Bebelusi de sept-oct 2005 (105)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxi23 spune:

BIUMIL si bronsiolita lui Darius a fost de natura virala! Tocmai asta e problema! Asta e...m-am fript o data...dar acum am citit destul despre bronsiolita si is pregatita...doamne fereste de alt episod!

NANADANA esti o dulce ca de obicei, sanatate si lui Antoine,care mare smecheras imi pare in poze... Apropos, de ce face febra? Nu mai imi aduc aminte daca ai mai spus...scuze dar sunteti multe si inca mai am probleme sa va retin exact...sa mai capat un pic de vechime si nu o sa mai am probleme...

MARLEN sarbatorire frumoasa maine si LA MULTI ANI
DANA, waw, 16 ani?!
RALUCAFAINA FAZA CU VIBRATORUL!

Ma duc la somn!
Pupici

"PENTRU CA DUMNEZEU NU POATE FI TOT TIMPUL ALATURI DE NOI, A CREAT ...MAMA"

POZE NOI
DARIUS EDUARD(9.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Am avut o noapte alba, cu urlete, sunt sigura ca de la dinti, tot il pandesc pe al doilea, daca nu iese pana maine, imi dau demisia!

Roxi, sa n-aiba vreo rinita alergica, e si primavara acum...

Nanadana, cum ai dormit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihairi spune:

Bianca, am pus eu link-ul catre 104. Am avut ceva emotii, ca n-am mai facut pana acum, dar mi-a reusit. Data viitoare incerc si eu sa schimb capitolul daca sunt prin zona.
Pupici

2 baieti frumosi
poze noi


Miha+Ciprian(10.06.03)+Iustin(10.09.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihairi spune:

Andrew Justin
Matei Cristian
Adrian
Andrei Daniel

2 baieti frumosi
poze noi


Miha+Ciprian(10.06.03)+Iustin(10.09.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Neata tinere doamne,

Eu iar sunt la scarbiciu, bleah...

Mai fetelor, ne-a tras Victor o criza de plans azi-noapte de nu mai stiam ce sa-i facem, urlete adevarate, rasuna cartierul si l-a tinut vreo juma de ora numai asta, apoi inca vreo juma de ora pana s-a calmat. Nu stiu ce a avut, de ceva timp incoace el se mai trezeste noaptea plangand dar de obicei se linisteste repede cu o suzeta sau tinut un pic in brate. Dar azi-noapte...brrr, ne-am adus aminte cum era pe vremea colicilor. I-am dat bibe, nu a vrut, l-am pus la san, no way Jose, l-am schimbat de pampers si l-am lasat in fundul gol ca urla asa de tare ca nu am mai apucat sa-i punem pampersul curat.
Avea nasul infundat si probabil s-a speriat ca nu poate respira sau o fi de la dinti, ca saliveaza mult dar nu se simte nimic la pipait gingia, l-o fi durut burta, nu stiu, dar cand il vedeam ca nu se calmeaza simteam cum creste panica in mine, Urgenta scria pe noi daca nu se linistea.
Pana la urma, dupa ce i-am desfundat nasul si l-am plimbat pe rand in brate si i-am vorbit amandoi s-a linistit, dar suspina de ti se rupea sufletul. A stat un pic cu titi in gura si cand l-am pus la el in pat era vesel si zambitor si avea chef de joaca dar a adormit in cele din urma.
Iar la 5:40 ne-a dat trezirea, foameaa neica.

Marlena
, felicitari si sarbatorire frumoasa maine, La Multi Ani plini de bucurii, sanatate si fericire iti doresc.

LA MULTI ANI sarbatoritilor de azi, sa fiti sanatosi si iubiti.

Bianca, multumim pt schimbarea capitolului.

Nanadana, sanatate multa lui Antoine.

Simona8004, sanatate micutei Maia si sper sa-i revina pofta de mancare cat mai repede.
Pupaturi la fete, va urez o zi placuta si calma,

Anto siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna dimineata si la multi ani sarbatoritilor Andrew Justin, Matei Cristian, Adrian, Andrei Daniel!

Miha, sa traiesti.
Ruxandra, deci tu ai golit Cora de piersici. Eu am gasit caise, bune si alea.
Carmi, bine v-ati intors acasa.
Codruta, pe punga de cereale scrie cit timp trebuie maxim sa stea desfacuta - parca o luna; iar apa o tin pina se termina - cred ca 4-5 zile. Si Miruna e tractorista, am vazut ieri ca are minutele bronzate - si doar minutele.
Bianca, Dana frantuzoaica, Roxi, sanatate la bebei.
Hildi, imi pare rau ca sotul nu mai e pe aceeasi lungime de unda cu tine, dar va "reglati" voi! Oricum, nu pot sa nu remarc ce mama shukara ai.
Marlena, multi ani fericiti impreuna!
Raluca, super idei are sotul tau. Dar "aluzii subtile" de genul: "vai, e obosit Radu, e prea multa agitatie pentru el" sau "ah, saracutul, nu maninca decit in liniste deplina" nu tin?

Simbata ne-au vizitat Vladut cu irina vecina si sotul ei - a fost super fain, am ris toti 3 de am pocnit (cu lacrimi - la propriu!) de ce au facut cele 2 progenituri. Vreau sa pun pozele in album, si sa le adaug si comentarii - chiar merita vazute. Va dau link cind e gata.

Mi-am chemat bona azi, ca sa pot iesi si eu in oras cu prietenii - mergem la o pizza la Cafeneaua Actorilor. Pizza ca pizza, dar au niste inghetzatzi maaaaari.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Ioana asteptam pozele

Alina si bb Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maddy77 spune:

Buna fetelor,

La multi ani sarbatoritilor!

Nadana
, lui Antoine,si multe sanatate.
si pentru restul bebelusilor bolnaviori:Milan,Darius,Victor.

Simona
,imi pare rau ca nu papa Maia,daca o tine tot asa fa-i niste analize,mai bine sa stai linistita ca nu are nimic.Nici Bianca nu papa f mult dar eu sunt multumita ca totusi mananca..cam asa:

10:fructe(mar+banana/para/piersica +branzica sau cereale) 100-125 ml
14-15:piure legume+carnita 80-100 si de 3 zile papa si supliment lapte cam 100ml
18-19:iaurt cu 1 lg cereale sau cereale cu lapte 100-130-150ml,cel mai mult ii place iaurtul.
22:100 lapte
2-3:150 lapte
6-7:100 lapte(masa asta o cam sare,mamanca o data la 3 zile)

Marilena, multi ani fericiti!!

Hilde,imi pare rau de ce sa intamplat cu sotul...Sper sa se rezolve cat mai repede.Daca poti mai lasa-l sa stea cu bebe,macar o ora-doua si sa te mai plimbi si tu cu prietenele.






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

La multi ani celor care sarbatoresc implinirea lunitei Andrew,Matei,Adrian,Andrei multi pupici de la noi
Marlen inca_o data multi ani feicitici alaturi de cei dragi
Dana,Anto,Ioana ,madddy,Roxi multumi ca va ganditi la noi ,Antoine tot asa este ii urca ii coboara febra tot 38° ,plus gingia unflta
Roxi face febra de la dintii de sus care vor sa iasa si nu mai ies
Tonnia tare rau am dormit azi noapte dupa cite vad si tu la fel oare cind apucam sa dormim si noi ca fetele si mai vad ca vine si Anto sa ne tina companie
Ioana iesire placuta cu prieteni si asteptam pozele

Sanatate si lui Milan ,Victor si Darius

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Salutare

Sunt cu matei in brate asa ca scriu repede ceva.
Am citit cam in diagonala pt. ca am tot fost pe drumuri zilele astea.
In primul rand raspunsul la intrebarea legata de avocado: ii pasez cu furculita miezul si apoi ii pun un pic de lamaie si asa ii dau. Daca este bine copt este moale si iese un piure suficient de subtire.
In al doilea rand, Hildi, imi pare rau de faza cu sotul. Nu puteti sa lasati copilul cu cineva cateva ore? In care sa fiti singuri singurei?
Mai citesc, mai raspund.
Felicitari pt. dintisorul Petrei!
Sanatate multa bebelusilor cu diferite problemute!

Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput