Bebelusi de ianuarie-februarie 2006 (33)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crisu23 spune:

Ana stii vorba aia...ai nostri sunt cu ei defilam. Eu de ex nu pot sa-l las pe al meu in casa (singur pt 5-10min) cu gogosica ca nu stie ce sa-i faca
Nici afara nu iese singur cu ea, asa ca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

AnaSebe, lasa barbatul in pace ca o fi si el bun la ceva! Nu vezi ce mandrete de gene a pus la bataie sa iasa asha un flacau voinic? Cat despre poze + colaj, macar a avut initiativa! Noi nici n-am adunat toate pozele de la nunta+ botez. Am scos 200 de poze cam la intamplare pe hartie, fiindca Unirea e aproape de noi si intr-o seara le-am facut pe toate de pe CD pe hartie, altfel.........
Anda, eu sunt asha de patita cu somnul de noapte al barbatului meu! Eu ma scol noapte de noapte si spre dimineata plec in celalta camera la somnic. SI-mi trezesc barbatul sa-i dau indicatii! Se uita la mine, spune "da, da", il pun sa repete, repeta, dupa care dimineata ma trezeste sa ma intrebe ce tb sa faca cu fata!. Dar e baiat bun in general si nu ma plang ca ma ajuta la greu cu zbantuita printesa. Si cu salteaua, stai sa vezi ca eu am una cu margini inalte: adica un fel de husa cu desene si jucarii trasa peste un colac! SI se agata de aia, se baga sub colac. M-am mai linistit si eu cu ea acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Crisu asa este cum a zis Anda, tu pe unde stai mai exact?
Bee cred ca sant cereale cu lapte ce-i dau lui Angelo, seara mananca bibe cu lapte cand este adormit, luat din somn....stiu ca-i trebuie mult lapte in perioada asta dar ce sa-i fac..o sa intreb dr. ca nu ma lasa sufletul sa il las nemancat si sa astept pana la urmatoarea masa sa insist cu lapte....
Moamaaa....nici nu ma pot concentra sa scriu ca l-am pus in patut si face galagie sa ma duc sa il i-au....fetelor care stiti: cum se spune Ca lactic in germana? a cerut Giorgos de la farmacie ieri, i-am scris pe hartie Ca lactic si i-a dat niste pastile cica cu aroma de cacao mie imi trebuiesc pt. branza deci nu erau bune....Mira daca ne citesti lamureste-ma si pe mine plsssss... peste vreo doua ore plec la cumparaturi....pupici la bebelici...

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de ingeras-bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Maraki Eu care sunt vorbitoare de limba germana habar nu am cum se spune la Ca lactic. Sorry. Dar ai putea inventa branza cu aroma de cacao.

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Ana dar nu o fi denumirea stiintifica Ca lacticum ? Crisu spuneai ca esti si tu farmacista? Cred ca ar fi caraghios sa cer Ca milch

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de ingeras-bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:

Micio sa sti ca eu chiar voiam sa te intreb daca nu e prea greu pioletul ca sa il pui pe bebe Si eu am facut ceva alpinism, dar acum chiar ca m-am rablagit, dar ma refac eu ... Saracu sotu sufera si el pe langa noi ca nu il mai las la munte fara noi si iti dai seama cat de departe poate merge cu un bebelus

Brasovencelor maine venim la voi. Nu stiu daca o sa avem vreme sa ne intalnim cu toate ca mi-ar placea... avem o gramada de neamuri si de prieteni de vizitat, plus ca duminica suntem la nunta. Mai scriu eu pe forum si daca avem timp poate ne intalnim.

Anda poti sa il inscri si pe Codru in categoria sotilor care dorm bustean ... i-am tot promis ca il las cu Filip intr-o noapte si ma mut in camera cealalta, dar n-am curajul ca doarme si nu aude nimic noaptea.

Maraki m-am distrat de "Ca milch"
pupici



Angi de motanel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu23 spune:

Monica eu stau intre capatul lui 90 si Bd Timisoara, mai exact pe Dealul Macinului.
Si eu il inscriu pe al meu in lista celor care dorm bustean, noroc ca nu se mai trezeste gogosica peste noapte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Buna fetelor..am venit de afara cu Bia ofticata ca nu a vrut sa pape in carut, dar pina la urma in bouncer am pacalit-o..ca mai nou ne place sa papam in bouncer...
Crisu stiu care e problema cu Bia cu varsaturile ca la 3 luni i-am facut eco si are un reflux gastro-esofagian...are zile in care varsa mai mult sau mai putin, dar oricum nu depasim un jetulet mai mare sau guri mai mici...azi a fost o astfel de zi cu jeturi mici si dese!
Bee ce bine ca Ana recupereaza, chiar daca mai trage si zbiere pe la gym..nasol inca ca trebuie sa o legeni atit ca sa adoarma...Bia la maxim 21 cade ca bolovanul si pot sa joc si tontoriu ca nu o trezesc...pantalonii erau Nike!
Giova cred ca ai emotii pentru maine, sper sa-ti iasa toate super!
Anda te inteleg perfect in legatura cu sotul ca eu ieri cind a zbierat Dan la golurile Stelei am vrut sa-l omor!Acum pe bune, daca Bia era treaza cred ca putea sa ramina si socata!
Ana super cu soacra ca nu aveti tangente nici si va ziceti buna ziua...asa da....decit o soacra acra, mai bine una pe care nici sa nu o vedem nici sa nu o auzim!
Acum faza zilei..fetele cu cereale...eu adineauri sa-i provoc kk Biei si cum azi i-am dat mai mult cereale din cauza vomei, mi-a tisnit kk direct pe buza de jos si in freza...nu mai gaseam servetelele sa ma sterg...mi-era frica ca si-l gust pina la urma...normal ca m-am sters cu servetele Pampers ca alea erau la indemina, dar cred ca m-am inverzit si eu la fata mai rau ca kkatul...asa ca take care...e nasola rau cu cereale..lovitura poate fi devastatoare si surprinzatoare...luati-va aparatoare!A..si pute nasol...(Sper ca a-ti terminat cu masa de prinz


mamicuta de ciresica -PASTE 2006

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

De azi incepem Milumil 2Il astept pe Dan sa vina cu punga!

mamicuta de ciresica -PASTE 2006

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Cata inseamna ca o sa ai noroc!!! Ai fost oricum norocoasa ca nu a ajuns chiar in gura.... Angelo nu face moale, vad ca a inceput sa faca in fiecare zi kk si nu se impregneaza in scutec deloc. Am incercat si acum cu bibe dar... refuz total! Oricum a mancat la 12.30 un borcanas cu piure de legume si curcan, astept sa se trezeasca sa pape si sa plecam la cumparaturi.Ne intalnim si cu socroseniu sa ne cumpere robot de bucatarie dar din cate am inteles a pus ochii pe unul de 60 euroi, ce vroiam eu era de la 120 in sus.....maine socrosenia se duce la shoping cu nora-sa, la noi a venit cu 4 sosete pt. Angelo, maine vrea sa-i cumpere nepoata-sii hainute....ea considera cadou pt. Angelo robotulPoate ma supar si spun la misto astazi ca Angelo poarta 72 pt. vara

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de ingeras-bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )

Mergi la inceput