Impreuna, Timisoara (42)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Irina_Claudia spune:

Ceau fetele,

Mai intai va multumesc tuturor ca sunteti alaturi de mine, mi-e greu asa-i dar voi face un curs despre o centrala noua smechera care se va instala la Rom Telecom , sper sa fie totul spre bine.Apoi in Franta probabil vom face ceva practic si apoi acasa greul.E greu, dar asta e meseria si trebuie sa ne-o facem cum putem mai bine.
Acum am intrat in priza , am impresia ca n-am nimic cu ce sa ma imbrac..si chestii din-astea..fac o mie de cumparaturi..of, cred ca ma intelegeti.

Anda iti dai seama ca as fi venit si eu cu draga inima dar ...le las pe fete sa-si faca datoria fata de tine si sper sa va distrati de minune.

Doris de unde ai luat castelul cu pricina?

Am fost aseara la dr Budau si mi-a facut o impresie foarte buna, e un om extrem de serios si care nu-si bate joc de paciente.Sunt bine, sunt ca noua , deci bunul Dumnezeu mi-a ascultat rugaciunile .

Altceva voiam sa va spun , fetelor azi si maine sunt niste slujbe minunate seara , daca aveti dispozitie va recomand cu caldura sa mergeti, va incarcati sufletul .

Va pup

POZE

Irina + ingerasul Ioana
(4 ani)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Danitin, sambata clar, la Inviere...
Probabil la biserica din Dacia sau la Catedrala.
Sambata dupa masa mergem la fini, la finuti, cu cadouri...
De la Inviere, cu Lumina aprinsa, venim acasa si ciocnim cate un ou.
Duminica la pranz la masa cu toata familia, mama, Buni, nasii, verisoara si matusa.
Si la biserica, dimineata, bineinteles.
De mancare, noi facem aperitive, ciorbita, friptura de miel numai pentru Radu, ca noi nu mancam, si friptura de curcan si porc.
Sarmale, cozonaci, praji cu fanta, si cam atat...
Voi?



POZE BABY STAR


www.babyexpo.ro/tm/index.php?op=baby_star" target="_blank">CASTIGATOAREA BABY STAR

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare fetelor!
ANDA, la multi ani! multa sanatate, fericire si tot ce e mai bun pe lumea asta!

multam ca v-ati gindit la mine. din pacate, n-am plecat niciunde. bolesc zdravan de 3 zile. am facut o criza de fiere cum n-am facut in viata mea. am crezut ca nu se mai termina noaptea. s-a lasat cu telefon la dr si o tura de trei injectii. si din timp in timp telef la dr sa vedem ce mai facem. am avut si ceva contractii "nesanatoase" dar deocamdata vad ca s-au linistit. am stat doua zile stand-by, spital sau nu. acum repaus total care cu taifunul linga mine e imposibil. (are vacanta de la cresa, asa ca trebuie sa stau cu ea).
am mai avut o tentativa de postare darnu pot nici pe scaun sa stau. de citit v-am citit doar pe diagonala. cind imi mai revin un picut, va iai la rind pe toate, tare mi-a placut ce ati scris!
in gashca

21+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Cu ajutorul Irinei, am trimis pozele cu catelusa cuiva, un domn cu doi copii si cu un Foxterier, care sta la casa.Ne conversam pe tema asta de cateva zile iar azi ar trebui sa ne intelegem cand vine sa o ia.
Eu m-am atasat foarte tare de ea, pe langa ca-i frumoasa e si desteapta foc. Ma gandesc insa ca o sa ajunga intr-un loc la fel de bun unde o sa fie iubita.

Ma tot uit pe la pozele voastre si vad ce copilasi frumosi aveti toate. Sa va traiasca si sa-i aveti sanatosi.

Anda, am inteles c-a fost ziua ta, La multi ani ! Eu mi te aminteam cu burtica :) cu bb !!

Intr-o vreme eram si eu aici cat era ziulica de mare, acum mai pot intra asa, cam tot la doua zile.

Va pup si sa aveti un sfarsit de saptamana fara ploi, numai cu soare :)

Mariaa


'Rabdarea este cheia fericirii'




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Irina, ma bucur ca esti sanatoasa, dar tu de ce ai fost la Budau, de fapt, te pregatesti cumva pentru bb2 si nu ne zici?
Sa facem galerie???
Castelul l-am cumparat din Euro, fain de tot si are si papusele mici, si mobilier.


POZE BABY STAR


www.babyexpo.ro/tm/index.php?op=baby_star" target="_blank">CASTIGATOAREA BABY STAR

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

tot eu!
anda, multam de invitatie. eu sunt inca la regim dar tot as veni, chiar cu un colt de piine in buzunar (ca praji).
irina, felicitari pentru reusita si la mai mare!!!! ma bucur ca esti ok! sa faci poze pe unde mergi, sa vedem si noi
danitin, multi pentru amindoua fetele, sunteti minunate. poate ne si cunoastem intr-o zi. m-as bucura.
silvana, tinem pumnii! fetelor, care aflati ceva, da-ti o stire si pe aici, sa aflam si noi.
ana, un buchet mare de . esti o dulce! imi place luaneza. la noi topoganul e "tupadan" si toata ziua stam pe el (avem unul de camera, de plastic).
scuzati, fac o pauza de orizontala, revin


21+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Katik, imi pare rau de ce vesti ne-ai dat.
Chiar nu stiam ce-i cu tine.
Bb nu e pericol, nu?
Ai grija de tine si de bb...
Sanatate multa sa te pui pe picioare.
Maria, sper sa rezolvi cu catelusa.
O zi buna tuturor!


POZE BABY STAR


www.babyexpo.ro/tm/index.php?op=baby_star" target="_blank">CASTIGATOAREA BABY STAR

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Revin...
Acum a iesit din operatie Paul.
I-au scos polipii si i-au micsorat amigdalele.
S-a trezit, Silvana zice ca il doare gatul, plangea saracutul, l-am auzit in telefon, iar ea avea o voce saraca...
I-am transmis gandurile voastre, i-am spus ca toate ne gandim la ea si revin mai tarziu.
Doamne ajuta!


POZE BABY STAR


www.babyexpo.ro/tm/index.php?op=baby_star" target="_blank">CASTIGATOAREA BABY STAR

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

'Neata la lume....

Gabi,cu talentu'....hm...cand ma apuca.Bine ca nu ma tine mult...Imi cer scuze pentru ieri ca am plecat asa ca din pusca.Eram un picut pe fuga.Poate vorbim azi pe msg si iti mai pove.Frumoasa si dulce e Eva,zau asa!
Dumnezeu s-o odihneasca pe mama ta!
Dana-alexa....beyyyy,de cand nu te-am mai vazut...M-am mai gandit la tine,te-am mai vazut din tramvai dimineata...da' uite ca,spre rusinea mea,nu m-am incumetat sa iti dau un telefon.Bravo pentru reusita lui Paul!Tineti-o tot asa...Si noi tot la etapa asta,de renuntare a pampersului,suntem.Mai cu pisu pe ea,mai la olita...o scoatem noi la capat.Te pup si sper sa ne vedem intr-o zi!
Irina....cand o sa fac ciorba de perisoare esti invitata.Meyyyy...si o sa tot calatoresti...ce misto!Super!Ai tai ce spun?Nu vor si ei cu tine?
Dana-danitin,brrrr!Ce sinistru cu amenitarile alea...Sa dea naiba:multi dezaxati pe lumea asta!Doamne fereste!Zici ca a venit iepurache la Lori.Fain!Mie imi place tare mult mobilierul pentru copii,insa deocamdata nu imi pot permite.Asteptam sa avem casuta noastra si ,asa am hotarat,fiecare isi va alege mobila pe care si-o doreste in camera lui...Sper sa ii placa spiridusei!
Anda,cum te-ai chefuit?
Doris,pai depinde ce doresti tu sa ii mai cumperi finului tau....Daca deja ai luat o jucarie....zic ca asta multumeste copilul,dar ca sa multumesti si parintii eu zic sa ii cumperi un tricou ushchit,ceva de incaltat,un costumas de blugi...Iar daca doresti totusi inca o jucarie cred ca o minge ar fi buna,avand in vedere ca e baiat.Bafta la cumparaturi!
Sa inteleg ca intalneala e marti,pe 25 aprilie,la ora 19-19.30?


Noi de Paste vom vegeta ca plantele.Post nu am tinut,caci asa cum am scris in capitolul anterior....la noi cea mai buna leguma e porcul.Suntem pacatosi!Miel nu mancam,adica eu mananc si nu vreau sa gatesc doar pentru mine.Asa ca voi face o friptura de alt animal la tava,drop din ficat si pipote de pui,oua cumparam gata vopsite(sper) ca si cozonac de altfel,gata preparat.Cam asta.Azi mergem si noi sa facem ceva cumparaturi.

Pai hai ca va doresc spor la treaba si sa aveti o zi cat mai buna!

PS.Mey,nu le-am mai vazut de mult pe Katik,Thessa,Dia...si mai sunt o groaza de fete ...S-or fi suparat pe noi...Eu le spun "Sarbatoare de Paste cu bucurie!"

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Katik,multa sanatate!Imi pare rau ca nu te simti bine!
Mariaa,sper sa reusesti cu catelusa....
Silvana...insanatosire grabnica lui Paul!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput