Bebelusi de ianuarie-februarie 2006 (33)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Cata, cu acetona nu se decolorau...

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de ingeras-bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Maraki nu ma mai imbolnavi si tu...gata ies cu purcica afara...sper sa nu ma mai asez iar pe o guma!

mamicuta de ciresica -PASTE 2006

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

BUna fetele.
Am venit si noi de la kineto. Mai avem o saptamana si apoi 2 pauza, ca mi s-a luat zi de zi sa ma trambalez cu ea pe drumuri! Dar ei ii prieste. Ce-i pasa! Mereu ma iau de ia si-i zic ca noi acasa o plictisim! PAi de ea e distractiv: pe masina papa si doarme, acolo se scoala bine dispusa, presteaza ce tb sa presteze jumate de ora la gimnastica, apoi la masaj zbierete de ma trec apele, ca doar e si ea plictisita, apoi nervii inevitabili la imbracat si ajungem iar in masina, iara papa si somnic si nervi.. SI azi am mai stat si mai mult de o ora dupa kineto+ masaj, sa vorbim cu neuropsihiatra. Ea era relaxata in cabinet si vorbea cu cineva! Mai mult de o ora am stat pe hol cu fata in brate. Noroc ca Ana s-a decis sa mai traga un pui de somn.
Pisoi, vai ce-am ras la faza cu barbatul tau! Si al meu e acelasi soi! Dupa 6 dimineata sa zicem ca ne mai intelegem, dar noaptea, poate sa urle gangania mea in toate limbile pamantului, ca n-o aude!. AL meu pleaca insa la 9 la munca, asa ca dupa 6 ii pun fata in brate si se descurca 2 ore, sa mai atipesc si eu, ca ziua ma seaca de nervi si puteri. Auzi? Tu spuneai ca Mark e contemplativ la salteaua aceea speciala cu jucarii? Ana mea no way! Azi a tras si salteaua si barele de la saltea dupa ea! S-a agatat ea de ceva si voia sa se intoarca si zdup si-a tras tot edificiul in cap si era tare incantata.
Ingrid, tare rau imi pare de Dienutza bolnavioara! DAr sunt convinsa ca pana la urma o scoateti la capat. Daca tratati infectia sigur ii revine si apetitul! SI mai ales daca spui ca ea e un copil vioi si nu pare sa aiba probleme, sigur va fi totul ok. ASA MA consolez si eu cu Ana mea slabuta. Macar e vioaie si nu pare sa o deranjeze nimic. M-ai pus pe ganduri cu infectia urinara si lipsa de apetit. Cred ca o sa fac si eu o urocultura, ca prea o alerg cu biberonul.
Maraki, ce mai contine crema aia de lapte? Te-ai sfatuit si tu cu vreun doctor, daca e bine sa refuze biberonul deja? CA fara laptic laptic, parca nu prea e o solutie la varsta asta.
Cata, daca tot a plecat guma de pe pantalonii tai, macar spune-ne si noua ce firma sunt?
AnaSebe si Giova sa va distrati bine la Botez si sa povestiti cat mai iute cum a fost!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu23 spune:

Multumim, am terminat de papar dar cu greu. La noi daca nu tine masa o ora nu ne simtit bine.
Monica ma bucur ca stai prin zona. Vb sa vedem cum facem sa iesim cu bebicii la plimbare, mi-ar face mare placere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu23 spune:

Cata te-am tot auzit ca varsa micutza...ai intrebat pediatrul de la ce? Ca nu mi se pare in regula.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micio spune:

Buna!
Bee[/b, [b]Canda]cu alpinismul mai mult sotul, eu urc doar in trasee usoare si numai vara, iarma nu ma tine nervu sa merg mult prin zapada si sa dorm in cort la baza peretelui. Dar de cand cu sarcina ioc escalada, nici nu mai am tupeu sa-mi pun echipamentul pe mine acum. Inainte trebuie . Pioltul din poza e din hartie ca ala adevarat era cat el .
Noi am facut o tura de oras (ca e mic, intr-o ora ocolesti tot orasu') si acum somnic!

Oana si Eduard (19 ian)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.mattei spune:

buna fetelor ma tot tin de nu stiu cat timp sa va spun ca am mai pus si noi cateva poze in album

fug ca sunt pe ultima suta de metri cu pregatirile pt botez va pup

Alina si bb Carla Maria (25.01.2006)
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10716;30/st/20060125/n/Carla+Maria+Matei/dt/-17/k/d7b9/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Bee, deci vad ca nu numai al meu husband doarme ca lemnu'! Lasa ca pe al meu il astept cu nerabdare sa vina acasa:
Tare faza cu Ana si salteluta, pai e bine ca s-a agatat de ea, e activa fetita ta, sobolanul meu se uita la jucarii, intinde mainile la ele si se cearta cu ele da' nici gand sa se agate de arcade, pai mi-ar placea si mie sa se agate, poate se ridica in fundulet.
Crisu, Monica locuia in Drumul Taberei, acum locuieste in Germania. Uite un pupic pentru Alexandra, sa pape repede si bine.
La fel si pentru Ana lui Bee, in ceea ce priveste papatul.
Si pentru Angelo lui Maraki, sa pape si din biberonel.

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici:
http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Salutare!
Referitor la subiectul: barbati buni de batut. Am si eu unul. De o saptamana tot ne chinuim cu niste colaje si tot il bat la cap sa le scoatem,ca oamenii, la un studio foto si nu acasa. Dar el, destept, nu , cumpara el hartie speciala si le face acasa. Mergem azi dimineata cumparam hartie speciala (500.000) venim acasa, nu merge imprimanta, repara imprimanta, nu mai e cerneala, umple cartusele, desfa cutie cu hartie speciala si ........ surpriza... nu e lucioasa si e mai subtire decat o coala normala de A4. Am zis ca-l omor pe loc.
Intr-un final s-a dus cu taica-miu sa scoata pozele la un studio. Si l-am amenintat ca daca nu vine acasa pana la 15:30 cand am eu programare la cosmetica, il invinetesc.
Sunt un car de draci. E iresponsabil, trebuie tot timpul impins de la spate. Imi vine sa urlu. Promit solemn sa nu-l cresc pe fii-miu asa, sa fie un tolomac ca sa-si chinuie nevasta.

Hai, nu va suparati, dar trebuia sa ma descarc.

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

tiberica fara frica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Acum ca am citit ce am scris, nu e chiar asa. E baiat bun si ma alinta si ma iubeste, dar trebuie tot timpul impins de la spate.
Ah, si am uitat sa va spun, noi nu vorbim cu mama soacra, ca s-a certat Alex rau cu ea si de 3 ani.... nu vorbim (nu e nici o pierdere), iar azi dimineata cand am fost la carrefour normal ca era si ea pe acolo. Asa ca ne-am jucat de v-ati ascunselea (sau cum s-o scrie) prin carrefour. A fost foarte interesant.
Pregatirile de botez...care pregatiri? Nu am facut nimic, decat liste.

ana sebe + tiberiu
poze Tiberiu

tiberica fara frica

Mergi la inceput