si unul pe Magheru (asta l-am vazut din masina). Cica ar mai fi unul si ep Calea Victoriei.
Mie mi-a placut mai mult culoarea untului. Si avea si o bentita cu niste frunzulite verzulii imediat sub bust si parca pe parginea manecii de trei sferturi a boleroului si parca pe rever.

Nunta noastra: 29 iulie 2006

"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca



Carmen_Marieta, Elara: Boleroul nu este inclus in pret. Eu am dat 250 ron pe rochie si 180 pe bolero.
In unirea sunt 2 magazine yokko. Ambele la et. 1. primul este la intrarea din parcarea etajata. Iar celalalt in partea cealalta a magazinului, treci de scarile rulante din centru, treci de leonardo... si de flo&jo ... sper ca ai priceput ceva din ce am scris, ca nu stiu sa explic.
Mai este unul pe magheru, unul pe mosilor, unul in Cora pantelimon (dar aici n-au rochita asta).

Poza cu rochita culoarea unutlui: http://community.webshots.com/album/549480792nOsEjr

In unirea aveau culoarea unutlui, neagra si mov. Bolero mai aveau si roz. Asta acum vreo 2 sapt. cand am fost eu. Bordo nu aveau, dar am inteles ca aveau pe Magheru, parca Divine girl mi-a spus (sper sa nu spun tampenii).

si sa aveti o saptamana frumoasa.




www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">S-a mai nascut o stea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Poate v-ati intrebat vreodata de unde vin numele pe care producatorii le aleg pentru masini.
Iata mai jos cateva raspunsuri:

AUDI: Another Ugly Deutsche Invention
BMW: Brings Me Women
FIAT: Failure in Italian Automotive Technology
FORD: Fix Or Repair Daily
SAAB: Shape Appears Ass-Backwards
HYUNDAI: Hope You Understand Nothing's Driveable And Inexpensive...
VOLVO: Very Odd Looking Vehicular Object
PORSCHE: Proof Of Rich Spoiled Children Having Everything
DACIA: Daca Ai Cap Ia-ti Alta.


No more kinky stuff! Soon to be a married woman!

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balkina spune:

Mersi mult Ooana! Din pacate am vazut ca magazinul se gaseste in Iasi! E o problema! Ca vreau sa merg cu costumul la un magazin si sa probez cu el pe mine, si asta inseamna ca trebnuie sa fie din Bucuresti.

Eu stiam ca Venus face palarii, insa sunt niste preturi....150 - 200 RON.

Oricum mersi!Pup


Pana la nunta noastra mai sunt....
http://daisyPath.com/days/060603/1/0/+10/1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadya spune:

Alynutza79, avem nunta in aceasi zi! De ce nu te orientezi tu spre o rochie care la spate se inchide gen corset? In felul asta poti sta linistita ca o ajustezi pe greutatea de atunci si nici nu te strange la burtica pt ca siretul acela il poti lasa mai larg pe talie. Plus ca noi, astelalte, ne mai putem sufoca putin de dragul rochiei in noaptea cu pricina, dar la tine, cu bebe la purtator, chiar nu-i indicat!

Diverse pentru nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elara spune:

Elyanne, multumim mult.

Ce dezamagire... E..oricum... tot voiam eu sa port doar rochitza la cununie. Cum eu nu m-am uitat la pret (deh, femelile astea...) si l-am rugat pe iubi sa se uite, el s-a uitat doar la bolero.. si a crezut el ca e pretul pentru intregul compleu.

Si ma mai si miram ca e ieftina rau....

Nunta noastra: 29 iulie 2006

"Ataseaza-te de cei care te pot face mai bun, primeste pe cei pe care, la randul tau, ii poti face mai buni."
Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_trend spune:

quote:
Originally posted by krelia

Poate v-ati intrebat vreodata de unde vin numele pe care producatorii le aleg pentru masini.
Iata mai jos cateva raspunsuri:

AUDI: Another Ugly Deutsche Invention
BMW: Brings Me Women
FIAT: Failure in Italian Automotive Technology
FORD: Fix Or Repair Daily
SAAB: Shape Appears Ass-Backwards
HYUNDAI: Hope You Understand Nothing's Driveable And Inexpensive...
VOLVO: Very Odd Looking Vehicular Object
PORSCHE: Proof Of Rich Spoiled Children Having Everything
DACIA: Daca Ai Cap Ia-ti Alta.







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SunSmile spune:

Neata
O zi frumoasa, calduroasa si plina de realizari va doresc! Spor la pregatiri!
Pupi

La bine si la greu, STEAUA - Campioana sufletului meu!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!!Hristos a Inviat!!!
Ne-am intors si noi de 2 zile pe meleaguri banatene.
ce sa va zic, am slabit 2 kg din cauza stresului. pastele a trecut cu bine, calvarul a inceput dupa ce am ramas o sapt. in Alba cu bebele. M-a disperat soacra-mia, ce mai, ieseam pe furis de la mine din casa cu bebe, sa nu ma vada , ca sa nu vina si ea. Am crezut ca divortez, ce nunta, divortul, nene. Noroc ca in ziua botezului, i-a venit mintea la cap lui Clau si a luat masuri. dar a fost naspa ca m-am stresat si agitat, lapticul e pe duca, vai de viata mea.
Am iesit bine cu botezul, choiar nu ne asteptam. ne-am scos parleala si i-au mai si ramas lui bebe bani. soacra si socru, ca de obicei figura naspa si bani putini, exact ca ceilalati prieteni. Ii ziceam lui Clau, ca asta e o repetitie pt nunta. dar decat sa am stresul si nervii astia mai bine ma lipsesc.
Bebe a fost cuminte la botez, am plans mai mult eu de emotii.
sper ca, in cursul zilei de azi sa reusesc si sa pun poze.

Cu nunta ce sa va mai zic: adunam in contninuare whisky, sapt. asta dam avansul la poazar, cameraman si dj-- ii luam din Tm, cam 30 mil. toti 3 cu drum cu tot, fara cazare si meniuri de la nunta.dar fac un lucru de calitate si asta conteaza.
Am fost ieri cu sorella la A. Toma sa probez rochia care-mi place si teapa....rochia se face numai pe comanda si se plateste 30% in plus. pai eu vreau sa o vad pe mine, caci asa imi comandam Demetrios pe internet.Am probat ceva asemanator si am ajuns la concluzia ca genul ala sirena mi se potriveste. nici de cum larg. acum ramae de vazut si de gandit repede.. daca dau 800 euro pe preferata mea de la A.Toma.

va citesc mai tarziu, ca acum vine tanti la masaj.
la toate gagicutele.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
mamuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Divine girl spune:

Neatza gagici!!!
Bai nene! Reusesc si eu sa mai respir ... am la treaba ...
Am mai rezolvat cate ceva pt nunta sau ... pe langa
Mi-am gasit rochitza visurilor mele pt civila! ... adica este exact asa cum imi doream sa fie ... ma mir pt ca pana acum nimic nu s-a nimerit sa fie asa cum imi doream
Am reusit sa dam avansul pt hanimun!
Mi-am gasit zdranganele pt rochitzica de mereasa ( altele decat cele comandate - biansur )
Cea mai mare realizare de pana acum: a intrat puiul meu in "fibrilatie" ... in sfarsit!!! Aseara faceam amandoi o lista cu ce mai avem de facut pana la nunta si a fost foarte surprins de cate am facut pana acum singura. Reactia lui cand a vazut lista a fost: "doar atat??!!" ... mi-a venit sa-l strang de gat pe moment pt ca numai eu stiu cat m-am agitat pana acum
Mai avem de dat vreo 6 invitatii si am scapat de stresul asta, dar ... ce ma fac fetelor cu atatia invitati cati s-au anuntat pana acum ca vin??? Unde-i bag??? Ca noi le-am dat si celor care "stiam" deja ca nu vin dar ... surpriza!!! VIN!!! I-a gasit acuma dragostea de noi pe unii si rubedenia pierduta de mult pe altii ... ati mai auzit pana acum miri care se roaga sa nu le vina toti invitatzii??? Io-te-ne pe noi!!!


Pregatiri

Mergi la inceput