Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (50)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Joy, intru sa-ti raspund scurt la intrebarea cu legumele. Eu cred ca voi incepe cu borcanele organice - asta dupa introducerea la cereale - si cred ca-i voi da morcov, squash, sweet potato (cartof dulce?), deci legume "galbene" dupa sfatul pediatrei. Vreau sa ma duc zilele astea prin magazine sa vad ce gasesc, dar in mare cam cu astea cred ca voi incepe dupa cereale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

Sal;'tare, iar pe fuga.
Am citit pe diagonala si am prins citeva idei.

Am inceput si eu sa-i dau cereale de orez Smarandei acum doua zile. Dar se pare ca nu prea ii fac bine la stomac. La vreo 5 ore dupa ce ii dau incep niste plinsete de durere de stomac... Cred ca are gaze, ca dupa aia trage niste pirturi mari si nu se linisteste decit daca ii dau sin. A mai patit cineva asa ceva?
Ma gindesc sa-i dau altfel de cereale sau banance.

Lordra, tu ai inceput diversificarea? Nu am mai citit demult si nu am prins.

Mandy, Smaranda a stat foarte cuminte in scaunul de masina tot timpul. Slava Domnului, inca functioneaa formula "daca se misca mascia, eu dorm." Dar nu am vrut sa facem mai mult de apprx. 450 km pe zi. Si am hotarit sa nu o trezim ca sa manince, ci sa ne oprim doar daca se trezeste ea si i-e foame. Fireste ca asta a camdat=o peste cap, dar asta e. Eram in vacanta. Cred ca a obosit saraca, pentru ca de cind ne-am intors doarme in prostie. Adoarme pe la 7-8- seara si nu se mai trezeste pina dimineata. I-am schimbat si scutecul si ea tot nu s-a trezit!

Mersul la mare: noi am fost numa' la mare, iar in Florida era apa tare mniam-mniam, dar erau valuri si nu am vrut sa o sperii, asa ca nu am bagat-o in apa. Am tinut=o doar cu picioarele. Nu apa si racitul ma sperie pe mine, ci soarele si crema de soare, asa ca am incercat sa o tin cit mai ferita.

Bravo, meems, cu borcanesele organice!!! E cel mai bine pentru Riana. Si nici macar nu sint mai scumpe decit celelalte.

Pupici.

Smaranda, 03.11.2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

coricica,draga,prietena noastra miltisus este si la alt subiect!!!
fetele,daca vreti o asist medicala cu tupeu pe un forum de mamici,o gasiti in persoana lui miltisus,la fel de tupeista si ca-n spital,si la fel de nemultumita de viata!
ete-o aci:
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=10416&whichpage=26

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

cristinica,shefa noastra,experta noastra intr-ale tabelaselor de bebei,pe unde umbli??
scoate-ti capsoru'la lumina colea pe forum,ca ne e dor de tine!mie una,da!
sa mai treaca rusii(heheeeee),si poa'ne vedem iarasi IOR-elele in parc,oki?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Buluci spune:

Salutare!
Iete si io p-aci! Sa semnez condica , ca nu cumva sa ma dea careva disparuta !Sunt bine, sanatoasa,(daca va intereseaza) grasa(pling pe linga sifonier), nu ma mai cuprind decit doua perechi de pantaloni, si cred ca nu am incotro, tre sa fac niste cumparaturi, ca pina slabesc io.....Asta despre mine,
Dar cam lafel(nu stiu cum se scrie, legat sau dezlegat) stau treburiliiiii si cu mindru meu, care i-a in greutate de zici ca maninca sunca si jumari de porc!
4 luni 7,600 kg si 65 cm!Cam mult nu-i asa? si doar cu lapte, fara strop de diversificare!Mai , dar nu arata umflat deloc, nu are decit 3 pliuri pe picioruse,cred ca are oasele grele!

Ioana, eu l-am scos pe Simon la plimbare de la ora 2.30 pina la 10, a dormit el ceva in carut, dar cu intermitente! cind am ajuns acasa, a dormit de-a rupt pina dimineata si nu numai, in ziua urmatoare la fel, doar mananca si dormea ca in prima luna de viata!
Copii tare sensibili,si numai zic ca somnul lui cel mai dulce e doar in patutzul lui!
Mandy, si io alerg de zor sa rezolv problema cu pasaportul copilului!Te saftuiesc sa-i scoti pasaport individual, caci nu se stie, poate vreodata va trebui sa calatoreasca cu bunica, bunicul etc!


Cristina Baku & Simon(26.12.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Silvia , Cristina e plecata la parintii ei, vine dupa (sau pe?!?) 1 mai,nu mai stiu sigur cand mi-a zis ca vine.Cine e "miltisus" ?E mamica la noi?

Uram si noi Stelei bafta,calm si noroc pentru meciul din seara asta. HAI STEAUA!!!!!! Stiu ca puteti !

Catutza si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Fetelor e deja 2-0 pentru STEAUA!!!!!

Catutza si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Anda sa traiasca tot neamul tau! ca exact la combinatia visine + ciocolata visam si eu. Am mancat asa ceva la o nunta dar nu mai stiam la care ca sa-i intreb pe miri. Am vazut ca au si site.... cred ca m-am hotarat.

catutza multumesc ! Sa vedem acum si parerea nasei...

silvia, cristinamh e in concediu: a fost la socri de Pasti si mai sta o saptamana pe la Herculane.

corap

Mandy la intors am facut mai multe pauze si a fost mai rau pt ca la sfarsit, in ultima bucata pe autostrada au apucat-o urletele la care nu mai stiai ce sa-i faci. Solutia: am oprit, am pus-o un pic la san si m-am mutat in spate, intre scaunele fetelor si o distram: ii dadeam jucarele, vorbeam cu ea.. ce-i drept la dus mai mult am stat in spate, langa ea si a fost f bine. I-am atarnat jucarele de centura de siguranta si a fost bine. (la dus eram numai noi 2+Nati, la intors am avut-o si pe Silvia in scaunul ei)

pisi ce vrei tu, sa ne facem concediul impreuna?
Daca voiai sa ma ajuti cu o pila, intre timp s-a rezolvat. Am si platit. Multumesc.

mandy nu poti scoate copilul din tara daca nu ori e trecut pe pasaportul unuia din parinti ori are pasaportul lui, dar asta ti-l face numai in cazuri speciale.

Mi-a iesit o supica..... mneam! La primele 2 lingurite Nati era cam nedumerita dcar apoi a papat. Totalul pe azi a fost - o lingura.

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-si-boscu spune:

Lavi, in nici un caz !!!

Te intrebam intr-un fel mai ... aparte, ce hotel stii tu prin Bulgaria.
Nu de alta dar n-as vrea sa nimeresc cine stie in ce vagauna, asa de prima data sa nu mai calce al meu sot pe litoraluri... straine.

Cum de te-ai gandit la asa ceva?!?!

Eu cu un zgubilitic, cu o mamica cu doi copii, cel mult ( am vrut sa zic nici macar, dar nu pot ca nu am nimic cu tine, DF ! ) la o , in nici un caz 8 zile de smotoceli la codite de fetite...

Pisi mamica lui Boscu' mic de 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-si-boscu spune:

A.. si pila putea sa fie si pentru tine...


sa iesi din cusca aia.

Hai ca nu sunt o rea !

Sunt doar ...

Pisi mamica lui Boscu' mic de 5 ani

Mergi la inceput