Impreuna, Timisoara (42)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Mi am bagat nasul si eu pic pe aici doar ca sa ti zic Gabirus ai o splendoare de fata! Sa va traiasca!


corinadana mama Ralucai
The mother's heart is the child's schoolroom.
www.ralucaostoia1.exploretalent.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Deci numa' io am fost aia ametita, de la 7 jumate cautam adresa Andei....ca de la 10 dim n-am mai deschis internetul.

Imi pare rau ca multe aveti probleme cu sanatatea....doresc la toata lumea insanatosire grabnica!

Gabi, nu te mai stresa cu tzoalele....i-ati o pereche de blugi si adidasi ca sa intri si tu in decor cu germanu' si asta-i tot.Vacanta placuta!Perioada asta cand inverzeste totul e super in Bayern....daca acolo va duceti.

Katik,daca poti s-o muti, du-o la gradi....prinde mai repede ce are de invatat de la copii mai mari .Am o prietena care cum si-a mutat copila la o grupa mai mare cum a inceput sa vorbeasca.(o ducea la cresa si ea era cea mai mare de acolo).Multumesc de pupicuri....

ma duc ca sunt moarta de oboseala......noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana1971 spune:

Buna fetelor

Katika - merci de urari ,iti doresc de asemenea sa te bucuri de odorul tau sa va aduca numai bucurii.

Gabirus- merci



diana si andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

ADEVARAT A-NVIAT!

In primul rand le doresc tuturor bolnaviorilor insanatosire grabnica!
Dana-danitin:iti tin pumnii si Doamne ajuta sa-ti implinesti visul!

La toate va doresc tot binele din lume si copilutii sa cresca mari si sanatosi!

Am intrat fuguta sa va citesc si sa scriu doua randuri...M-am ingropat in hartoage in care am senzatia ca ma voi ineca curand...
Asa ca va doresc o zi minunata si incerc sa intru olecuta mai tarziu...Pana una alta pupici!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare!
intru si eu un pic pe fuga, incerc sa revin mai tirziu!
Danitin, ai gasit CV? are sotul unul, model UE, daca ai nevoie, da-mi un semn pe PM si ti-l trimite el prin mail. (eu las calc. deschis si voi vedea mesajul tau, daca e cazul). tinem pumnii, sa fie bine!!!
felicia, m-am gindit si eu la asta numai ca acum nu mai pot. asa vizite mai facem, nu-i pb, din toamna ne mutam, sigur, ne-am inscris deja, am vazut sala grupei, doamnele, etc.
gabi, vacanta placuta la germany, vrem si pooooooozeeeee!!!!!
ana mama, ai grija cu inecul cu hirtiile, asa virtual nu te putem ajuta la urgenta
anda, in principiu n-ar fi pb, saptamina viitoare (sau chiar asta) trebuie sa ma duc la dr la control si vad ce mai imi spune. in functie de asta mai vedem.
doris, cum este inesica? poate reusesti printre picatele sa ne tii la curent!
silvana, ce face soricelul? sigur deja e bine!
amutza, asteptam amanunte
na, va las, mai fac ceva treaba si ma mai intorc!

22+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Ciao, fetele!

Mihi / iti multumesc mult pentru oferta de c.v. si pumnisorii stransi. Trimitemi-l te rog pe mail danitin70@yahoo.com. Nu stiu de ce dar nu prea am presimtiri bune. Am fost ieri sa depun un c.v si am aflat ca trebuie unul mai special, cu poza, iar la cum arat eu acum nici o sansa de foto reusita. In plus cer o specializare pe care eu nu o am, am lucrat pe domeniul asta dar nu am facut curs asa ca...
Katik - iti multumesc si tie si da, vreau c.v ul poate din mai multe modele il aleg si eu pe cel mai impresionant. Dupa cum spuneam insa am asa o stare ca parca nu presimt nimic bun Va spuneam eu ca pana la concurs am sa am nevoie de umerii vostri pentru plans si incurajari cat cat incape.
Anda - sper ca nu te-am incurcat cu problemele noastre. Oricum pana la data restabilita sa speram ca vom fi toate o.k.
Pako- imi pare rau ca nu ai aflat din timp de anulare. De fapt nici eu nu stiam dar la ora aia eram cu Spiridusul la shopping ca si-a rupt pantofiorii ... A fost de groaza, Lori tragea intr-o parte, eu vedeam papucei in alta, eram transpirata ca ma imbracasem de dimi prea gros, Lori incerca sa ia de pe rafturi te miri ce, mie mi se parea ca vanzatoarele abia se misca, nu gaseam nici cum marimea ei, ce mai un dezastru. Partea buna e ca la sfarsit, dupa ce luasem papucei, vine si sotul si cand ma vede ce terminata sunt imi cumpara o poseta asa cum imi doream demult.
Ana - multumesc si tie de incurajari dar fa-ti provizii zdravene de optimism pentru mine. Dupa cum spuneam sunt tare , ca niciodata parca nu am putere sa ma adun si sa lupt.
Doris - imi pare atat de rau ... e groaznic prin ce treci. Dar cum de nu au descoperit pana acum ca sunt probleme, nu au fost semne? Intreb si eu prostii dar mi se pare teribil sa fie printesa asa bolnavioara. Doamne ajuta sa fie bine !
Gabi - distractie placuta!
Irina - chiar nu gasesti tu un calculator sa ne scrii si noua cum mai e prin Franta? Poate ne mai remontam auzind povesti frumoase...

Dupa cum va spuneam sunt in dispozitie tare proasta. Am mult de lucru, nu-mi place cum evolueaza situatia cu posibila noua slujba, am asa o stare foooarte pesimista. In plus sotiorul a reusit sa/si rupa un dinte in friptura de mieal iar eu am constatat ca am epuizat bugetul familiei cu cheltuielile de Pasti si acum stam cam naspa. Va pup pe toate si plec .... sa nu va molipsesc de ganduri negre

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

corinadana, multumesc de apreciere. am vazut si eu poza cu frumusica ta si imi place cat e de blonduta si dulcica.

Diana1971, ce mai face Andrei? A crescut? Cat are acuma?

pako, imi pare taaare rau ca ai umblat degeaba. Ma simt si eu cu musca pe caciula. Dau o bere data viitoare cand ne vedem. Da, in Bayern mergem, mai exact la Ulm, iar de acolo pe diverse trasee, Baden-Baden, Strassbourg. Sper sa fie fain si sa prindem vreme buna.

Danitin, draga, nu mai fi asa de negativa ca atragi ghinionul.

TU ESTI CEA MAI TARE! sa iti fie clar, da?

Doris, cum se mai simte Ines?

Va pupez pe toate, o sa mai intru mai pe seara ca acu nu stiu in ce directie sa o iau mai intai, toata lumea are urgente pe aici.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

Numa intru sa va pup...plec la gradi dupa Lori si apoi acasa...

Sanatate bolnaviorilor...

DANA esti cea mai tare...io tre sa-tzi spun... tu nu sti?

Gabi super de tine..poa te intalnesti cu Irina..


mihi


POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Da Irina unde exact s-a dus?

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

buna seara

Fetelor, nu trebuie sa va para rau ca nu mi-a fost chiar asa de greu....am stat cu fundu' in masina si am cautat o strada pe care efident ca n-am gasit-o, apoi am apelat la telefonul Andei

Gabi,e minunat pe timpul asta in Bayern....numa' sa nu ploua.Am stat si noi 2 ani prin preajma....adica in Hersching, chiar pe lac.Sunt multe lacuri pe acolo, merita vazute.

Danitin, e bine ca dupa atata unblat....toata osteneala ta a fost rasplatita...sa porti sanatoasa poseta!

Doris, nu mai zici nimic???...cum e micutza?

pupici la toate fetele

Mergi la inceput