Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mara95 spune:

Bun gasit fetelor!

Dupa zile lungi intru din nou si citesc din urma.Cu vreo 3 scutece in urma iata ce gasesec(clar ca e moderata si uram bun venit):

Andrea71

Buna ziua mamicilor!Eu sunt noua pe acest forum, am si eu un baietel de 5 luni si 10 zile , am vazut ca discutati despre diversificare, si m-am gandit sa va scriu si eu pe aceasta tema. Din cate stiu tendinta actuala este sa nu diversifici pana la 5-6 luni, nici macar cu suc de fructe.Eu am asteptat pana la 5 luni si am introdus numai cereale pentru ca am senzatia ca nu se mai satura, si se scoala in fiecare noapte sa suga. Mai vreau sa astept macar o saptamana sau doua cu fructele.Parerea mea dragi mamici sa nu va grabiti, mai ales daca bebe nu primeste mancarea solida sa mai asteptati un pic , chiar daca e hranit numai cu lapte praf. Dupa cate stiu asa putem preveni multe boli alergice care pot sa apara mai tarziu.

Va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Salutare fetelor, ce faceti? Se vede ca azi e frumos afara si ca e in prag de sarbatoare ca nu e mai nimeni pe aici.

Eu cozonaci nu fac,am cumparat, ca oricum nu-mi ies mie asa pufosi si asa crescuti,asa ca ce sa ma mai chinui? Ciorbita o fac din seara asta,drobul si restul maine ca am timp.Ce-mi pare rau e ca am uitat azi sa impartasesc fata si am fost plecati de dimineata!Offff


, esti o draguta (stii tu de ce),multumesc dar am rezolvat-o altfel,i-am luat altceva

Acum sa ma laud cu ce i-am luat Biancai de pasti : o carte cu povesti , de Disney, se numeste "Caretea Printeselor" si are povesti cu printese :Cenusareasa, Mica Sirena, Mulan, Alba-ca-Zapada, etc si e ilustrata cu imagini din desene animate,foarte frumoasa este cartea!
Si am gasit rate de plastic pentru baita , e o "mama rata" si 3 ratuste mici.

Fug sa termin ciorbita ca sa putem iesi afara, spor la treaba albinutelor!

Catutza si Bianca -Maria (2.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirabilis spune:

Buna, fetele!

Si eu plec maine dimineata la Fagaras si ma mai intorc abia dupa 1 mai. Facem o cura de aer curat la poalele Fagarasilor.

Va pup, va urez Paste fericit, o primavara frumoasa, cu soare si veselie.

Numai bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_d spune:

Buna seara,mamici!

Intru si eu sa va urez un Pashte Fericit,alaturi de bebelaci si bebelace,alaturi de parinti,prieteni,soacre,socri,etc,sa aveti o masa bogata,si...sa ciocnim si noi un ou virtual duminica.

Acu'cu cerealele astea,in bibele de seara:o mare porcarie...mare,mare...are dreptate Ripley,cre'ca le pica greu la stomac,ca se trezeshte al meu Stefanel mai devreme decat daca ar fi papat numai Nan1...ce sa zic?Culcat la 10 pm,dupa masaj si frectionare energica dupa baita cu ulei,si alte mirodenii(:o))-el la 2 AM e fresh,fresh...si-atunci,de ce sa-l umflu,vorba lui Lavi02,cu carbohidrati,degeaba?
Am uitat sa va spun ca eu nu ii dau 5 linguri,cum scrie pe prospect-ci numai 2-si-asta,asha,de moment poetic,sa "tina"mai mult somnicu'de noapte...da'te-ai gasit,cu greuceanu'meu.



Pupiciuti la mamici harnicute.
Noi ne vom duce duminica,la tara,langa Targoviste,si ne vom intoarce tot duminica,din cauza de Stefanel ne-adaptat decat la el acasa,langa Ursake,si Petaluta si Albinuta-prietenii lui.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns patriciaR spune:

PASTE FERICIT!
Va rugam sa ne scuzati ...noi intram tareee rar, dar in schimb incercam sa citam ce posteaza mamicile si ce fac bebelusii.
Si noi suntem acum fetita mare, avem 4 luni si 2 saptamani si tareee curioasa mai suntem....aproape ca vreau sa ma ridic sa o ajut pe mami la cozonaci si vopsit oua.
Va pupam cu drag si va dorim numai bine!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandrina spune:

Cu drag si dor,

Un Paste plin de lumina tuturor!

De mult disparuta,


"Fiecare copil care se naste sub soare ne vesteste ca Dumnezeu nu si-a pierdut increderea in om" (Rabindranath Tagore)
Alexandrina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

BUNA SEARA MAMICI!N-AM MAI INTRAT DE MULT PENTRU CA AM AVUT PROBLEME CU BEBE ,AM FACUT-O ACUM DOAR PENTRU A VA URA LA TOATE



UN PASTE FERICIT SI MULTA SANATATE LA COPILASII VOSTRI!!

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA ,
POZE
POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandra28 spune:

alex, chiar ca de mult disparuta!!! ce mai faci? chiar m-am gandit la tine in perioada asta si voiam sa intru sa intreb ce-i cu tine?

anda, mami de bb vladut
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62685" target="_blank"> povestea nasterii

comoara lu' mama la 4 luni

varsta lui vladut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

buna mamicilor,

abia acum am reusit sa intru ,sa citesc din urma,pregatirile de paste mi-au ocupat mai tot timpul,mai bine zis curatenia..........ca pana la urma tot eu am sters geamurile,ca tati a avut alte treburi si asa imi trebuie daca am uitat sa sun femeia care ma ajuta la curatenie,si am sunat-o prea tarziu si femeia isi facuse alte planuri asa ca....baga ELA,SMOTRU LA GREU

mancarica abia maine o voi face adica ciobita,friptura (care este de azi dimineata la fezandat),drob,ostropel.Cozonacul si pasca mi le-a facut o matusa ,se duce maine tati sa le ia.

Daria este bine,suntem la acelasi program ,numai ca am scos banana si nu prea ne mai place marul simplu,de ne obisnuisem si noi cu bunnnnnnn,dar cum nu i-am mai dat ,cum si-a revenit si a facut kk normal.

tare multa liniste pe aici,se vede ca fetele au plecat pe la rude,noi o sa stam acasa,vroiam si noi sa mergem la parintii mei,la craiova ,dar pentru ca peste o saptamana avem botezul,am renuntat sa mai plecam,asa ca de Paste mergem putin la nasi si apoi la sora mea,ei sunt si mosii Dariei,si speram sa fioe frumos sa putem sta afara,pt ca ei stau la casa


va pupacim dulce pe toati mamici si bebici

Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela27oana spune:

mai,eu nu ma somn ,asa ca mi-am luat o bere si ma uit la pozici.,tare frumosi copii avem,toti sunt niste scumpiiiiiiiiiiiiiiiii

Madutza ce a patit bb?????


Ela si Oana-Daria

Mergi la inceput