Impreuna, Timisoara (42)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katik spune:

ana, eu mi-s un picut pe aici, arunc cite un ochi la monitor. cred ca am scris deodata.. uita-te un pic mai sus pe pagina

, ma duc sa ma intind

22+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Ciao, ca revin!
Nu stiu ce durerea mea am azi dar sunt atat de nervoasa ca ies scantei si cand ma misc. Tocmai am urlat la sefu ca plec acasa - da n-am eu sansa asta - am impresia ca oamenii de pe stiri habar n-au ce vor sa faca astazi si stau toti pe capul meu poate poate le dau eu vreo idee, genericul pentru mesajele de Pasti nu e gata, a trebuit sa suplinesc un coleg in emisie ceea ce CHIAR nu e treaba mea, ma seaca toti cu intrebari tehnice despre transmisia slujbei de Inviere si asta iar nu e treaba mea, stiu si eu cate ceva din anii trecuti dar asa dupa ureche ... Ideea e ca sunt si fulgere n-am gasit ...

Katik imi pare rau ca te simti rau. Am avut si eu asa cat timp am fost insarcinata, dupa un taiat de porc la care m-am cam lacomit. Mi-a fost foarte rau si eram singura acasa asa ca am luat un taxi si am mers pana la doctor iar soferul era innebunit ca nasc degeaba ii explicam eu ca mai am vreo trei luni el ma tot tinea cu doamna daca vreti bag viteza mare tineti/va bine.... Pana la urma m-au alinat niste ceaiuri trimise de bunica daca vrei o sun sa intreb ce erau.
Ana - a fost foarte nasol cu scrisoarea de amenintare mai ales ca facea nebunul referiri si la copilasul nenascut asa ca pe langa plangere la Politie mi-am luat si permis de portarma si pistol. Pe bune ...Canapeluta nu e chiar mobila adevarata. E mica si din burete, se poate face pat extesibil....Stiu cum e cu locuinta. Ani de zile ne-am chinuit sa ne facem si noi cuibusorul nostru si tot nu reuseam. Pana la urma am mostenit eu un apartament, foarte frumos, dar nici in ziua de azi, dupa 6 ani, nu am reusit sa/l renovam 100 la 100.
Doris / mi-ai ramas datoare cu o poveste, adica cum as da eu in limuzina de vedeta. Ai zis ca scrii ceva ieri seara ... In alta ordine de idei, n-as suna-o pe Silvana ca poate o stresez, vrea si ea liniste sa/si vegheze puiutul. Dar daca vorbiti voi cu ea transmite/ti otate cele bune, sanatate si sa spuna daca are nevoie de ceva, stiti voi, specialitatea mea pile si interventii.
Mariaa ma bucur mult ca ai gasit stapan adoptiv.
Irina unde anume in Franta mergi? Eu am vazut Valea Loirei, Lion/ul si Tour si Paris, dar cam scurt, as merge si maine acolo. Te inteleg insa, e greu sa te desparti de cei dragi. Lasa, cand vei bea o cafea pe bulevard te gandesti si la noi poate auzim telepatic o sansoneta.
Alexa - sa/ti traiasca puisorul. Ma gandesc cu drag ca spiridusul meu acusi acusi ajunge la varsta asta. Sunt asa clipe frumoase toate cele petrecute langa ei.
Anda multumesc de invitatie, Fac tot posibilul sa vin ca am mare nevoie de o pauza de neuronii mei au luat/o razna

Ma bucur ca ati povestit ce faceti de Pasti. Asa ma voi putea gandi la voi si imi voi inchipui cum petreceti alaturi de familie. Noi am vrea, daca nu intervin stiri pt. mine, sa mergem la slujba de la Catedrala, apoi in tete a tete cu sotul acasa branza telemea, carnati fripti de caprioara / am luat ieri din real / rosii si oua si un vin bun, frantuzesc, primit cadou de la o fosta colega. A doua zi suntem invitati la masa la ama cu drob, ciorba de miel, cozonac si toate cele apoi, daca e frumos vrem sa dam o fuga la casuta noastra sa stam in gradina la iarba verde.


Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

Noi merem la Hatzeg de paste ai mei ne asteapta cu de toate si duminica asta la fel ca si in cealalta...copiii sunt inca acolo...


Irina imi pare rau ca pleci...nu stiu ce o sa se faca caprele fara

Irinuca...

Sunt mai trista azi...da ma inseninez io pana mai tarziu...

D-zeu sa aiba grija de Paul...si de Silvana...

Katik multa sanatate...

Sper sa ajung si io martzi...

Mariaa deci nu primesc io catzelusa...tre sa ne cunoastem ca cica avem multe in comun...

Gasca va pup
mihi


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Buna ziua

Noi de sarbatori ne ducem acasa in Pitesti....asa ca nu pregatesc nimic, nu fac nici macar oua rosii....le ciocnesc pe ale soacra-mi

Daca ne intoarcem luni, marti suntem si noi prezente la intalnire, adica eu cu fi-mea ca altfel nu pot sa vin.

Silvana, insanatosire grabnica puiutului!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa00 spune:

Salutari la toata lumea,

Noi de Pasti vom vegeta(vorba Anei) .Nu ne-am facut planuri de plecat pe nicaieri.

Anda: o sa fac tot ce pot sa vin si eu marti.


Cum de maine sunt in concediu va spun de pe acum(nu stiu cat timp voi avea sa intru de acasa pana sambata):

Sarbatori Fericite de Sfintele Pasti!



Va pup pe toate.

Numai bine,
alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Mihi, esti a doua pe lista mea :)
Daca intervine ceva si nu ma mai contacteaza persoana, sau renunta, esti pe lista mea cu siguranta.

Am sa-ti dau PM, sunt curioasa ce anume avem in comun ?
oricum eu ma tot uit pe pozele voastre si incerc sa 'reperez' pe cineva cunoscut din vedere, pana acum nici o sansa...

Mariaa

'Rabdarea este cheia fericii'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Fetele dragi, ma bucur ca am ce citi azi

Am vb si eu cu Silvana, Paul e foarte bine dupa operatie, a baut ceiut, deja sunt acasa si ii face mami supica.

Katik, draga de tine, imi pare rau ca nu te simti bine. Poate esti mai bine marti si ne vedem sa iti dam un puszi pe burtica.

Dani, las' ca suntem noi aici pe post de paratrasnet cand belitii aia nu-ti dau pace. Respira adanc si gandeste-te la ceva funny

Mariaa, am dat si eu nr. tau de tel. dar se pare ca nu te-au sunat sau cine stie ... Oricum ma bucur pentru cutzu ca si-a gasit familie.

Mihi, nu fi tristuleana , trebuie sa gandesti mai luminos. Am citit undeva ca un crestin adevarat e intotdeauna binedispus. A, mi-am amintit. Plesu zicea asta in Jurnalul de la Tescani.

Noua de Paste ne vin socrii din Cluj, inca nu stiu ce vom gati. De toate ce ne trece prin cap, miel, sarmale, chestii. Sper ca mergem la Inviere, iar Duminica la slujba. In rest, odihna, povesti, o plimbare, vin si sper ca multa veselie.

Irina, mai intri maine pe DC sau mess? Daca nu, iti doresc drum bun si Sarbatori Luminoase!

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns thessa spune:


Buna ziua,Timisoara,
noi am intrat in febra cumparaturilor si se pare ca nu mai terminam.
ieri a fost siua sotului-invitati- pregatiri-masa,in we. Sfintele Pasti-invitati-pregatiri-masa,in we.viitor,pe 29-botezul fetei-invitati-pregatiri...-masa-party?am capul plin de liste,retete,calcule,idei

Katik- multa sanatate,sa te faci bine
Silvana-si noi ne gandim la tine si la Paul,ce a fost mai rau a trecut
Ionelalit- mama mea a stat 5 zile la terapie intensiva si mai 5 zile sub observatie in spital.
daca era vreo problema doctorul ii spunea mamei tale,sunt obligati sa informeze pacientul asupra situatiei bolii,eu cred ca mama ta e bine,desi va suferi o operatie, in schimb,mami mele intai i s-a facut biopsia,tratamentul si apoi operatia,numai pt analize si biopsie a stat 3 saptamani internata .
ii doresc mamei tale multa sanatate,iat tu pt ca esti insarcinata ai grija de tine,nu te stresa,fii optimista pt ca totul va fi bine, la cluj sunt doctori f.buni,ai incredere!
fetelor,va doresc o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina_Claudia spune:

Dragele mele dragi,

Maine sunt libera, asa ca va spun de pe-acum un Paste binecuvantat , bucurati-va de Inviere , luati Lumina ca asta e tot ce ne tine!

Sper sa mai pot intra de pe acolo sa va spun impresii si una alta.

Sa fiti mereu asa cum va simt acum.
Va multumesc ca existati !

POZE

Irina + ingerasul Ioana
(4 ani)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

Va urez si io Paste fericit!...sa simtiti miracolul invierii domnului...asfel incat sufletul sa va fie ca un coltz de rai...plin de bucurie...armonie...si iubire.


Mihi

Mergi la inceput