Sp. Stanca - Cluj

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

se mai spune si ca daca esti sanatoasa ,fara probleme ,orice medic este bun.Eu din pacate am atatea probleme si probabil incerc sa gasasc hibe la doctori.oricum,parerea nu mi-o schimb,cam rar cate unul care pune si suflet in ceea ce face.mi se pare ca suntem ca la abator...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara spune:

Zuzi Dariei i-am pus cercei de aur micuti (acum nici nu-i mai sunt buni, i-am schimbat cu altii). I-au sterilizat inainte si n-au fost probleme deloc. Au pistol de facut gauri si daca le rogi ii fac.

Nastere usoara tuturor fetelor si copilasi sanatosi!

Dara si Darisor http://photos.yahoo.com/dana_birtas

"Oamenii mari nu inteleg nimic, niciodata si este obositor pentru copii sa le tot explice"

Antoine de Saint Exupery - "Micul Print"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianadi spune:

Tzuca, salut!
Am vazut ca ai probleme asemenatoare cu ale mele, cu ovulatia. Eu merg la dr. Marinescu, dar iau si produse naturiste. Dilema si intrebarea mea este urmatoarea: daca iei Clostyllbegit (Ova-mit) - poti sa mai iei si BU si Mastodynon? Tu le-ai luat in acelasi timp?
(Eu sunt din Bucuresti,dar stiu ca in Cluj la voi o gradina botanica mai frumoasa ca la noi...)
Pupici tuturor clujencelor!

Diana

"Singurul lucru mai maret decat puterea mintii este curajul inimii."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

fetelor, am si o intrebare....medici de la stanca se ocupa de pacientii altor medici de acolo cand respectivul e plecat din localitate??ca tare mi-e frica sa nu nasc zilele astea.....si fulga florescu e plecat la ceva conferinta nush' pe unde si probabil numai luni apare si ea.....

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

draga dianadi,imi pare rau ca si tu ai probleme ...Eu am luat Clost. vreo 2 luni iar ca reactii s-a umflat burta cu dureri mari in perioada ovulatiei si m-am ales si cu un chist (l-am tratat din Z14-Z24 cu duphaston).Dupa acest tratament a urmat inj.cu Puregon si Pregnyl,Utrogestan.Mam ingrasat 3 kg in 3 saptamani si am devenit disperata.Atunci m-am suparat rau,nu am terminat de luat Utrogestanul(pedeapsa a fost ca mi-a venit rushii in Z21) si deabia atunci am inceput cu BU + restul.Acum sunt Z26 si am ceva dureri de burtica dar nu ca cele de rushii(parca imi umbla ceva pe la ovare).Succes si daca te pot ajuta cu ceva ,te ajut cu mare placere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dianadi spune:

Multumesc mult, tzuca, pentru raspuns.
Tu ce valori ale FSH ai in Z3 - aceasta indica din cate stiu starea ovulatiei. Eu am 11,6. Ma gandesc daca sa iau ovamitul asta (care e clostylbegit)... tu ai luat si Mastodynon spuneai, 2 luni. Dar nu l-ai luat in acelasi timp cu Clost., nu?
Toate bune!


Diana

"Singurul lucru mai maret decat puterea mintii este curajul inimii."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildy spune:

Buna fetelor,

Si eu voi nste in curand la Ginecologie 1, cu domnul Dr Muresan Daniel (mai precis in jurul datei 26 mai 2006)! Vreau sa va intreb ce ati mai aflat despre acest spital? Care sunt conditiile? Eu de la cineva am auzit ca sunt saloane cu 2 paturi, cu BEBE-ul langa mamica, si cu baie separata, dar nu stiu ce sa mai cred dupa cate am citit pe forum despre conditiile de la Ginecologie 1 !
Nu stiti cam cat trebuie cotizat ca sa se decurga totul normal, deoarece banuiesc fara plicuri nici nu ne vor baga in seama?!
Sper sa avem nastere usoara si toate cele bune va doresc:
Hildy 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildy spune:

Buna Roana,

Si eu voi nste in curand la Ginecologie 1, cu domnul Dr Muresan Daniel (mai precis in jurul datei 26 mai 2006)! Vreau sa te intreb ce-ai mai aflat despre acest spital unde vom naste? Care sunt conditiile?
Eu de la cineva am auzit ca sunt saloane cu 2 paturi, cu BEBE-ul langa mamica, si cu baie separata, dar nu stiu ce sa mai cred dupa cate am citit pe forum despre conditiile de la Ginecologie 1 !
Nu stii cam cat trebuie cotizat ca sa se decurga totul normal, caci banuiesc fara plicuri nici nu ne vor baga in seama?!
Te rog raspunde-mi ca astept cu nerabdare vesti noi !
Sper sa avem nastere usoara si toate cele bune iti doresc:
Hildy37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

Draga Dianadi,la mine problema cu FSH si cu LH sta in felul urmator:in Z3 analizele imi sunt f.bune,toate in limite normale(FSH=6,5 normal 3,5-12,5 si LH =5 normal 2,5-12,5).Insa in Z15 si Z21 acesti hormoni sunt mult sub limita pentru perioada respectiva.Explicatia medicului a fost ca incepe ovulatia ,se formeaza poate un folicul,2 dar nu au putere sa ajunga la maturitate si mai ales sa se rupa (de aceea mi-a dat Pregnyl).Mastodynonul il iau pentru prolactina care am avut-o mare dar i-am dat in cap cu Dostinex. Succes -voi lipsi o saptamana din tara dar dupa aceea continuam dialogul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

Scuze Dianadi,in legatura cu Clost si Mastodynonul s-au suprapus cand le-am luat dar nu au de-a face una cu alta.Clost stii tu la ce este bun iar Masto este bun pt.prolactina ,mastodinii (pt.dureri de san-eu aveam dupa ovulatie ).Inca nu am intrerupt tratam cu Masto ca mi-e frica pt.prolactina (care stii ca este o pb.de infertilitate daca este peste limita).Pupici!

Mergi la inceput