Sp. Stanca - Cluj

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaelagrosan spune:

asiza eu sunt la doctorul Mihu. O sa vorbesc cu el despre nastere data viitoare cand merg la consult. Abia astept sa vad ce zice. Eu as vrea natural 100% ,dar acum ca se apropie parca ma apuca frica

Mihaela 31 fix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by mihaelagrosan

asiza eu sunt la doctorul Mihu. O sa vorbesc cu el despre nastere data viitoare cand merg la consult. Abia astept sa vad ce zice. Eu as vrea natural 100% ,dar acum ca se apropie parca ma apuca frica

Mihaela 31 fix



Mihaela, esti pe maini bune cu Mihu...Pai, cam toti medicii incearca sa te convinga ca 100% natural e cel mai bine, insa si mie mi-e tare frica de nastere si, daca nu cer cezariana, sigur voi cere anestezie epidurala...Sa ne tii la curent! Te

Oana 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

mihaelagrosan si pe mine m-a luat frica de nastere pot sa spun cam de cand am aflat ca sunt , si cu cat se apropia ziua DPN-ului eram si mai agitat si stresata. dar cand am ajunsla spital eram asa de euforica.....am cerut epidurala si cand am vazut ca nu merge am crezut ca pica cerul pe mine si ma gandeam o sa mor....visam la o cezariana sa scap usor....mai bine ca nu a fost nevoie....doare dar trece....m-a intrebat in timp ce ma cosea daca mai fac un copil si am zis da, cum sa nu...se uitau asistentele la mine ca la felu 14

de ALEX (8 mai 2006)

POZE

www.dropshots.com/arleena" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Fetelor , eu vin in Ro. peste o luna si vreau sa-mi fac niste analize inainte de a reincerca pt. un BB ( am o sarcina pierduta acum 5 luni).Unde m-as putea duce ? Si am nevoie de trimitere de la doctorul de fam. sau de la ginecolog? Nu am probleme deosebite, deocamdata mi-au descoperit doar un streptococ din grupa B.
Multumesc fetelor.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by irlandeza

Fetelor , eu vin in Ro. peste o luna si vreau sa-mi fac niste analize inainte de a reincerca pt. un BB ( am o sarcina pierduta acum 5 luni).Unde m-as putea duce ? Si am nevoie de trimitere de la doctorul de fam. sau de la ginecolog? Nu am probleme deosebite, deocamdata mi-au descoperit doar un streptococ din grupa B.
Multumesc fetelor.

Noi 2 singurei



Irlandezo, analizele de sange, urina, examen coproparazitologic, precum si cele care tin de ginecologie, eco etc ti le poti face la orice cabinet particular contra cost...pentru gratuitate ti-ar trebuie intr-adevar trimitere de la medicul de familie si asta ti-o da daca esti incadrata in munca aici si cotizezi la stat! Unde te-ai putea duce????? Pai sa vedem, la Medicover, in incinta Spitalului de Oncologie, iar pentru gine si eco, iti recomand Radusan, in spatele P-tii M. Viteazul, acolo sunt multi medici buni! Te-am -at

Oana 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irlandeza spune:

Asiza , nu conteaza ca trebuie sa le platesc .Si eu cotizez la stat , imi platesc cartea de munca in Ro. si medicul meu de fam . mi-ar putea da trimitere , dar eu sunt din Baia Mare. Cred ca nu conteaza , nu ?
Important e sa-mi fac analize sa vad daca totul e OK.

Noi 2 singurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by chiara.2005

Asiza TT se face doar la GineI la Stamatian. Costa 900.00 lei.



Chiara, inca o intrebare ca saptamana viitoare vreau sa merg la TT...Ai fost chiar la Gine 1 sau la cabinetul particular a lui Stamatian? Ai un nr. de tel la care pot suna? Mersi

Oana 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chiara.2005 spune:

Din pacate nu mai am nr. de telefon. Se merge la Gine I la primul etaj (sau de fapt e acel parter mai inalt ) pe coridor la stanga, scrie pe usa Prof. Stamatian. Inauntru este o secretara care face programarile. Te intreaba in ce saptamana esti ca sa stie cam pe cand ar trebui sa te programeze. De platit se plateste doar cand mergi pentru analiza.
Daca mai ai alte intrebari iti raspund cu drag.

Chiara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by chiara.2005

Din pacate nu mai am nr. de telefon. Se merge la Gine I la primul etaj (sau de fapt e acel parter mai inalt ) pe coridor la stanga, scrie pe usa Prof. Stamatian. Inauntru este o secretara care face programarile. Te intreaba in ce saptamana esti ca sa stie cam pe cand ar trebui sa te programeze. De platit se plateste doar cand mergi pentru analiza.
Daca mai ai alte intrebari iti raspund cu drag.

Chiara



Mersi din suflet....te

Oana 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nico77 spune:

In privinta medicului Dan Mihu , eu am fost foarte multumita de el , el m-a ajutat sa raman insarcinata , mai am putin si trebuie sa nasc, dar eu voi naste in Satu Mare.Nastere usoara doresc tuturor gravidutelor.

Mergi la inceput