Sp. Stanca - Cluj

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cataghe spune:

Fetelor, numai ceva vreau sa va spun: criteriul asta cu "cutare nu a venit la nastere la cutare" nu prea se tine, pt ca la orice medic, daca vei cauta bine, poti gasi o gravida la care ala nu a ajuns la nastere. Este imposibil sa mergi la toate nasterile, uneori sunt plecati din localitate, sau sunt in concediu, sau pur si simplu nu pot ajunge din diverse motive. Principalul e sa discutati cu medicul vostru si sa va asigurati ca stiti exact ce aveti de facut in situatia in care, dintr-o cauza oarecare, el nu poate veni la nastere. In felul asta, daca nu merge planul A, treceti la planul B fara panica si sansele ca totul sa mearga bine cresc.

Va doresc nasteri usoare si bebei sanatosi!


_
"The reports on my death are greatly exaggerated." (Mark Twain)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

quote:
Originally posted by cataghe

Fetelor, numai ceva vreau sa va spun: criteriul asta cu "cutare nu a venit la nastere la cutare" nu prea se tine, pt ca la orice medic, daca vei cauta bine, poti gasi o gravida la care ala nu a ajuns la nastere. Este imposibil sa mergi la toate nasterile, uneori sunt plecati din localitate, sau sunt in concediu, sau pur si simplu nu pot ajunge din diverse motive. Principalul e sa discutati cu medicul vostru si sa va asigurati ca stiti exact ce aveti de facut in situatia in care, dintr-o cauza oarecare, el nu poate veni la nastere. In felul asta, daca nu merge planul A, treceti la planul B fara panica si sansele ca totul sa mearga bine cresc.

Va doresc nasteri usoare si bebei sanatosi!


_
"The reports on my death are greatly exaggerated." (Mark Twain)



Perfect adevarat!
Nu poti avea pretentia de la un medic sa-si planifice concediul in functie de DPN - ul tau, de exemplu. dar poti sa te asiguri ca nu ramai in "pana" daca el nu vine!

Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

1 , 2 si 3
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by arleena

asiza in salon cu mine era o mamica care a nascut cu Sbirciu...nu il cunosc si nu vreau sa sa te pun pe ganduri dar saraca de ea nu a avut o experienta prea placuta.cand am ajuns eu la spital sa ma internez, ea era deja pe masa de nasteri, i s-a rupt apa la 38 sapt si medicul de garda tot incerca sa dea de Sbarciu sa vina la nastere......pana la urma a venit , a nascut si cand a iesit ea din sala de nasteri am intrat eu, am observat ca plange saraca de numa si ma gandeam doamne, chiar asa de rau doare si dupa/???pana la urma fiind in salon cu mine am aflat de ce era asa de necajita.....fetita ei avea ceva malformatii la picioruse si va trebui operata....in fine era dezamagita de ce nu ii spusese medicul asta de cate ori fusese la ecograf, are 36 ani si a tot intrebat daca nu trebuie sa faca ceva analize ca are o varsta si na......parca simtea ca e ceva in neregula....si el tot ii spunea ca e ok, sa stea linistita.....ca sa vezi.....

de ALEX(4w4d - 8 mai 2006)

POZE

www.dropshots.com/arleena" target="_blank">Filmulete



Arleena, nu ma sperii eu asa usor. Eu am incredere deplina in Sbirciu!

Mariana si Cataghe, aveti perfecta dreptate.

Oana 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

arleena..eu mai am vreo luna buna pana o sa nasc.Sper sa ma tina ...
Referitor la prezenta dr la nastere e o loterie...poate da poate nu...in final isi face aparitia daca ai noroc.eu cel putin la primul copil am nascut cu cine era de garda ca al meu nu a venit..asa a fost.Sper ca de data asta sa fie altfel...va pup pe toate,Monica 34

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzi spune:

Buna fetelor!
Am nascut pe 27 mai la amiaza cu medicul meu care era de garda in ziua respectiva. Septimiu Ciuchina se numeste. Trebuie sa recunosc ca duminica la terapie intensiva am fost singura la care a venit medicul dupamasa sa ma vada. Plus dupa ce am iesit din cezariana la 13 si ceva pina seara a venit de citeva ori sa vada daca totul e ok, dimineata inainte sa plece din garda iara.
A fost foarte amabil si il recomand cu caldura la oricine. Pe linga un bun profesionist trebuie sa fi si un om bun!
Pe mine m-a lasat dupa 5 zile ca eram bine amindoua. In ziua a 7a am fost sa-mi scoata firele.
Si la mine e inflamat deasupra operatiei si putin tare dar se pare ca asa e treaba si trece in timp.
Cine mai vrea detalii de la Stanca sa intyrebe punctual pentru ca oboseala isi spune cuvintul si nu stiu ce detalii ar trebui sa mai dau.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Zuzi super ..felicitari chiar azi de dimi m-am gandit la tine.Ma bucur ca sunteti amndoua bine si sanatate multa la bebelina,Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mio75 spune:

Arleena si Zuzu, felicitari !!! Sa va creasca copilasii mari si sanatosi. Eu numai prin inceputul lui noiembrie ma voi apuca de treaba :)daca totul merge bine in continuare.
Ma bucur sa aud de Stanca lucruri bune caci acolo vreau si eu sa nasc.
Va pup acum pe toate ca trebuie sa fug

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by Zuzi

Buna fetelor!
Am nascut pe 27 mai la amiaza cu medicul meu care era de garda in ziua respectiva. Septimiu Ciuchina se numeste. Trebuie sa recunosc ca duminica la terapie intensiva am fost singura la care a venit medicul dupamasa sa ma vada. Plus dupa ce am iesit din cezariana la 13 si ceva pina seara a venit de citeva ori sa vada daca totul e ok, dimineata inainte sa plece din garda iara.
A fost foarte amabil si il recomand cu caldura la oricine. Pe linga un bun profesionist trebuie sa fi si un om bun!
Pe mine m-a lasat dupa 5 zile ca eram bine amindoua. In ziua a 7a am fost sa-mi scoata firele.
Si la mine e inflamat deasupra operatiei si putin tare dar se pare ca asa e treaba si trece in timp.
Cine mai vrea detalii de la Stanca sa intyrebe punctual pentru ca oboseala isi spune cuvintul si nu stiu ce detalii ar trebui sa mai dau.
Va pup



Zuzi, sa-ti traiasca , sa se faca mare si sanatoasa!

Oana 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

zuzi FELICITARI!!!!!
sa-ti traiasca si sa te bucuri de el ....
sa ne povestesti cum a fost ca defapt tu ai deschis subiectul asta!

de ALEX(4w5d - 8 mai 2006)

POZE

www.dropshots.com/arleena" target="_blank">Filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AlinaCoroian spune:

Dragelor,

va marturisesc ca am reusit sa ma ingrozesc citind mesajele referitoare la conditiile si intamplarile (nefericite) din maternitatile din Cluj.
Eu sunt in luna a 5-a si momentan locuiesc in Timisoara, dar in vara asta ma mut in Cluj.
O problema care ma framanta si inainte sa citesc aceste mesaje, dar acum ma framanta si mai rau este: sa aleg Clujul sau Timisoara pentru nastere? Din punct de vedere material mi-ar fi mai usor la Cluj, dar in ultima instanta as putea sa mai tin chiria din Timisoara cateva luni. Nu stiu daca conditiile din maternitatile din Timisoara sunt sau nu mai bune ca cele din Cluj. Stiti voi? Motivul pentru care as fi ramas in Timisoara pentru nastere ar fi fost pana acum doar sa nu schimb medicul la care am fost lunar.

pupi,
AlinaC, 24+

Mergi la inceput