Smecherasi de iulie-august 2004 (177)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Asa este...ai spus tu ca vineri ai interviu! Cind este urmatorul? Este pentru aceeasi pozitie?

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Sara buna.
Olivia,curaj ca trece si asta.Rochia e draguta,destul de pretentioasa pentru nunta.Verde n-au?
culoarea ta de par si ochii ar fi super evidentiati de verde(sau ma rog nuante de verde vara fiind un vernil pe o piele bronzata e superb). Merg niste sandale aurii super elegante la vernil.Si mare atentie la accesorii,numa niste cercelusi finuti as pune eu.si-ti mai trebuie o tinuta pentru zi.Nu te superi,imi dau cu parerea,stii ca nu rezist la birfe despre vestimentatie!Si la fracu alb a lui Luca o camasa vernil,hmmmm,o nebunie pentru un baiat brunetel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Da este pentru aceeasi pozitie, dar mai sus la sefi. Adica azi a fost la nivelul departamental, adica interviu cu cei de la catedra de mate.A trebuit sa predau 2 subiecte de mate, unul de algebra si unul de analiza,dar cam 10-15 minute ptr fiecare.Dupa care au inceput cu intrebarile.A fost foarte bine, dar partea proasta este ca nu ei sunt ultimii care decid.Adica luni cred ca merg la vicepresident, apoi la president si apoi sa negociez salariu (dar in ultima faza esti deja acceptat).
Cert este ca profii de mate au fost super incantati, de nu au avut nici un fel de intrebari, doar doua timide si banale, de a trebuit sa-i intreb eu daca nu au gasit unele mai grele, ca acelea erau ptr studenti.Si seful a exclamat "brilliant".
Cand i-am spus sotul cica el statea cu soarele in casa si nu stia,asa ca a fugit sa-si cumpere ochilari de soare cica.
Si eu bineinteles , ca nu ma simteam brilliant deloc,dar de.La astea tot ce straluceste e aur se pare, nu ca nu as fi buna (nu aruncati cu rosii ca nu din lipsa de laudatori ma laud singura), dar cred ca i-ar fi spus brilliant si unuia care face greseli, ca asa sunt americanii politicosi.
Pupici lui Luca.



Liliana

Poze cu maimutica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Dana, curajoasa fata, sa-ti traiasca samburica din burtica, si sa fie cu fundita.
Dar tu nu dormi la ora asta?


Liliana

Poze cu maimutica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Cum sa dorm?I-a citeste motto-ul lui Olivia!Pai acu cind viata devine palpitanta,eu sa dorm!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Dana..merci de sfaturi...Nu au pe verde ..au doar asa si negru combinat cu albastru..Deci nu am de ales..Stiu ca-i cam pretentioasa...dar asa am motive sa nu dansez. Costumatie de zi am..un costum alb cu pantalon cu vipusca aurie... si bluza aurie. Asta era rochia pt restaurant..Pt biserica am cumparat deja o rochie lunga dreapta batuta in paiete tot negre..una linga alta!

Liliana...parca ai concura pt post de persedinte al US! Si la complimentele lor..eu nu ma induiosez..ei le folosesc cu atita usurinta !

Edit...Dana azi cum te simti?

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Olivia, vrem poze cu mandretea de garderoba de nunta.Mai tu te duci sa faci furori in Romania?Cred ca tu si Luca veti fi principalele vedete.
Da asa este,parca de postul acesta depinde intreaga tara, dar asta este.Si asa este cu complimentele lor, mai ales cand auzi "good job". Singurul lucru care m-a facut sa cred ca era sincer seful(de fapt sunt doua lucruri), a fost ca a spus brilliant, cand a crezut ca nu il mai aud eu, adica iesisem din sala, dar la intrare m-a oprit un coleg sa ma intrebe ceva, si l-am auzit cand a zis, si al doilea este ca...anul trecut, (daca iti amintesti am mai concurat ptr aceeasi pozitie, dar au decis sa nu angajeze pe nimeni ca nu au ore nici ptr cei existenti deja) mi s-a cerut sa-i las sa delibereze, etc, si ma anunta ei, dar azi nu au mai avut nevoie de deliberat mi s-a spus clar imediat dupa interviu ca merg sus, adica la vicepresident.
Hai ca am monopolizat discutia despre mine.
Pupam mamicile si bebei frumosi.Hehehe, bebei, nu mai sunt deloc bebei copiii nostrii,dar noi o sa-i vedem asa for ever.Si un pupic special pentru cei bolnaviori.
Adela frumoaso, nu-l mai ridica pe Tudor in brate,gata da militaria jos din pod.Protejeaza-te ca nu e bine in sarcina sa ridici.Si Cristal la fel, aveti grija de voi.
Vazut pescarusul frumos si somnoros.Hei de ce nu e acasa caci pare marisor pescarului.


Liliana

Poze cu maimutica mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Unde ai vazut pescarusul?

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

O tai si eu acasa..s-a simtit si sefa sa ma trimita mai devreme acasa. Al meu sot deja care de vreo 4 ore...si Luca vrea sa-l ajute
Va multumesc pentru incurajari si ca m-ati tinut de vorba...asa a mai trecut o zi!
Eu va doresc un we insorit si relaxant....si daca supravietuiesc stresului (mutat...aeroport...)...ne auzim luni...'
Si asa cum mi-a spus Roxi...Olivia fii barbata!

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns polux spune:

Olivia, chiar daca nu mai intri pana luni, iti tin pumnii sa decurga totul usor, mutatul si despartitul(temporar)de puiul tau.Hai capul sus, ca faci ceea ce trebuie.
Dana-Ema, ai fost la doctor?Ce a spus?
Andreea, vazut Pupi cel plimbaret.Mai ce peisaje superbe sunt pe acolo?De fapt unde ati fost?Abia astept sa-mi iau masina,sa umblu teleleu prin america asta.
Caro ce face Alessia?
Pupici la toate fetele.

Liliana

Poze cu maimutica mea

Mergi la inceput