Sp. Stanca - Cluj

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Fetele,hai sa va spun la mine cum va fi nasterea....pentru ca am discopatie lombara:incerc natural de nu se poate imi face dr cezariana.Asta e...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Stie cineva daca se poate face TT la Stanca? Voi unde l-ati facut (cele care l-ati facut) si cat v-a costat?

Va

Oana 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiara.2005 spune:

Asiza TT se face doar la GineI la Stamatian. Costa 900.00 lei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelagrosan spune:

Buna fetelor!
Sunteti tare dragute ca ne dati informatii asa pretioase.Mai ales eu tocmai faceam liste si nu eram sigura daca nu lipseste cate ceva.
As mai vrea sa va intreb :
1. Ce fel de pompa de san ati avut voi? Sunt atat de multe pe piata si am auzit ca nu toate sunt bune si nu as vrea sa dau banii aiurea.
2. Cati bani ati dat la medic si la moasa la nastere? Eu nu stiu inca sigur dar daca toate merg bine voi naste natural.
3. Zuzi ziceai ceva de 2 milioane la neonatolog. Nu stiam ca se da asa mult.Bine ca ai zis ca n-am chef sa ma fac de ras pe acolo.

Si fetelor... sa va traiasca bebeii si sa fie sanatosi, frumosi si mancaciosi.

Mihaela 30+ Elena Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelagrosan spune:

Inca ceva fetelor dragutelor: spuneti-mi si mie ca eu sunt cam habarnista ,unde sunt magazine de bebe care sa nu fie tare scumpe si sa aiba lucruri dragute si de calitate?
Va pup pe toate

Mihaela 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Chiara, iti multumesc mult de informatie...

Mihaela, eu am cumparat pentru sora mea pompa de san de la NUK...e vreo 600.000, insa isi merita toti banutii. Asta a fost pompa pe care i-au recomandat-o si asistentele in spital!
Iti mai pot spune cat a dat surioara mea la cezariana...150 eur medic, 1 mil. anestezist, 100.000 la asistentele de pe reanimare, o cafea la moasa (ca ea nu prea are multa treaba la cezariana) si NIMIC la neonatolog. De fapt, tocmai mi-am intrebat preitenele daca au dat ceva la neonatolog si niciuna (din 4) n-au dat nimic. La nastere normala, prietena mea a dat, anul trecut in august (dar cred ca tarifele s-au pastrat) 100 eur medic, 1 mil moasa si 1 mil anestezist...si ceva maruntis la asistente si infirmiere.

Cam asta e ce stiu....

Oana 12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelagrosan spune:

asiza multumesc mult de raspunsuri

Cu epidurala cum e fetelor? Se practica des la Stanca? Trebuie sa vorbesti dinainte cu medicul sau se poate sa te hotarasti numai atunci in caz ca nu mai poti de dureri?

Scuze ca va bombardez asa cu intrebari.

Mihaela 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelagrosan spune:

Pentru cele care au indoieli de conditiile de la Stanca eu pot sa va spun ca nu aveti de ce. Am fost internata sapt asta si mi s-a parut ok, chiar peste asteptari. Ce era foarte aiurea:baia.Era un wc la o groaza de gravidute, dar am inteles ca la mamici nu e asa. Personalul (dupa cum ziceau si fetele) mi-a placut, asistentele se purtau frumos chiar daca nu le dadeai bani.

Mihaela 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiara.2005 spune:

Asiza, acum am vazut ce pret am scris . E 900.000 lei vechi , trebuie facuta programare cu mult timp inainte. Ti se ia sange la cabinetul de langa si apoi imediat intri la ecograf pentru ca rezultatele trebuiesc corelate. Rezultatul se primeste cam in 10 zile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Chiara, m-am prins ! inca o data!

Mihaela, eu iti recomand sa vorbesti dinainte cu medicul sa-i spui tot ce vrei ca, din oficiu, nu se face epidurala la Stanca! Cine te supravegheaza?

Oana 12+

Mergi la inceput