Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

FETELOR vedeti ca avem o greseala

srie la noi
suntem 77 de mamici si avem 88 de bb
care stiti cum se modifica ,ca eu habar nu ma

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Bb_Alinus, acum m-am uitat si eu la distractia Amaliei in vanita - Doamne, ce frumos rade si ce draguta e printesa ta!! Sa-ti traiasca! Deseara cred ca "introducem" si noi ratustele de plastic in vanita, sa vedem daca vor avea acelasi efect asupra Riannei.

Va doresc si eu tuturor un Paste cat mai fericit si mai linistit si o primavara eterna in suflet!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

quote:
Originally posted by ela27oana

FETELOR vedeti ca avem o greseala

srie la noi
suntem 77 de mamici si avem 88 de bb
care stiti cum se modifica ,ca eu habar nu ma

Ela si Oana-Daria




Am pus si copilasii mai mari. Am mai intrebat daca e bine si daca am vazut ca nu zice nimeni nimic, a ramas asa.

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

fetelorrr.......
HELP HELP HELP


cred ca i-am facut-o puiului meu, acum de sarbatoare. adica nu eu, dar nu se pune....
vroiam sa ma duc si eu joi seara in metro si las copilu' cu socrella si trebuia sa-i dea bibele.
acum, na eu i dau din laptele care il am in congelator, asaca mai avea un picut de gheata si ca sa grabesc procesul de topire, pun borcanasul in apa calduta. si ii zic: vezi ca trebuie sa se topeasca gheata, appoi il pui in bibe si-l mai incalzesti - sau direct asa - si plec....
nu m-a lasat inima fetelor sa plec si cand sa ma urc inmasina am zis pas ma duc acasa...
cand colo, baiatul meu mancase mai mult de jumate de biberon..si el mananca fff incet la bibe, cam 130 ml ne ii ai si 40 minute...
si ii zic hai lasa-ma pe mine sa-i dau restul - ca ea mi-a facut mancare - si dute la bucatarie.mai si cand iau bibele in mana...rece aproape ca gheata!!!! cand picur pe mana chiar GHEATA.
am innebunit. de obicei al meu vladone, nu mananca daca este un pic mai cald sau mai rece de temperatura corpului, s-a invatat cu cel de la san. dar ii era foame copilului si saracu l-a luat asa.
am zis eu ca na, daca l-a baut asa, inseamna ca nu-i chiar asa de rece cum mise pare mie.
dar aseara....baiatul un pic ragusit, plangacios, nu mi-a mancat!!!! si ieri toata ziua a fost cam marait
azi dimineata mi s-a innecat cu mucisori si a tusit pana avomitat. nu prea mult, dar atasnit mai mult saliva de fapt.
acum iar nu mi-a mancat si doarme dar maraie...
sa fie de la lapticul ala? ieri am iesit afara, era cald, la un moment dat ii erau manutele reci si i-am pus paturica pe el...dar nu a batiut vantul , nu a fost curent...

nu are febra, nu stiu ce sa fac: sa ma duc la spital c el, sa o sun pe dr mea....sa-i dau niste panadol preventiv...v-am citi pe voi cu micisorii vostri si sa mor daca mi-a ramas prea multe in cap...numai stiu ce le-ati dat, cum, daca-mi trebuie reteta pt picaturile alea de nas..

offffff si suneti toatele ba plecate ba cu treaba....

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

Joy du-te la dr Stanciu ca e azi la spital. Nasoala treaba...
Poate fi rosu in gat, poate fi altceva. Daca tot stai la 2 pasi de Budimex, mai bine sa cunosti opinia unui dr bun. Ca si cu diareea Ilincai tot el a avut dreptate, dr mea s-a aberat total!
De ce sa ai emotii de Pasti?
Multa sanatate!

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Joy, subscriu la ce-a spus Feli, mergi azi la medic.
Posibil de la lapticul rece sa nu fie ok nici cu stomacelul :(
Asta ti-am scris si pe mess.
Si eu m-am speriat aseara cu Ana, a facut putina stare de sub-febrilitate, mi-am luat si eu temperatura si aveam 37.5, dar acum ea fte bine, i-am bagat un eferlgan in fundic, m-am trezit de n-spe ori si i-am pus mana pe frunte, dar nu avea nimic. Eu nu ma simt prea bine, asa ca azi are tati grija de ea iar eu fac sarmalute, prajitura, si ce mai este de facut prin casa.
Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

RIPLEY, de stomac mi-era si mie frica, dar acum ma gandesc sa nu fie de la gat...


joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

FELICIA, la ce etaj este? 6 sau 7? da gasesc eu


joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns felicia74 spune:

7

Mamica Ilincai Teodora (15 noiembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Joy, sanatate multa lui Vladut!! Sper sa nu fie ceva grav!

Xandra, missa gaseste in fiecare zi cate ceva amuzant, rade in hohote pana nu mai poate, dar a doua zi nu o mai prea amuza! Uite aseara nu s-a mai hlizit la pestisor, doar la "pupat" si molfait de numa'

Ei, v-au iesit cozonacii? Si fripturica si ciorbita? Ca eu pana la ora asta nu am facut nimica...Si nici tragere de inima nu prea am!
Ma duc la supermarchet si vad eu acolo:)

Miha, ce are bebe?



Alina si Amalia 17.11.2005


Poze noi de Paste Catolic 2006


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput