Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (48)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Noki, multumim de reclama si complimente, asa si suntem... deh sunt modesta rau-rau.
Nu au adaos de nimic borcanasele de care vb eu de la Hipp. De aceea le-am si luat. Scrie clar pe ele nu zahar, nu gluten, nu coloranti si altele.
De ex sucurile Hipp au zahar, dar fte putin, insa nu am luat decat cel de mrocov de care am zis ca e gretos.
Madutza, sa nu te superi, 2 chestiuni:
1. e fte greu sa te urmarim cu toatele dc tot dai reply with quote si se repeta ditai mesajul altcuiva. e mai simplu sa formulezi ceva de genul "ripley...." sau " de acord cu ripley" sau "nu sunt de acord cu ripley" decat sa bagi ditai posatrea m,ea si sa se umple si paginile asa.
2. a scrie cu majuscule pe net se considera a striga, ceea ce nu cred ca vrei ca noi suntem fete bune. Idem, zic eu ca e cam obositor la citit si discordant fata de noi.
Inca o data, te rog nu te supara, asa sunt eu mai directa, in timp te vei obisnui si cu stilul nostru de a scris si cu optiunile de pe site de genul: emoticoane, culori si alte modalitati de a atrage atentia asupra a ceva.

Ripley si Ana Ecaterina(10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

mirabilis am uitat sa-ti raspund: care Lavi a slabit ca eu nu! Adica am slabilt in primele 2-3 luni dupa nastere cam cate un kil pe luna dupa care m-am cam stabilizat. Sunt ca hainele mele de dinainte stau ca naiba pe mine, mai am vreo 4 kile in plus. Dar mai nou am luat hotararea sa ma las de ciugulit intre mese, mai ales dulciuri. Plus ca am si pacatuit de cateva ori cu niste Fornetti - care-s niste porcarii dpdv nutritional. Mai beau nectaruri (cu zahar) dar de astea nu ma las pt ca am impresia ca ma ajuta la laptic.

Nu-s de acord cu voi ca vremea e nashpa! De abia ne tine in casa sa terminam si noi

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Ripley si Corap ,de ieri nu am mai scris cu majuscule ,asta de cind mi-a atras atentie altcineva ...iar despre quote ,am crezut ca este mai bine sa dau rasp. la subiect facind asta ,n-am sa mai fac ,multumite ?:)Nu ma supar ,chiar va rog sa-mi spuneti cind nu fac ceva bine pentru ca sint noua si nu stiu toate chichitzele!

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA ,
POZE
POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinamh spune:

mei, repet o rugaminte, ca poate n-am timp de ea inainte sa plec.

datele pt tabel le vreau pe mail. mai ales acum, ca plec 10 zile, nici nu cred ca o sa-mi chinui neuronul cu recuperat 5 subiecte cand ma intorc.

madutza, de tabelul cu graficul de crestere ma ocup eu si numai eu. de lista de pe forum se ocupa fetele (mai ales in ultimul timp).
acolo mai e o problema, ca sunt cam 11 fisiere de trimis, pozlee cu graficele, uploadul nu se face chiar instant, si atunci trimit la 3-4 zile in medie modificarile.
si fac asta in functie de timpul meu liber.
am notat la mine modificarea, inainte sa plec la tara o sa trimit pe site tot ce am "nou"... apoi, cand ma intorc, doar ce va fi pe mail se va nota... asta e, n-am ce sa fac... nu pot fi non-stop prezenta.

apropo, fetele, urmatorul "panou de onoare" e in luna MAI. pan atunci pot veni restante la cele doua existente deja.

si acum ca am terminat cu organizarea, ma duc sa vad cum a iesit mancarea , ca i-o n-o gust in timpul procesului. si normal, sa fac curat...

Cristina Andrei-Razvan(2.08.2003) si Iris-Sabina(17.11.2005)
www.andreirazvan.home.ro" target="_blank">Andrei si www.iris-sabina.home.ro" target="_blank">Iris
www.nazdravani.ro" target="_blank">Nazdravani de august-septembrie 2003

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Mamicile de baietzi ,voi cu putzica cum stati ?Mie mi-a spus dr. sa merg la 5 luni sa-l decaloteze dar stiu ca doare si urla dupa aia de cite ori urineaza .
Nu m-as duce dar a noatra putica e ,,ascunsa'' rau ,mi-a fost mila sa-l chinui si doar l-am spalat/sters (cu mila ) dar nu mi-a ajutat la nimic ,acum o sa sufere si mai tare .
Voi cum procedati cu ,,EA''?

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA ,
POZE
POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

manduta, cu puticile fiecare sta cum poate si cum o taie capul.
io nu-i fac nimic.
in principiu, daca pisu e in jet si continuu, nu-s probleme.
cred ca sunt subiecte intregi care dezbat problema, pe la "parintii intreaba'
c

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

MADUTZA, mie mi -la "decalotat" din spital, adica l afiecare baita ii tragea usor si stergea cu comprese sterile cu ser fiziologic si asa am facut ei eu.
seara, dupa baita trag usurel -mi-e frica sa trag prea tare - si...nu stiu unde si cand sa ma opresc.
nu-l doare, nu are nicio problema, si are jet la pipi...
nasa luio mi-a zis ca piticul ei nu a avut asa jet, dar ea nu i0a facut nimicutza la putulica, in schimb a ajuns la 1 anisor cu ell-a decalotat si a fost rau sa-l ustura cand facea pipi si ce mai tipa saracutu...

joy si Vlad Andrei 01.12.2005
ardeiasul meu umplut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutza10 spune:

Joy si eu il sterg la fel cu comprese sterile si ser fiziologic ,jet are dar nu foarte tare ..,nu stiu ,dr. zice ca tre' sa-l decaloteze ea ,mi-e tare frica ...

ORLANDO_ANDREAS
(9.12.2005)
si MAMI MADA ,
POZE
POZE NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pitic-03 spune:

fetele!
Eu ma simt sfirsita,imi vine sa pling intr-una (da n-o fac!)
In fiecare noapte (pe la 4 )imi luamodrasla din patut si o puneam la san ca atit de tare se intareau (de la 22.00 pina la 4)de nu mai puteam suporta, apoi dimineata 7.00(8.00) iar papa bb mult....ieri dimineata ,cind m-am trezit era 7.30, mi-am dat eu seama ca ceva e in neregula daca am sarit peste ora4, cind m-am controlat sanii goi!!
Azi dimineata la fel!am baut pina acu 2 l de ceai (baby tee+anason+chimion)+nutrinatal ...beleaua e alta ca mititelul meu astazi mi-a refuzat categoric si piureul de fructe (care-i placea asa mult) si laptele prafSi acum e nemincat (l-am pus la san ,dar adoarme imediat..si iar se trezeste..si tot asa!MA DUC LA BALAMUC!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Bei pitic si joy linistiti-va, potoliti-va, nu va mai dati de ceasul mortii si:
-puneti-va bebicul la san la fiecare masa (eventual scurtati intervalul intre mese)
- daca voi considerati necesar si el accepta, dati-i completare la sf mesei
-beti lichide, ceaiuri, etc
-si aveti incredere ca va revine lapticul.

Cu STRESUL nu rezolvati nimic! Dimpotriva. Nu uitati ca lactatia e coordonata din creierica!

Va !!!

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput