Sp. Stanca - Cluj

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by arleena

fetelor, am si o intrebare....medici de la stanca se ocupa de pacientii altor medici de acolo cand respectivul e plecat din localitate??ca tare mi-e frica sa nu nasc zilele astea.....si fulga florescu e plecat la ceva conferinta nush' pe unde si probabil numai luni apare si ea.....

38+



Buna...
Arleena, nu fi stresata...In mod normal medicul tau, stiind ca s-ar putea sa nasti pe perioda absentei lui din spital, ar fi trebuit sa vorbeasca cu un alt medic, care sa te supravegheze la nastere. Daca nu a facut-o si pe tine te apuca travaliul, sun-o pe dr. Fulga si cere-i respectuos sa te prezinte altui medic sau medicului de garda. Oricum, da plicul inainte daca nu nasti cu medicul tau!
Unei prietene i s-a intamplat acelasi lucru. Ea era la Diculescu, insa acesta a vorbit cu Mihu si totul a fost super pentru ea.
Sper sa fie totul bine si pentru tine si sa ai o nastere usoara!

pe toate gravidutzele....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Buna tuturor,

Eu am nascut acum 2 ani si trei luni la GINE 1 si am avut mult noroc cu Dr. MICU ROMEO care cu mine s-a comportat exceptional si pot spune ca am avut mare noroc.Am stat intr-o rezerva cu 2 paturi iar nasterea a decurs normal si am stat separat in timpul travaliului. Sunt intr-adevar cateva saloane cu 2 paturi iar restul sunt cu mai multe 6-12 paturi .Asistentele sunt cred eu ca peste tot.Nu e un spital modern dar am inteles ca acum incep asa incet sa faca ceva. Stiu ca este o sala de operatie moderna. Ce mai stiu este ca daca e nevoie de o cezariana medicul care te asista nu are voie sa o faca decat cu aprobarea lui STAMATIAN.
Pentru fetele cu probleme il recomand pe dr Micu care are cab pe str. Cosbuc nr.8 tel 430990. Si eu m-am numarat printre cele care si-au dorit mult un bb(cam 3 ani). Acum din fericire fara nici un tratament il astept pe al 2-lea.

Despre medicii enumerati mai sus eu una am auzit si bune si rele dar cred ca asta e in functie de ceea ce se intampla pe moment.
Despre cotizatie eu cred ca daca e nastere normala se cotizeaza cam 100E iar daca e cezariana trebuie sa dai si la anestezist. cam 50E . Iar moasa in jur de 1.000.000 lei Oricum dai cat ai .

Nastere usoara celor care urmeaza sa nasca si succes celor care-si doresc un bb

[gravi 21+]

Cristina siDragos (31.01.2004)
http://community.webshots.com/user/Cristinanemes
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cristinanms/album?.dir=79e2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_ardelean spune:

Draga mio,
Am fost pana acum de vreo 4 ori, dar numai la spital.Am dat 500.000 la fiecare consultatie si am ales sa merg in garda pentru ca am ajuns la el printr-o asistenta de acolo si ea ma introducea la el.Adevarul e ca acum sunt extrem de nelamurita: pot sa am incredere ca va veni sau n-are sens sa ma bazez pe asta, tinand cont ca n-a vrut sa-mi dea numarul,desi ii spusesem din partea cui veneam( ultima data, atunci cand i-am cerut numarul, asistenta nu era de serviciu). N-am mers la cabinet pentru ca nu stiam unde este, dar mi s-a spus ca 500.000 e bine, tinand cont ca ma consulta in garda. Sincer, sunt in mare dilema. as mai avea un consult in mai si sper sa ma lamuresc atunci .Merci de informatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

asiza eu nu prea ma stresez de felul meu, dar acum e situatie mai speciala si nu tine de mine ca sa rezolv, ca deobicei merg pe principiul timpul le rezolva pe toate....sau poate am eu noroc mai mare si mi se rezolva de problemele....in fine.....
oricum de maine e in cluj fulga asa ca e in ordine totul....am pregatit si bagajul si plicurile deja, asa ca ma simt in siguranta....cand da semne ca vrea sa vina pe lume numai iau geanta si am plecat.....

la toata lumea

39

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Arleena, ma bucur ca s-a rezolvat...Iti tin pumnii sa ai o nastere cat mai usoara si un bb frumos si sanatos!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mio75 spune:

Carmen ardelean-stai linistita totul e ok, chiar am vorbit cu el despre asta de vreo 2 zile cand am fost la el la particular. Mai jos am sa-ti dau adresa si nr.de tel de la cabinet ISO X ii zice unde suni si te programezi. Ai sa vezi ca e altfel decat in garda .Tipul e chiar mese rias si vine bineinteles nici nu te gandi ca nu. Mi-a povestit ca inainte dadea nr. tel.personal si l-au sunat cateva noaptea ca acum nasc, el le-a zis ca merge la spital si le asteapta si ele n u mai veneau ( ca li se paruse numai ).Dar zicea ca absolut normal ca il anunta de la spital nici sa nu te gandesti ca nu dar il si tin la curent cu starea si numai cand considera ca e momentul atunci vine.E profesionist si apreciaza el bine momentul nu te stresa.

Deci: 0264-599479-suni inainte si te programezi.str.M.Eminescu nr.9 Cluj-Napoca, are program numai joia intre 17,30-19. ISO X .
Incearca mai bine acolo ca e mai linistit, are aparatura f.performanta ( echo 4D) si o consultatie cu un echo normal 2D costa cat ii dai tu in plic in garda.Deci, cu siguranta e mai bine. Acum , am vazut ca tu ai o sarcina mai avansata, poate te vede cu 4D , ala e numai echo 1,5 mil, dar cand te gandesti ca asa ceva nu prea mai gasesti iar in Bucuresti e min.3 mil.lei., parca merita, nu?
Hai ca totul va fi bine, ai grija de tine, pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Buna tuturor!

Fetelor, stiti careva unde este eco 3/4D in Cluj? Ati facut vreuna o astfel de eco? Ce stiti de costuri?

Mersi...Va pup


8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Ce sunt!!!!

Tocmai am citit mesajul de mai sus de la Mio, care-mi raspunde exact la intrebari....

Va mai pup odata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

Succes fetelor care azi,maine vor naste!copilasi frumosi si sanatosi!Intrebare:stie cineva in Cluj ecograf pentru sanii?Nu mai vreau mamografie ca este o procedura cam dura si prea iradiaza!Eu as vrea doar sa verific o mastoza nepericuloasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Buna!

Arleena,oare ai nascut? Sper ca esti bine si tu si ...Cand ai timp, poate ne impartasesti si noua experienta nasterii tale! Sper sa ne auzim curand! Te !

Mergi la inceput