Impreuna, Timisoara (42)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pako spune:

aoleu....mi-am citit mesajul....ma scuzati de greseala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Buna de dimineata!

Va salut scurt inainte de a pleca la lucru.

Fetelor, ati vazut cumva, pe undeva, cercei cu clipsuri pentru fetite?

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Hristos a inviat!

Nici nu stiu cu ce sa incep de aceea va rog sa ma iertati ca n-o sa va iau pe rand.
Vreau sa va multumesc tuturor ca ati fost alaturi de noi. Operatia a fost neasteptat de usoara. Totul e durat 30 de minute cu anestezie generala. Imediat dupa operatie a fost foarte agitat, a plans, a tipat, dar dupa 10 minute si-a revenit complet, parca nu s-ar fi intamplat nimic. Dureri de gat nu a avut aproape deloc, doar atunci imediat dupa interventie.
Ieri dimineata am fost la adapostul de catei si i-am luat lu' Paul un catel frumos foc.
Revin mai tarziu ca am de lucru.

Va pup pe toate
Silvana si soricelu' Paul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

'Neata ,

Katik draga....ce sa fac?Asta e treaba cu birocratia...dar am razbit,iaca! si am ajuns la mal,pan' la urma...Tu ce mai faci?Cum te mai simti?Cat e AMR-ul?Spor la treburi si pupici!
Dana-danitin,fii barbata!Ce Dumnezeu esti asa plangacioasa?!Las-o incolo de treaba!La cat de energica si ambitioasa te stiu...nu ai nici un motiv de plans si jeluire...Asa vad eu lucrurile si sunt ferm convinsa ca vei lua cu brio concursul asta!N-am nicio indoiala!Si sti tu ca ce am mai "proorocit" eu p-aici s-a cam adeverit ,mai devreme sau mai tarziu...Eu,sincer si fara a ma erija in persoana atoatestiutoare si care are pretentia ca te cunoaste cel mai bine,cred din tot sufletul in tine si ca nu ai nici un motiv de ingrijorare.Asa ca eu nu iti mai tin pumnii,ci astept cu nerabdare o berica de la tine pentru dupa....noua angajare in tembelizunea romana...Te pup cu drag si spor la invatat!Aaaaa...sa nu uit:vezi ca nelinistile tale le transmiti si la spiridusa si s-ar putea sa nu mai ai audienta cu ea din cauza agitatiei....
Felicia...si mie imi pare rau de intamplarea intamplacioasa...Sper ca vei putea sa vi la alta intalnire...Ce mai face fetita ta?
Gabi zici ca pleci,hai?Ce-ti pasa...altii munceste si altii se plimba...heheheheheheheheh....glumesc.Ma bucur pentru tine si sa faci poze sa vedem si noi.Cand pleci?Cum se mai simte Calin?Si-a revenit din indigestie?Si aveti grija de acum inainte cu Trandafirul ala,ca uite cum scoate tzepii la iveala...Cu clipsurile de fetite...zic si eu:la Meli-Melo ai incercat?Ca aia au acolo cate in luna si in stele...
Mihi draga,spor la treburi...
Doris...ce mai face Ines?Cum ii mai este?Vino sa dai vesti acilea...
Silvana draga,cum mai e cu Paul?
Dana-alexa....voi ce mai faceti?Ai reusit cu olita cu Paul?Gata?Ati trecut la chilotei de bumbac?Ca noi inca ne luptam :ba chilotei,ba pampers,ba olita....nebunie mare!

Dragelor,va zic sa aveti o zi excelenta si spor la treburi....Va pup si mai vorbim.Sa auzim de bine!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Fetelor multumesc mult! Mi-au picat foarte bine atat incurajarile de la Mihi, Gabi and comp. dar si scuturatura buna a Anei Sa fie cum ziceti voi!
Oricum azi mi-am inceput ziua cu un scandal de proportii. Am niste draci ca trebuie sa va scriu si voua. La noi doamna producator general e in concediu medical, doamna director de marketink nu e normala, realizatorii de emisiuni sunt mult prea distinsi ca sa mai si lucreze asa ca toata treaba o fac eu cu oamenii de la stiri. In loc de un multam pentru ceea ce reusim sa realizam - si fara lauda de sine, chiar facem treaba - sefu ne mai da sa rezolvam si treburile chiulangiilor. Apoi, daca nu reusim sa facem fata urla si incepe cu invective de genul astia sunteti, in stare de nimic, niste ticalosi, lenesi, etc. Azi de dimineata s-a luat de o colega care a liucrat imens zilele astea pentru ca nu a rezolvat o chestie care tine de marketing si mi-am iesit din sarite ca am urlat si eu si acum ma doare capul si cred ca ma pandeste o criza de fiere. Na!



Revin cand ma mai calmez...



Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina_Claudia spune:

Hristos a Inviat fetele dragi!

Iaca va scriu si eu sa nu ziceti ca v-am parasit de tot.
Eu am ajuns cu bine in Stutgert duminica seara, cum v-am spus cursurile dureaza 3 saptamani, deci pana in 16 inclusiv, in 17 mai o sa fiu acasa.

E fain pe aici, dar orasul nu e chiar pe gustul meu, e un oras destul de nou, nimic vechi, cu istorie...sau poate nu am descoperit eu inca.Pt cele care sunt fane de cumparaturi insa e ideal, eu nu am deocamdata asa mare chef de shopping.

Cursul e destul de greu, e o noutate pt mine asa ca neuronul meu e concentrat la maxim si-mi cer scuze daca nu v-am citit cum trebuie sau am uitat unele chestii.Plus ca in pauze profit si-i scriu epistole la al meu sot .

Doris sanatate Inesucai si s-auzim vesti bune de la tine.Doamne ajuta!

Danitin succes in ce-ti propui, fa-ti poza asa cu freza aia ta de la maraton si o sa spargi targul.

Gabi bon voyage draga mea , nu cred ca ajungem sa ne intalnim, eu in week-end vizitez niste prieteni prin zona pe aici, dar oricum iti va prinde bine si tie.
Ioana n-a fost la ziua fetitei de la balet, dar poti sa pui niste poze sa vad si eu cum v-ati distrat> Apropos am gasit aici o trusa pt micile balerine, cu bara si DVD cu lectii de balet, daca avea si rochie as fi luat-o dar asa...ma mai gandesc.

Fetele daca aveti nevoie sa va iau ceva ce credeti ca as gasi doar aici sau la un pret mai bun, sa-mi ziceti si se face.

Sper sa mai intru , daca nu week-end placut si pupici tuturor!!!

POZE

Irina + ingerasul Ioana
(4 ani)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Fetele
scurt
sunt acasa sa-mi iau haine si fug la puiut.
Va multumesc tututror pentru gandurile voastre, pentru telefoane...
Deci, duminica la pranz, Ines se vaita ca o doare in dreapta, debut febra f. mare.
Sunat Muscoi...fugim la chirurgie, o posibila apendicita, raspuns: nu.
Bun, febra mare in continuu...o vede Mihai, in gat nimic, deci preconizeaza infectie urinara.
Facem eco, depistam ceea ce stiam de cand s-a nascut, ca are fierea strangulata, avea o criza de fiere...asta acum e sub control, spre bine, luam picaturi de metoclopramid, sa nu mai vomite, si colebil, jumatate de pastila, plus regim, aiurea...ca de fapt nu mananca nimic.
La eco, depisteaza Mihai o pietricica , de fapt, nu-i foarte sigur ca e piatra mai mult o depunere de nisip, asta fiindca ea de mica a baut f. mult ceai, lapte nu bea deloc.
Am facut analizele de urina, cultura va fi gata de abia vineri, asa ca teoretic, antibiotic nu putea sa-i dea pana nu vine rezultatul.
Dar ieri noapte la 4 avea aproape 40 cu algocalmin picaturi si supozitoare cu paracetamol, plus vomitat de numa.
L-am sunat si a dat verdictul la antibiotic cedax, de ieri.
Asta se ia doar o lingurita pe zi, asa ca speram ca azi sa scada febra.
Azi noapte multumesc lui D-zeu, nu a avut deloc, dar azi dimineata la 9 avea din nou peste 39.
Azi e de garda, si se pare ca ma duc cu ea acolo.
Nu vrea sa o interneze, e total impotriva si-i dau dreptate.
probabil voi sta ambulator pana maine.
De injectii nici nu vrea sa auda Muscoi, de perfuzii nu e cazul , ca lichide bea, eventual iar un eco, sa vedem, si poate injectabil metoclopramid, caci e tare amar sa-l bea pentru fierea ei.
Si algocalmin injectabil pentru febra.
Sunt terminata, nedormita, nu pot face un pas de langa ea...
Va rog, rugati-va pentru noi...as da orice sa tipe, sa faca prostii, numai sa nu o mai vad asa...
Chiar sunt speriata.
Ieri am bagat-o in vana in apa la 37 de grade, ca nu mai puteam sa-i scadem febra cu nimic.
Nu stiu cand mai ajung acasa, sa va scriu, dar stiu ca va ganditi la noi, si asta ma ajuta.
Acum realizez ce mult imi lipsiti, si cat sunt de dependenta de voi...
Hai ca plang, deja...
Sanatate la toate
Si pupici...or trece toate si ne vom intalni de 1 mai sa bem o bere...




POZE BABY STAR


www.babyexpo.ro/tm/index.php?op=baby_star" target="_blank">CASTIGATOAREA BABY STAR

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Of, ce rau imi pare de saracuta Ines! Doris, fii tu tare, ca pe tine se bazeaza minunatia aia de fata!

Nu te supara acuma pe mine, dar poate ar fi util sa incerci si la alt medic. Sa nu fie Muscoi prea obsedat de felul propriu de a trata pacientii si sa ii scapte chestia asta de sub control.

Eu nu as putea sa am incredere intr-un singur om, as simti enorm de mult nevoia sa mai intreb pe cineva.

Ne gandim mereu la voi si va dorim insanatosire cat mai grabnica!

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa00 spune:

Salutari fetelor!

Doris : Imi pare rau ca situatia e asa.Insanatosire grabnica urez la Ines.Am incercat ieri sa te sun de vreo 2 ori dar probalil nu ai auzit telefonul.


Ana: si noi suntem tot asa:ba la olita , ba fara pepe, ba cu chilotei.

Irina: eu iti urez sa te si distrezi nu doar sa lucri pe acolo.Si spor la vizitat( caci sigur nu ai reusit sa vizitezi tot ce ti-ai propus!

Silvana : ma bucur enorm ca totul a mers bine cu operatia !

Fetelor ieri am fost plina de nervi. Sa va pove: bona a facut un fel de criza de spasmofilie.I s-a blocat maxilarul.Aseara era mai bine. Si se tot plange : ca nu se simte bine, ca a slabit ca tiroida in sus, tiroida in jos.Al meu sot pleaca in Franta saptamana viitoare.Eu a de lucru de nu imi cad capul(deci nu se pune problema de concediu).Asa ca daca saptamana viitoare nu se simte bine am cam incurcat-o.

Asa ca am apelat la solutia de urgenta: sunat la ai mei parinti.Asa ca in week-end il duc la ai mei.


Numai bine va doresc si ca pup pe toate,
Alexa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare fetelor!

silvana, pupici lui paul, vezi ce baiat curajos are mama!!! ma bucur ca sinteti bine!
doris, numai bine ii doresc printesei. auzi, totusi n-ar fi buna o internare, mai ales daca febra nu cedeaza. acolo totusi este sub observatie si se pot lua si alte masuri.nu vreau sa te supar, noua ne-a facut bine statul la spital, si macar o zi. e f greu dar, eu stiu...
acolo fiind mai multi medici, sunt si mai multe pareri, care poate fi benefic. las' ca vine vremea cind vii cu inesicala o bere!!!!
alexa, ana, ne inscriem si noi in clubul celor care se lupta cu olita. culmea ca la cresa face si la olita si la wc, acasa nu are timp. mai facem in pampers, mai la olita, mai in chilotei. nu stiu ce sa mai fac.
irina, tinem pumnii. las' ca se vor odihnii ei neuronii, cind vii acasa. dar timp de distractie ai, cit de cit? faci si pooozeeee???
danitin, bate-i pe toti ca merita!!! te asteptam sa revii, inseamna ca te-ai calmat ceea ce e cel mai bine. ti-am trimis un cv, de doua ori, o data mi-a venit inapoi, nu stiu daca l-ai si primit.
ana, multam de intrebare. de simtit ma simt o idee mai bine, pot sa maninc dar totul imi face o aciditate de nu mai pot. obosesc f. repede, etc (stii tu cum e, mai bine ca mine). acu am intrat in luna a sasea. ce mai zice luana pe luaneza?
mihi, mai pove ceva, tot timpul esti pe fuga???
felicia, la bb.
thessa, pe unde esti?
gabi, tu cind pleci? mi-au obosit si mie neuronii si nu mai stiu cum ai scris
in gashca!!!

22+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput