Bebelusi de sept-oct 2005 (105)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

Roxi, eu nu pot sa imi dau cu parearea, dar ce iti pot spune e ca sedinta de aerosoli de azi a fost o minune... nu mai are nasul infundat deloc...stranuta si nu ii mai ies muci... e o mare chestie pt noi asta! poate daca mai are probleme cu nasul nu i-ar strica. prima data se cam sperie, dar apoi e ok...

of of ce poveste...zici ca si la colentina v-au dat antibiotice? pai nu stiau ca bronsiolita e de natura virala? de fapt am citit ca poate fi si infectioasa, bacteriana dar se poate depista treaba asta doar cu analize....

baie placuta! multumesc fetelor de incurajari!

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Felicitari Bianca!

Codrutasi Petra felicitari pentru primul dintisor!..noua se pare ca ne iese al 4 lea.
Foarte draguta Petra cu palariuta .

Epiziotomia mea e bine, nu ma jeneaza , uneori am si eu senzatia ca e lipsita de elasticitate..eu am fost cusuta mai strans si acum am nevoie de preludiu mai lung ca sa pot face ceva..altfel nu e loc .

Hildegard
sper sa vina soarele si pe strada ta cat mai curand.

Maine noi aniversam 2 ani de casatorie asa ca iarasi o sa fiu mai absenta, iar pe la pranz ma intalnesc cu mamicile si bebeii din zona in parc.

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

Felicitati Marlena!!!

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Hildi bataie la sot merita dar zau ca merita
Codruta felicitari pt dintisorul lui Petra
Bianca multa sanatate lui Milan
Marlen eu iti spun de acuma "multi ani fericiti impreuna cu familia si sa ne auzim la 100 ani"
Nicole bine ai revenit
Roxi multa sanatate lui Darius care este un scump


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Noi fetelor am avut azi toata ziua febra ,cred ca uarasi o sa fac noapte alba ca tare nu il vad bine sa doarma la cit sufera draguta

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RalucaCostiurin spune:

Buna seara!
Bine ca si maine am liber, ca altfel ma de toti peretii! Am avut vizite garla azi, de dimineata pana seara! Radu s-a culcat zombie, da' rau de tot, nici mancare nu i-a mai trebuit, un 130 ml bagat cu forta!
Zice sotu' sa punem in casa tablouase cu diverse proverbe gen "vizitele scurte sunt cele mai placute", "mai rar te vad, mai drag imi esti", scrise in litere dragalas brodate cu infloritura!!
Bianca, dexa e dexametazona, tot un corticosteroid, ca si prednisonul de altfel; avantajul e ca e un f bun antiinflamator (se da si la artroze, catelul meu a facut o multime de injectii). Dezavantaje, ca la orice corticosteroizi, si in plus mi se pare ca si la prednison, ca trebuie tinut regim de sare.
Hilde, ce sa zic... Am o prietena care si-a cumparat vibrator (numitul vasile) si se inchidea in baie si-i dadea drumul cand stia ca-i sotul pe faza! Cica se invartea sotul ca leul in cusca, si de frica concurentei lui vasile si-a revenit de pe aratura! Asa ca "solutii sunt, totul e sa fii calm, Ferdinand!"



Raluca, mama Radului - 29.09.2005
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Bianca, a venit si vremea mea sa te ajut cu ceva cu calculatorul (remember BE?)

Eu fac asa cand schimb capitolul: am o pagina deschisa la capitolul precedent, ma loghez cu septoct si dau edit pe mesajul de la inceput (cel cu lista), copiez toate linkurile in fereastra noua,unde sunt tot logata cu sept oct, in mesajul nou, apoi, in lista cu capitolele creez un nou link: pun vestitul nr cap nou si copiez acolo link-ul catre pagina de deschidere a capitolului anterior. M-am facut inteleasa?
Deci am in permanenta 2 pagini deschise...si copiez dintr-una intr-alta. Sper ca ai inteles bine, ca eu am baut ceva vin rosu pe ziua de azi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

merci Kid, deci suntem chit... data viitoare incerc asa cum spui tu si sa vedem daca imi iese! nu mai tin minte cu BE nimic..., da ma concentrez maine

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

acu...noapte buna!

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


Sanatate multa bb bolnaviori Milan,Antoine,Darius

Marlen La multi ani! si tot ce va doriti eu in toamna am 16 ani de la casatorie
Petra felicitari pentru dintisori
Hilde sper sa -ti treaca supararea si sa va impacati cat mai repede.

Poze cu Lucas

Mergi la inceput