Impreuna, Timisoara (42)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katik spune:

tot io! multam ana ca mi-ai adus aminte sa schimb saptamina la semnatura! io am uitat. cred ca se necesita ceva ajutor pentru neuroni

23+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana1971 spune:

Gabirus - merci de intrebare,andrei creste are 5 luni si 8 kg, e in standard...e vesel,rade tot timpul (asta daca nu urla de foame sau plictis)..are ochii albastrii..inca..sunt curioasa daca raman asa.
dar tu ??

diana si andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Diana, cam asa si noi, exceptand faptul ca are 8 luni jumate si vreo 9 kg (era tare dolofan la inceput, acuma de cand misca mai mult, s-a mai "subtiat").

Si Lucas are ochi albastri. Frumusei baietii nostri!

Katik, plec maine dimineata.

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Ceau fetele,

Gabiiiii, ma iei si pe mine? Promit sa fiu tare cuminte, sa pap tot, sa dorm mult ... Ma iei, ma iei?
Doris, cum se mai simte Ines? Aseara dupa ce am vorbit cu tine si m-ai intrebat daca i-am dat inghetata lu' Paul, a trebui sa merg la butic sa-i cumpar.
Diana, sa-ti traiasca dolofanul. Paul la 7 luni avea 7 kg, iar acum la 5 ani are 17 kg. E lung si slab.
Irina, nu am fost pe faza cand ai plecat, ca veneam cu tine si dupa aia o luam pe Gabi din drum
Alexa, lasa ca e bine la sat. Paul abia asteapta sa vina vacanta sa mearga la ai mei la sat.
Katik, cum mai esti? Ti-ai revenit?

Va pup
Silvana si soricelu' Paul
http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

Neatza...se vede ca nu mai e Doris pe aci...ieri am plecat la 4 juma de la lucru si voi tot aici eratzi...


Despre campania anti pampers...la noi slabe sanse...il tzin pe Arpi si cate o ora pe olitza nu face mnimic...si dupa juma de ora face in pampers...
Ieri l-am lasat fara el numa cu chilotzei...problema e ca desi face pe el...sta ud si nu spune nic daca nu observ io...nu's ce ma fac...Imi amintesc de Lorand ca nu suporta sa fie ud...si la 2 ani am terminat cu pampersul...

O scoatem noi cumva la capat pana in toamna cand mere la grdi...


va pup in gasca

O ZI FRUMOASA CA SI VOI!

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza!

Din nou in fuga...pe scurt...azi noapte nu a mai avut febra, in schimb acum dimineata a facut iar, dar ceva mai mica, pana la 38-38,5, ceea ce e un semn bun.
Foarte putin a inceput sa manance, sa strige: foaaaamee!!!
Am fost ieri la spital, medicul era de garda, am mai facut un eco, si dupa prima analiza de urina a reiesit ca NU este infectie urinara.
Raman doua ipoteze: criza de fiere, deoarece inca mai vomita,si am inteles ca de la criza de fiere, poate face febra, si a doua un posibil streptococ sau stafilococ, sau altceva in gat, desi am repetat de 3 ori exudatul si iese tot negativ.
Marti mai facem o data.
daca iese iar negativ, se pare ca doar fierea e de vina.
Vom face un tratament de long time pentru fiere, naturist, ulei de masline, cateva masline zilnic, regim, si colebil sau anghirol, care am inteles ca sunt din plante.
Ne-a dat el din spital ceva picaturi din plante, dar miros ingrozitor...nu stiu cum le va bea.
Cam atat...va multumesc inca o data pentru gandurile si telefoanele voastre...m-a ajutat enorm sa stiu ca-mi sunteti aproape.
Missa mea va pupa si pe voi si pe puiutii vostrii...
Norocul meu ca am avut aceasta saptamana liber, ca altfel zau, nu stiam cum as fi facut.
Eu reincep lucrul marti, in 2 mai, sper ca pana atunci sa fie totul ok.
Va pup pe toate in grup!


POZE BABY STAR


www.babyexpo.ro/tm/index.php?op=baby_star" target="_blank">CASTIGATOAREA BABY STAR

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutare oameni buni....

