Bebelusi de sept-oct 2005 (105)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana_lucia spune:

Buna tuturor, va salutam si noi azi de 1 Mai si uram "La multi ani!" pentru toti bebeii care implinesc azi lunita!
Noi suntem in continuare foarte bine, fara probleme si daca doriti sa il vedeti pe al meu poznas, Alberto, am trimis niste poze facute simbata in e-mailul comun. Dsigur ca asteptam cu placere impresiile voastre.

Sa aveti o zi buna in continuare si salutari de la,
Dana Lucia si Alberto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Mi-am cumparat ieri bicicleta eliptica,un fel de steper mai performant,sper sa nu-l tin pe post de mobila ca si asa nu am spatiu..Vreau sa merg si la electostimulare,o fi buna la ceva?Ca totusi au trecut 6 luni de la nastere si nu mai am nici o scuza cu gabaritul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Am revenit...

Roxi - hai s-o luam pe indelete:
- "rinita faringiana" nu exista (rinita este o inflamatie la nivelul nasului, deci nu poate fi in faringe). Probabil rini-faringita acuta, care inseamna in traducere libera "muci + gat rosu".
- daca nu are wheezing nu poate fi vorba de bronsiolita
- cred ca la Colentina i-au dat lui bb antibiotic pentru enterocolita, pentru care dealtfel l-au si internat acolo. Bronsiolitele se trateaza intr-un spital de pediatrie, insa daca se asociaza cu enterocolita, copilul este trimis la infectioase pentru rezolvarea acesteia si apoi revine in pediatrie. De-asta nu au aparate de aerosoli in Colentina. La cine ai fost internata acolo? (din curiozitate)
- mai aveam sa-ti raspund la o intrebare, dar am uitat-o
Poti sa-mi trimiti pm, ca in ultimul timp n-am prea avut timp sa citesc tot ce s-a scris.





Alina
Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

La multi ani sarbatoritilor zilei!

Multumesc mamicilor care ne-au felicitat !

Noi am fost o tura pe afara si acum tocmai s-a culcat...nu cred ca mai iesim mai tarziu ..am o stare de amorteala..mi-a venit si CM 3 si poate de aia..

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Mi se pare super tare ideea prietenei Ralucucai, aia cu vasile
Ioana, pe cuvant de pionier ca am mai lasat piersici in cora, n-am fost eu.
Azi am fost in pasa buna la spart bani si inca mai am timp de una mica (partida de shopping, nu va ganditi la prostii).

Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihairi spune:

Anya, bine ai revenit! Credeam ca te-a suparat Steaua de nu mai vii pe la bebelusi.
Ioana, ai fost la Medlife-ul de pe Calea Grivitei? Cum e?
Codruta, punga de cereale eu o tin cam o luna(daca tine) pentru ca si pe unele cutii scrie 3-4 saptamani. Apa plata am tinut-o si o saptamana pentru ca luam butoaie de 5l.
Felicitari pentru dintisor. Cum se comporta Petra? Iustin e terminat cu al doilea dintisor care se vede de pe 13 aprilie si nici acum nu a spart gingia. Il doare tare ca musca tot ce intalneste si pe mine in principal.


2 baieti frumosi
poze noi


Miha+Ciprian(10.06.03)+Iustin(10.09.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Hildi, cred ca pana la urma ai mers la iarba verde
Mihairi, Petra nu se comporta mai rau decat in alte zile, doar ca musca din marginea patului si parca are mai multe balutze uneori.
N-am iesit nici eu azi pe afara, mama rea ce sunt, dar singura n-am avut chef, imi curge rau CM2. Sotul meu acum se cere la fotbal, dar eu cand l-am chemat azi sa iesim pe afara toti 3, nu a vrut, cica era frig si batea vantul. Acuma il las pe el sa hotarasca. Eu as vrea sa ma relaxez putin, dar se pare ca ochii lui trebuie sa ma vada trebaluind prin casa (mancare nu i-am facut nimik - avea in frigi, numai sa incalzeasca trebuia). Azi sunt eu in starea lui Hildi de ieri, dar din alt motiv (de fapt tot din cauza sotului). Eu mi-am dat seama ca lui nu-i prea place sa se plimbe cu noi cu caruciorul. Ati mai intalnit soti din astia?
Cateodata imi vine sa imi iau pe cineva sa ma ajute, si atunci o sa vada el libertate si liniste si nebagare in seama din partea mea.

Incep sa ma enervez pe bunicile astea si pe prietenii mei si pe rudele astea, care pare ca sunt inexistenti (noi pentru ei).

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Ioanasi tie.
Mifloricika, unde esti???
Nanadana, sanatate lui Antoine !
Bianca, si Fabiano a avut bronsita si numai aerosolii l-au salvat, am facut timp de 8 zile, de 4-5 ori pe zi. O sa vezi ca Milan o sa se simta mult mai bine dupa cateva zile de aerosoli. Sanatate multa !
Azi am fost in ´Parcul orasenesc´(in traducere libera), unde ma gandeam ca o sa gasesc ceva de tip Cismigiu, daca nu Herastrau...nu exista, tot padure, ca mai peste tot, cu celebra alee asfaltata si atat. Innebunesc, in orasul asta nu exista parcuri pt. copii, locuri de joaca, etc. Deh, minte de teuton...
Ma duc sa mai citesc din urma,




Carmi

Foto bebe Fabiano cel zambaretz (20.10.05) si www.dropshots.com/day.php?userid=98905&cdate=20060410&cimg=1" target="_blank">video

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns codruta_grg spune:

Revin, ma plang voua:
se pare ca pentru noi nimeni nu vrea sa faca compromisuri (ma refer la familie). Desi uneori ma gandesc, de ce sa faca cineva ceva, doar noi suntem o familie si trebuie sa ne descurcam. Si de sotul meu mi mila, ca trebuie sa scrie si pentru referate si pentru facultate si mai are si alte chestii, iar eu trag de el. Dar de cine pot trage altcineva?! De oferit nimeni nu s-a oferit sa ne ajute, eventual daca ma plangeam eu la mama, zicea sa o duc la ea. Dar asta nu prea vreau. Sunt 2 catei acolo, ai mei fumeaza si efectiv nu sunt linistita dupa ce o las pe Petra la ei cateva ore. La noi nu vine mama ca nu are ce face......

Codruta & www.snugglepie.com/ezb/284495.png" target="_blank">Petra Alexandra (9 august 2005)

&

www.euroski.go.ro" target="_blank">SCOALA SKI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

Mihairi, noi am fost la Medlife Grivita...si ieri si azi si maine...ce vrei sa stii?

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput