Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (50)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

pupici la mamici si bebici!
maaaai, dar ati scris, nu gluma!
eu ma pregatesc sa postez pt ultima oara din cta, ca duminica venim, dar maine trimit bagajele si pc-ul, deci nu mai am cand sa mai intru.
asa ca va pupicesc si sa ne "reauzim" cu bine
byyyyyye

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

comoara lu' mama la 4 luni

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda77 spune:

mama di tutti, am luat un tort pe care s-au batut toti! chiar una, cea mai fitzoasa dintre invitate, a declarat ca e cel mai bun tort mancat in viata ei nici nu ma asteptam sa aiba atat succes... tortul l-am luat de la cofetaria Alice de pe mihai bravu, de langa sectia de politie nr. 8. au vreo 10 feluri de tort, nu mai stiu cum se numea asta, dar era singurul din ciocolata cu visine. cu cantitatea nu mai tin minte cat am cumparat, cate persoane au fost, cat s-a mancat...cu tortul asta "mergi la sigur"!

mami de poet(09.12.2005)
puiutul meu, Nichita
"cel mai bun dar pe care il putem face copiilor nostri este sa stie ca sunt iubiti"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Joy carevasazica va cam uitati dupa Mirunica mea? Pai tre sa prezinti aicea la mama soacra referintele lu Vladone.
Acu'la faza cu bronzatul, a prins-o si soarele cat am haladuit prin parcuri, da ma bucur ca printre alte lucruri rele mostenite de la mine, a luat si ea un lucru bun si anume tenul mai masliniu. Vorba lu tati "2 ciori "

Vad ca vb de statul in fund, ieri am intrebat si pediatra sa-mi confirme ce a zis doc Jianu (ortopedul) si mi-a zis ca e in regula sa il tii in fund daca copilul ( scuzati cacofonia) se trage cand il apuci de manutze, sau pus pe un plan inclinat se ridica usor. Chiar trebuie incurajat in cazul asta, si facut exercitii cu el. Deci incepem cu cateva minute pe zi de stat in fundic, tractiuni la greu, apoi crestem usor. In carut eu inca nu o pun cu spatarul ridicat, poate peste vreo 2-3 sapt, sa facem 5 luni, si sa vad eu ca-si sustine greutatea bine.

Feli echo de sold fa-o doar daca ai ceva suspiciuni. Cel mai bine verifici uitandu-te la pliurile de pe picioruse si de la fund cand sta pe burta. Deci o pui pe burtica si ii inatinzi si apropii picioarele. Daca sunt aliniate toate pliurile e ok, si ai grija si lungimea picioruselor sa fie egala. Noi suntem bine, ne-a confirmat ieri pediatra. S-au aliniat foarte bine doar cu masaj.

Madau si Miruna (15 dec 2005)
POZICI, POZICI LA 4 LUNI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">ASA S-A NASCUT MIRUNA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

da MADA..ne uitam dupa tenuri "tiganoase" ca noua asa ne zice tati...ca suntem tiganii lui frumosi...
i-a "dezvolta" te rog nitelus subiectul cu cutele si masajul, ca aseara dupa baita am remarcat ca o cuta de pe piciorus nu este aliniata si nici aia de pe fundic...
chestia e ca pana acum l-am tot urmarit..chiar de micut le verificam si in ultimul timp nu prea am mai facut-o asa atent, da aseara am ramas un pic uimita.




joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

buna,fetele!
slaba mishcare pe-aci?
heheee,a-nceput diversificarea,a?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Salutare fetele!

Noi nu suntem prea bine,Bianca a facut ieri febra 38 cu 6, am chemat salvarea pentru ca nu-i scadea sub 38 deloc si plangea rau,am sunat pe la 10,30 si cand cedeti ca au venit? La 1,45, am crapat de nervi,am sunat la ei de 3 ori si ne spunea mereu ca vine,sa avem rabdare, nu am iesit dupa ei cand au plecat ca sa ma uit la nr masinii ca poate au venit din Brasov sau din Constanta...cine stie ? Ca altfel nu-mi imaginez cum de au facut 2ore jumate!?
Dupa ce ca au venit tarziu,dr se juca cu fimea,ca ce copil frumos,ca ce ochi frumosi si ezpresivi are ca ce cuminte e, Pai cumsa nu fie cuminte saraca daca plansese pana a adormit de durere? Au venit degeba practic ca nu au facut mai nimic,sa uitat in gatul ei,nu are rosu in gat,temperatura i-am luat-o eu, si a ascultat-o la plamani si e ok.
Offf, numai parinte sa nu fii! Azi e mai binisor,mai are febra,dar a mai scazut.
Mai intru dar nu stiu cand,pupici la toate!

Catutza si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Sal'tare fetelor...noi mai rarut caci de cand s-a facut vreme buna stam mai mult pe afara.

Am si eu o intrebare la fetele care au facut drum lung cu bebeii. Pana la urma cum a fost???? I-ati pus in scoica tot drumul? Si au putut dormi? Cat de des v-ati oprit? Ati facut drumul ziua sau noaptea? Va rog detalii, please.... Ne tot bate gandul cu concediul in strainatate si sunt vreo 600 km. Nu stiu cum ar fi ca noi pana acum n-am facut decat drumuri scurte.

Si alta intrebare: careva i-a facut lui bb pasaport? Eu am auzit ca se poate face de cand bebe are 5 zile, dar pasaportul asta e valabil doar trei ani. Cat o fi costand un pasaport? Noi nu stim cum sa facem. Sa-i facem separat sau sa-l trecem in unul din pasapoartele noastre. La noi e un pic mai complicat, caci eu si sotul purtam nume de familie diferite-adica eu mi-am pastrat dupa casatorie numele de familie, iar bb are numele lui tati. Mi-e si groza la vama...ma si vad cu copii legalizate dupa certificat de casatorie, certificat de nastere si alte prostii...

Mandy si Krisztián (23.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Am uitat sa urez LA MULTI ANI celor care mai implinesc lunisoare zilele astea, sa fiti cuminti,sanatosi si frumosi!

Am uitat sa va mai spun ca i-am dat siropel,eferalgan,cum l-a simtit in gura a vomat tot ce mancase in urma cu 3 ore si se stramba de nu am vazut asa ceva pana acum!

Catutza si Bianca-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Lavi, ii poti lua mirul fetei seara dupa botez daca asa vrei voi,nu e nicio problema si nu e o regula ca se ia ziua urmatoare.

Mada, eu cand merg la doctorita pediatra a fetei intru direct,adica nu mai stau la usa deloc,nici macar 2 minute,intru peste cine e deja in cabinet, asa se procedeaza la ea,ca pana dezbrac eu fata ea termina cu cel pe care il consulta atunci.

Catutza si Bianca-Maria(2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Fetelor, ati vazut ca a mai murit un roman in Irak?
Mi s-a facut rau, mai ales ca duminica mi-a zis mama ca verisorul meu din Buzau e tot acolo, se pare ca tot in batalionul de la Iasi. Are o fetitza de aproape 2 ani. Mama, ce-o fi in sufletul unchilor mei acum, dar al lui mamaie...

Mamica Ilincai Teodora(15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput