Bebelusi de sept-oct 2005 (101)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Salutare,

cupilu mai nou doarme cu mine in pat...pentru ca ..poveste veche....mi-e greu sa ma tot plimp dintr-o camera in alta.
De exemplu: s-a trezit la 8 a papat titi, habar n-am cat. Apoi pe la 10 i-am dat banana cu mar ...a papat putin....am mancat eu. I-am dat suc de la Hipp cu ananas, mar...a baut, ca asta ii place. Acum de 15 min. l-am adormit in brate pe Coco jambo, ca numai asa stie...si doarme tun....mai ce odrasla am. O fi rasfat asta!
Sincer: altfel nu merge cu adormitul numai asa.

Lapte am din belsug dupa ospenul asta.
Deci, nici o modificare.

sa stiti cu toate ca dr. mi-a zis sa-i dau biscuiti, eu nu-i dau pentru ca nu am gasit decat aia care se dau de la 12 luni si este si de la Milupa care se dau de la 6 luni, astea sunt cereale cu bicuiti.

pana acum merge bine cu ce papa...adica mai mult lapte de la titi.
sa vedem cu legumele cum o fi. Sunt curioasa.




Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
Stefan Peter

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Ramona, multumesc
Kid, s-ar putea sa ne vedem acolo . Ii dau sa pape lui Matei si pe urma venim in cora. Stiu ca vazusem sambata trecuta zenithul in cora la 4 milioane si as vrea sa-l vada si sotul sa-si dea cu parerea. Desi cred ca o sa injure rau de tot la mine ca luam copilul in aglomeratia care se prefigureaza.
Cristina, billa se exista oarecum in zona, adica in dr. taberei, dar cred ca ma voi abtine pana dupa sarbatori. Am fost miercuri in carrefour si nexam hipp de fructe, doar de mure aveau.

Ruxandra, mama de Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

ASTA E ADEVARAT: Vorbe dulci sunt usor de spus, lucruri dragute sunt usor de cumparat, dar oameni de treaba sunt greu de gasit, viata se termina cand tu incetezi sa visezi, speranta moare cand tu incetezi sa crezi, dragostea se termina cand tu incetezi sa mai tii la cineva, prietenia se sfarseste cand tu nu mai imparti, asa ca imparte cu cine crezi ca iti este prieten, sa iubesti fara conditii, sa vorbesti fara intentii, sa daruiesti fara motive, sa tii la cineva fara explicatii, e inima adevaratei prietenii, trimite acest msg tuturor celor la care tii, aminteste-le de prietenie.


Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
Stefan Peter

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Hop, top am aparut si eu ca o iepurasa!

Ruxandra Nea Filosofu e tot sexi in gura! si nici nu da semne ca ar interveni vreun dinte in filosofiile lui sa-l incurce de la cugetarile lui.

Bianca sa inteleg ca am traversat neregulamentar? Pe unde m-ai vazut? Eu oricum sunt foarte preocupata de procesul mersului pe jos ptr ca sunt cea mai mare impiedicata pe care ati vazut-o in viata voastra si mi-am scrantit picioare de nenumarate ori admirand peisajul. Asa ca m-am invatat minte, ma focusez pe trotuar si atat

Anya20 cum reactioneaza Anya la fier? ai observat ceva? ca as vrea sa incep si eu tratamentul

Kidule iti urez succes in intreprinderile tale culinare!

Cge felicitari pentru masina! La mai multe!

Noi ne-am gandit si ne-am sucit ca ne batea un gand sa plecam de Paste la mama la Ploiesti, dar pana la urma ne-am hotarat sa ramanem acasa ca de calatorului ii sta bine cu cosmelia lui (in cazul nostru ). Daca nu vine mama luni la Buch, atunci in mod negresit ne vedem luni in parc.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Am strans 2 geamantane medii, o cutie cu medicamente, o cutie tuborg cu borcanase si biberoane, o cutie de aceea care se pliaza plina de ustensile de bucatarie, incazitorul de biberoane si am in plan o punga mare de jucarii sa aiba copilul de unde alege.
Toate astea pentru copil.
Am indesat niste fructe in el si astept sa se kk ca azi nu a prestat si nu as vrea sa se intample in masina, am scormonit dupa niste servetele umede ca stiam ca am pe undeva si am gasit, preventiv.
Nu stiu ce sa fac ca ar trebui sa ii dau piurelul in jur de 14 si nu stiu daca sa ma mai complic sau sa inlocuiesc cu laptic.
A venit si tante la curatenie, bona e pe liber si eu nu am strans nimic pentru noi... sa fac lista ca sigur uit sa iau ceva pentru noi.
De asemenea as strange patul copilului ca daca tot e tante aici sa aspire si sub el.
Abia am respirat de azi dimineata.

Cuscra sa stapaniti sanatosi masina si nou ne-a sosit acum 2 zile, e super incapatoare pana la proba contrarie si azi e cazul sa incercam!

Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancris spune:

PASTE FERICIT ! SA FITI FERICITE ALATURI DE COPII VOSTRII SI DE CEI DRAGI. SA VA ADUCA IEPURASUL MULTE...MULTE IMPLINIRI SI BUCURII. ESTE FOARTE ADEVARAT CA NU AM MAI INTRAT DEMULT PE FORUM PENTRU CA ASA E IN PERIOADA BILANTULUI ..DAR NU V-AM UITAT NICI O CLIPA.

PASTE FERICIT

ANA MARIA SI RADU CRISTIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Nanadana, ! Ana s-a scos, are o soacra , asta ca sa nu mai vorbim de sotior!!!
Bianca, merci de sfat, cred ca-l voi urma!!!
Gabiarama, sanatate multa, sa-i scada repede temperatura piticului!!!
Kristinutza, e tare frumos la Arbore, am fost si eu de vreo 2-3 ori! Drum bun si sa te-ntorci cu forte proaspete!!!
Cristina, felicitari pentru !!! E frumoasa masina! Si incapatoare din cate-mi aduc aminte, nu? Lui Victoras ii place? Dar Ancutei?
Roxi, felicitari si tie pentru viitoarea achizitie!!! Si Loganul e bun, ce-are, te duce unde-i zici tu! Eu zic ca n-are nimic daca-i faci vaccinul, sunt multi copii care l-au facut la 7 luni de cand cu epidemia; bebe trebuie insa sa fie perfect sanatos; e alegerea ta oricum!
eu de exemplu n-o sa il fac la 7 luni dar nu te lua dupa mine!



Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Kid, mercic!
Ramona, nici a mea n-a mai luat in greutate prea mult...luna asta cam 250 de grame si nu pot spune ca nu mananca, e-adevarat, nu se-ndeasa doar totusi...cred ca-i maresc portia de cereale!
Ruxandra, eu cred ca sunt de pe o planeta si mai indepartata, ca dupa ce-am citit ce-ai scris tu de provizii m-am gandit si eu c-ar fi bine sa am in casa tot felul si sa n-alerg ca disperata in zilele cu Close pe geamuri!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihairi spune:

Buna ziua mamici si bebici!

Mamaaaa, ce viteza aveti la scris! Vroiam sa scriu si eu la capitolul 100 si n-am apucat. Dar e frumos si la 101.
N-am mai citit de mult forumul din cauza de vaccin de 6 luni(la 7 luni si o saptamana) si de pregatiri de Paste(facute de maica-mea care nu m-a lasat la calculator si m-a pus sa fac ordine in dulapuri).
Raportam la 7 luni(si o saptamana) 8,750 kg si 68 cm. A primit saracutul Iustin 2 intepaturi(in fiecare picior cate una) de-am murit de mila lui. A plans.
Insa dupa vaccin nimic: nici febra, nici alte reactii. A fost doar mai molesit.
Acum doarme singur in curte(sper sa nu mi-l manance matele, la cat e de dulce) ca frati-su e plecat pe la verisori, iar maica-sa bantuie pe net.
Poate mai apuc sa citesc si ceva din urma.
Va .

2 baieti frumosi
poze noi


Miha+Ciprian(10.06.03)+Iustin(10.09.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Deni, hai sa iti laud nora, de dimineata ghici ce facea: era in scoica, si se prinsese cu amandoua mainile de bara de sus(toarta cosului) si se dadea huta.

Ei, iti dai seama ce cuplu vor fi Vladut cu Anca, daca ii invatam de mici plimbareti.
Miflore, lui Victor ii facem o surpriza cu masina noua, el este deja la Slatina.
Ghiciti ce vrea Victor sa ii aduca iepurasul: casa si masina.
Deci, dupa ce vine iepurasu' e bun de insuratoare.


Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput