Sp. Stanca - Cluj

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

Apropos,stiti mai mute de Fulga Florescu?Eu o cotizez de vre-un an (vreau bebita) dar fara nici un rezultat.La cabinetul particular stai de uiti de tine-iar asistentele de acolo parca sunt dulai de paza nu alta!
De Diculescu am auzit ca e OK,dar ca nu te tine minte deloc -poti sa cotizezi cat vrei ca degeaba!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arleena spune:

tzuca74 eu cu Fulga o sa nasc si mie mi se pare f profesionista si ca stie ce face, dar intr-adevar e un pic mai distanta si pare cam dura. eu am auzit numai de bine de ea, defapt asa am ajuns la ea, din luna 6-a numai, ca pana atunci am fost la altcineva care m-a lasat balta(nu mai o gaseam la tel, la cabinet, cica avea ceva problm de familie si motivul asta mi se pare cam aiurea sa-ti afecteze munca in asa hal, in fine).
am vb si cu tipe care au nascut cu ea dar si cu studenti si sunt pareri si pareri.toata lumea o lauda pentru sutura estetica care o face. Am auzit ca multe cadre medicale vor sa nasca cu ea ca e f buna profesionista, plus ca sta aprope de stanca si vine imediat ce o chemi.
o sa va spun mai multe dupa ce nasc si eu.....asta in urmatoarele max 3 saptamani(sper sa nu ma mai tina atata bb ca deja nu mai rezist din cauza dureri de ficat)....abia astept sa-l tin in brate pe bebita al meu si mi-e dor sa dorm pe burta....
pe mine ma framanat problema "plicurilor" ....adica nu stiu cand sa gasesc momentul sa le plasez....nu am facut-o niciodata....si mi se pare f penibil.....cand se dau plicurile???la cine?? cine stie "tarifele" pe la Stanca?!?!!?

38+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

iti multumesc tare mult pentru informatii arleena si mult succes cu nasterea!sa scapi cu bine si sa ai un bebe sanatos!Daca tot esti din Cluj nu stii unde se fac instilatii(inafara de stanca si gine1),la ceva particular?Fulga nu prea vrea sa-mi faca-zice ca este o procedura invechita(am 1 trompa infundata si una asa si asa)!Totusi pana la FIV as incerca si proceduri invechite...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzi spune:

Tzuca
daca ai astfel de probleme du-te la Timisoara. Aia au mare experienta in domeniu. Din cite stiu Fulga nu face desfundari de trompe si alte chestiuni de genul asta ci te trimite la gine 1.
Pentru informatii legate de cabinetul profului de la Timisoara: http://fiv-munteanu.ro/contact.php?confirm=1
Succes

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

Iti multumesc ZUZI pentru sfaturi!Am mai auzit si eu ca sunt buni cei din Timisoara.Totusi pentru instilatii as incerca prin Cluj ceva sau poata merg la Sovata.Pupici multi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Coryydo spune:

Eu am nascut tot la Stanca cu Dr. Mihu Dan. Mie mi s-a parut un f bun profesionist si desi am nascut prematur (35 sapt) m-a incurajat si s-a descurcat minunat: Bogdan a avut 2800 g ( a fost mare), 50 cm si mi-a facut dilatare manuala, deci nu am avut probleme dupa nastere.
Daca ar fi sa mai nasc un bb, tot pe el l-as alege si Clinica Stanca!
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mio75 spune:

quote:
Originally posted by carmen_ardelean

Si eu voi naste la stanca, desi sunt din zalau. Am fost nitel dezamagita la ultima consultatie deoarece i-am cerut medicului ( diculescu) numarul de telefon si mi-a spus scurt ca il vor suna de la spital cand voi veni.Stau putin in dubiu, m-a deranjat putin atitudinea si asta mai ales ca am cotizat binisor pana acum...voi naste dupa 15 iunie, asta daca nu se grabeste bebina mea....




Buna Carmen.
Ma numesc Mioara, sunt din Oradea dar si eu voi naste la Stanca si medicul meu e Diculescu de aceea iti scriu.
Am fost la el pana acum o data in clinica (era si prima consultatie), a fost destul de expeditiv, dar era grabit sa intre in operatie, deci...Poimaine sunt programata la el la ISO X ( particular). La prima consultatie i-am cerut un nr. de telefon si mi-a dat tot si fix si mobilul lui personal ( chiar inainte de a-i da plicul). Pe mine ma recomandase nasa mea care a nascut cu el si e foarte multumita de el, zice ca s-a comportat impecabil. In plus ea era destul de stresata de sarcina si il suna si il cauta tot timpul dar tipul era ok.
Nu stiu ce sa zic, unde ai fost la el la consultatii, numai la clinica sau si la cabinetul particular? Sunt chiar curioasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dara spune:

Buna!
Eu am nascut (acum 3 ani si 4 luni, cei drept...) cu Fulga. Nu pot sa spun ca m-am innebunit dupa ea, am fost insa multumita, am nascut normal, aproape de Craciun (aveam emotii ca vin sarbatorile si n-o sa vina la nastere, dar s-a rezolvat intr-o duminica in care era de garda. Nu vreau sa spun ca mi-a indus nasterea, m-a chemat doar la control si am fost singura dintre cate chemase-si care erau pe ultima "suta de metrii" care a nascut atunci). A venit la control dupa nastere, mi-a facut intr-adevar o cusatura de sunt ca noua.

E intr-adevar mai rece, mai dura, dar mie personal nu-mi plac medicii care se poarta prea personal, care te prea "dragalesc". Ma rog, parerea mea...

Am auzit si eu si bune si rele despre ea, cred ca despre orice medic se pot spune la fel si bune si rele.

Conditiile din spital erau ok, personalul cum il stim... Nu pot sa uit capetele de cozonac pe care le-am primt de Craciun. Inchipuiti-va o farfurie plina de "colturi" de cozonac, de parca doar in asta ar fi constat.

Tin minte ca si unele asistente de la copii erau asa de obraznice ca m-am enervat si n-am mai dat nimanui nimic (desi aveam pregatit). Pur si simplu mi s-a parut ca trebuie sa te porti macar cat de cat frumos ca sa primesti ceva. Doar celei care a imbracat-o cand am iesit din spital (si care i-a facut si gaurile in urechi) i-am dat ceva-dar a avut grija sa ceara inainte (oricum ii dadeam), dupa care a fost numai lapte si miere...

In fine, m-am intins la povesti.

Per ansamblu a fost OK.

Dara si Darisor http://photos.yahoo.com/dana_birtas

"Oamenii mari nu inteleg nimic, niciodata si este obositor pentru copii sa le tot explice"

Antoine de Saint Exupery - "Micul Print"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzi spune:

Draga Dara,
si eu astept fetita si chiar ma gindeam cum se procedeaza cu cerceii. Din povestea ta am dedus ca-i face gauri in spital. Ce fel de cercei ii poti pune, in sensul ca unii sterili sau direct de aur?
Zuzi 35+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

tzuca74 Posted - 01/05/2006 : 18:12:44 Iti multumesc ZUZI pentru sfaturi!Am mai auzit si eu ca sunt buni cei din Timisoara.Totusi pentru instilatii as incerca prin Cluj ceva sau poata merg la Sovata.Pupici multi!

Buna...Daca vrei sa incerci in Cluj iti recomand sa mergi la Gine 1 la dr. Micu...in reproducere umana asistata e cel mai bun de pe aici...(In conditiile in care Stamatian e tot mai ocupat cu diferite functii!) Eu m-am interesat mult de el, pt. ca am incercat multi ani sa raman insarcinata, ba chiar eram hotarata sa incep sa merg si eu la el de luna viitoare...insa intre timp !
Oricum, momentan sunt sub supravegherea dr. Sbarciu de la Stanca.

In ceea ce-o priveste pe d-na dr. Fulga, imi pare rau sa spun, insa este singura din Stanca la care nu m-as duce...Oricum, cel mai important lucru e sa ai incredere deplina in medicul tau si sa nu apleci urechea la diferite "rele" care se spun, deoarece fiecare medic e si cu bune si cu rele.

Va pup...

Mergi la inceput