Mey ... tare rau imi pare de micuta Ines!...Doris,asa cum si Gabi a scris,zic si eu ca trebuie sa fi tare - e usor sa dai sfaturi,stiu - si tin pumnii ca tot raul sa fie spre binele fetei.Insanatosire grabnica si pup fata!
Dana-danitin,sa spui lu' sefu' ala din partea mea...ca daca mai face prostii o sa-l f-ta cainii la colt de strada...Mama lui de pezevenghi!Da-l in ... toate cele si nu mai pune la suflet!Cum e cu concursul?!Ce se mai aude?Hai bafta si spor in toate!
Irina draga...frumos pe unde umbli matale...Sa faci poze sa ne arati si noua...Succes in continuare!
Gabi....pot sa vin si io cu Silvana?Vacanta frumoasa si distractie la maxim!
Alexa,ce frumos scri tu despre Paul cu olita...parca ai scrie de Luana mea...Ce bine ca ai parinti sa te ajute!Bafta in continuare cu olita!
Katika draga,ce e,mey,cu copilasii astia ai nostrii si olita fermecata?Ca Luana luaneza face cam ca a ta:cu tanti face toate cele la olita,cum ajungem acasa si eu si tata-su parca sunt facute farmece si olita e plina cu scaieti si sarma ghimpata...Ne luptam cu trebsoara asta ca din toamna mandra va fi studenta la grupa mica si,zau,nu stiu daca o primeste cu pampers pe ea....Ma bucur ca te simti bine si treaba cu arsurile,bata-le vina,o cunosc...Nu stiu sa iti dau un sfat si chiar de ti l-as da,indiferent ce mananci...tot asa patesti.Doar sa iei ceva pentru arsurile astea gen Dicarbocalm(eu de asta mai luam) sau Rennie...si incearca sa eviti alimentele care produc aciditate.Sa ai multa sanatate si sarcina usoara in continuare!
Diana 1971,iaca ma bag si io in seama:din cate imi amintesc eu parca dupa varsta de 10 luni incepe sa se contureze culoarea ochisorilor...Si Luana a avut ochii albastrii-cenusii pana spre 1 an apoi au devenit verzi-caprui,mai mult verzi.Ma bucuram ca ii vor ramane ochii albastrii,ca ai tatalui ei...dar n-a fost sa fie.Alex ,de exemplu,a avut ochii caprui-inchis la nastere,iar acum ii are negrii.Multa sanatate tie si grasunelului si sa aveti parte numai de bine!
Mihi...rabdare si tutun cu campania anti pampers...Strangem din dinti,scoatem injuraturi printre ei si multumim celui care a inventat scutecele de unica folosinta,ca de eram pe vremea strabunicii...masina de spalat manuala ne numeam...Spor la treburi!

Dragelor...va pupez si va doresc o zi formidabila.Sa aveti parte de bine!


Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Fetele, am uitat sa va spun ca m-am vopsit blond-cenusiu.
Ana, hai, mergem? Aflam cand pleaca Gabi, ne infiintam acolo si n-o sa aiba ea sufletel sa ne trimita inapoi.

Va pupa fata
Silvana si Paul
http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Ciao, fetele!
Pana acum azi am o zi ceva mai buna decat cea de ieri. Dar va fi tare lunga ca dupa ce scap de la serviciu trebuie sa merg la meciul lui Poli si dupa infrangerea de aseara nu prea mai am chef de fotbal. Ceea ce ma remonteaza este faptul ca vrem sa plecam maine dimineata la casuta si sa stam pana marti.

Doris - ma gandesc la tine mereu si la printesa ta. Daca as putea sa va transmit asa telepatic sanatate as face/o din tot sufletul. Va doresc numai bine....
Irina - pacat ca nu are orasul si o zona istorica, acolo e intradevar super sa te plimbi. Da ce magazine sunt de e indicat pentru amatoarele de shopping? Eu as vrea o bluzita de vara frumoasa pentru spiridusul meu, de cate ori merge un prieten in strainatate ma rog de cate o hainuta pentru Lori ca/s mai faine decat cele de pe aici. Gasesti ceva pana in 50 de euro? Daca se poate te rooog mult.
Mihi / ai primit PM, oricum multumesc lult de tot pentru tot sprijinul. Sper sa fie bine. Azi vreau sa depun cv si scrisoare de intentie asa ca, din nou, solicit pumni stransi. Am aflat ca ar fi un post de sefut si s/au inscris cativa de la Bucuresti asa ca ... dar om trai si om vedea.
Katik, multumesc de c.v. mi/am dat seama cam tarziu ca de la tine e eu asteptam ceva gen katik@yahoo .... Tine/mi si tu punisorii stransi, ca azi depun actele
Gabi / drum bun si sa te relaxezi
Ana - ce mai zici? tii si tu pumnii ca ai influente benefice?
Silva / bine ca a trectut cu bine. Multa sanatate!


Fetelor, am patit ieri o chestie care m-a intors pe dos .... A venit o informatie ca e un spanzurat, nu era nimeni in redactie asa ca am luat eu operator si m-am dus.... Tragedia e ca pe om il gasise fetita lui de 3 ani> Cum arata si cum tremura copilul... ingrozitor. Va dati seama ce trauma pe fetita, a intrat in camera si si-a gasit tatal spanzurat..........


Mamica de spiridus

Poze cu Loriana





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Gabi, drum bun....nu stiu unde pleci si cand, dar asa printre randuri...ai grija de tine...
fetele la toate va multumesc, si promit ca daca Ines se face bine, recuperez de numa...


POZE BABY STAR


www.babyexpo.ro/tm/index.php?op=baby_star" target="_blank">CASTIGATOAREA BABY STAR

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput