Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (99)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Anya mersi . In cazul asta La multi ani si tie ca azi e ultima zi de berbec.
La multi ani si Anyei pt jumatate de anisor, la mai mare!

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

"La Multi Ani, Irina!" si numai bucurii alaturi de familia ta.


Sunt sigura ca Vladut s-a gandit la un cadou special ptr mami a lui.
Bine ca s-a gandit soacra sa plece, astfel iti strica ziua.

Asta ma oftica si pe mine si la ai mei si la socrii.
De 6 ani de cand s-a nascut Victor incerc sa ii conving ca e copilul meu si al sotului, si ei nu se lasa convinsi

Aseara sun la ai mei sa vorbesc cu Victor si imi zice maica-mea senina ca nu mai au baiat. Il dusesera la socri.
Nu e problema ca nu il las la socri, dar mi se pare normal sa ma intrebe si pe mine cand iau astfel de decizii.
S-au inteles ei cuscrii intre ei, si nu a mai fost nevoie sa ne anunte si pe noi

Cand a venit soacra-mea in vizita exact ca a ta, a inceput sa ii dea liber bonei si o tinea intruna: "Ca ea face legile la noi in casa". Bona m-a sunat la serviciu, sa ma intrebe daca este chiar asa, adica daca are liber.

Si pe mine ma enerveaza si maica-mea, ma critica tot timpul.
Numai idei crete are :
- de ce il pedepsesc pe Victor si pe Anca nu;
- bona neglijeaza fata deoarece face si menaj,
- Victor a racit deoarece a mers pe bicicleta.
- pe Victor il stresez fiindca il trimit la gradinita.

Cea mai mare tampenie a fost ca la un moment i-am zis sa vina sa il ia pe Victor la Slatina. Si ea imi zice ca nu poate ca face pomana sambata si duminica trebuie sa fie la cimitir.
eu ii zic sa nu se mai duca duminica la cimitir si sa vina la Bucuresti. La care ea imi raspunde ca a inteles ca atunci cand va muri nu ii voi face pomana, ca sunt ocupata.

Pe masura ce imbatranesc, nu te mai intelegi cu ei.
Mi-am varsat si eu oful.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Si acum o glumita :

Un baietel vrea de ziua lui o bicicleta si se duce si ii cere mamei lui. Ea ii zice: ai fost baiat bun? ai fost cuminte? ai ajutat in casa? Si el pleaca suparat. Se duce in camera lui si incepe sa ii scrie o scrisoare lui Dumnezeu..si zice dear God stiu ca nu am fost cel mai bun dintre baietei.. se razgandeste si rupe foaia. Se apuca iar de scris..dear God stiu ca nu sunt un baietel bun..se razgandeste si rupe foaia..sta un pic si se gandeste si dupa aia se duce in sufragerie, ia statuia cu Maica Domnului, o inveleste intr-un prosop si o pune intr-un sertar si se apuca din nou sa scrie o scrisoare.. Dear God, if u ever want to see your mother again...

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Cge mersi frunos . Of ce ti-e si cu soacrele astea .
Vladut s-a trezit vesel ca de oicei dar in dimineata asta in loc sa ma cheme cu gangureli m-a strigat "mam, ma-ma" .

Soacra-mea mi-a stricat ziua de dim ca doar m-a sculat la 6 . Dar data viitoare voi luat atitudine ca m-am saturat sa ma umplu de nervi si sa ma cert cu sotul (adica sa il innebunesc pe el saracul cu cat ma enerveaza ma'sa) si sa plang, etc. Nuuu, gata asta a fost ultima data! Sunt majora si stapana in casa mea! Acum chiar am terminat .
Mame mea e cu bun simt vine joi seara si pleaca vineri. Desi ea nu ma deranjeaza deloc ca suntem f. apropiate si nu mi-e jena deloc sa-i zic sa stea cuminte in pat pana se scoala bb si alte chestii de genul. Din fericire cu ea sunt ca si cu o sora (asta nu inseamna ca nu ma enervez si pe ea cateodata ).


Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miflore spune:

Buna dimineatza!
Ce dragutz, ploua! Bine ca nu ninge...
Ramona, felicitari pentru si pentru examen!!!
Irina, LA MULTI ANI!!! Sa fii sanatoasa si fericita!!! Si lasa ca pleaca soacra...si vine masina!!! Ce varsta frumoasa!!!
Kidut, ! Si eu zic ca merge dat Nan2; si nu sunt suparata ca mi s-a marit piciorul, de-acum o sa traiesc pe picior mare!


Mihaela si Ana Maria
Poze AICI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Irina la multi ani ! wow 26 de ani ce frumos .....ce mama tanara :)

La multi ani Anya sa cresti mare si frumoasa si sa o bucuri pe mami(ca ai o mami tare dragutza )!
La multi ani si pt ceilalti bb care azi sarbatoresc (scuze ca nu ii insir da sunt intr-o plina criza de fiere, asa ca sunt telegrafica)

Daca cumva dispar zilele astea sa stiti ca ma intorc la voi mai usoara , adika fara bila si pietrele aferente.

Cristina tare de tot bancul ... mi-a plakut zau asa,printre "matanii" de durere tot am ras.

Iar despre soacre promit si eu sa scriu da sa imi treaca durerea asta.

Alina si bb Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

si cum nu m-am putut abtine (ma simteam vinovata ) mai urez inca o data La multi ani: Anya, Stefan, Matei, Teodora!!!!

Alina si bb Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Miflore, Alinam multumesc frumos !

Alina sanatate multa si sa scapi cat mai repede de dureri !

Si dupa cum zice Alina sa urez si eu tuturor sarbatoritilor Anya, Stefan, Matei, Teodora La muylti ani si sa cresteti mari sa va bucurati parintii!

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

"La Multi Ani(lunite), Anya" , sa cresti mare, sanatoasa, cuminte, sa o asculti pe mami si sa mai vii in parc sa te mai joci cu Victor si Anca.

"La Multi Ani!" si ptr Matei, Stefan (Flavia_Hurducas) si Teodora.
Scuze, daca am omis pe cineva.

Alina, sanatate multa.

Si Anca a avut program de noapte, mai tuseste si se trezeste. Asa ca de la 3-6 am stat si ne-am uitat la televizor amandoua.
Anca este pe Eurespal, Ketof si Ambroxol.
Nu prea are pofta de mancare, asa ca nu ma chinui sa ii fac cine stie ce reteta.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ege spune:

multumesc anya20

la multi ani si fericiti,irina!

ege si arzu ege (30.09.2005)

http://pg.photos.yahoo.com/ph/fisun_regep/my_photos

Mergi la inceput