viitoare mamici din Cluj

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

Fetele hai sa fim serioase.....nimeni nu stie dinainte ce se va intampla intr-un spital oricare ar fi el.Adevarul e ca daca ,nu ai probleme cu sarcina,nasterea e ok ,binenteles ca spui ca a fost super la Stanca,Gine,Nanu.
Eu am nascut acum 4 ani si ceva la Gine,nasol de tot.Dr meu care este superenumit si se dau toate de ceasul mortii sa dea de el nu a venit la nastere.Pe urma am mai cunoscut fete care au patit la fel.Toaletele erau groaznice,locurile unde faceai dus ce sa mai zic nu aveau nici macar perdele.In schimb dr de la neonatologie au fost super.
Acum o sa merg la Stanca....pana am ajuns la un dr de aici ,am fot la acelasi dr de acum 4 ani ...care mi-a gresit diagnosticul rau de tot de am fost ingrozita ceva timp.Asa ca am plecat de la el.
Am ales Stanca ca nu am avut unde sa ma duc si deocamdata dr e ok.ramane de vazut ce va fi pana la sfarsit....
Nu plec cu ganduri negre la nascut..Sper sa am mai mult noroc de data asta.
Monica 33/44

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Buna, burtici...

Micaalsa, mersi de urari si sa stii ca am avut nenorocul nu numai sa aud, dar sa si VAD destule...
Flavia, ma bucur ca nu consideri aceste 2 cazuri, intamplate in doi ani, definitorii pentru aceasta clinica. Bineinteles ca si medicul conteaza mult...fiecare speram ca am facut alegerea corecta...As putea avea, te rog, numele celor carora li s-au intamplat aceste nenorociri? Daca nu vrei sa le postezi pe forum, trimite-mi un PM please.Mersi...
Monica, probabil ti-ai dat seama din mesajele mele anterioare ca sunt perfect de acord cu tine! Iti doresc o nastere usoara si sa ne povestesi si noua cum a fost...Ce medic te supravegheaza?
Si apropos de remarca Flaviei: "eu nu m-as risca", parerea mea este ca toate riscam ceva cand decidem sa avem un copilas. Important este sa fim monitorizate si supravegheate corespunzator pe tot parcursul sarcinii, iar la nastere sa avem parte, atat de personal medical calificat si conform asteptarilor fiecareia, cat si de mila si norocul pe care ni le da Cel de sus!

Va pupicesc pe toate

Oana 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bitagabita spune:

Oana tu la ce spital vrei sa nasti si cu cine?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Buna fetelor!

Si eu voi naste in Cluj la GineI cu Dr. Muresan.Puteti sa-mi spuneti ce conditii sunt acum in Gine?Ca acum 2 ani cand l-am nascut pe Alesio era cam jegos pe acolo....La bai, dusuri era jale....
Ce am vazut frumos si bine pus la punct a fost sala de operatii....dar acolo stai numai cateva zeci de minute....restul zilelor stai pe sectie....

Pupici!


Ioana(25+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului
www.alesio.myou.ro/model/page.html" target="_blank">Fotomodelul nostru
Poze Yahoo
Ingerasul mic din burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

BitaGabita: Eu am ales sa nasc la Stanca cu dr. Sbirciu Mihaila.
Cum te simti ca mai ai putin, putin? Iti spun ceva...cand mergi la clinica, sa nu cumva sa te gandesti la toate prostiile pe care le-ai vazut pe acest forum si sa te apuce oarecum panica...oricum Nanu e medic bun si nu te lasa el sa patesti ceva...nici pe tine nici pe bb....Sa ai o nastere usoara, usoara...ca io mor de frica cand ma gandesc la nastere!

Pufymic, nu mai stiu care dintre fete spunea ca au inceput renovarile la Gine1. Si eu asa am auzit, insa nu am fost recent pe acolo sa vad. Ai avut cezariana la prima nastere?

Gagici, va pup.

Oana 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Asiza ce m-as bucura daca s-ar aranja macar un pic clinica aia pana nasc eu....ca era de groaza acum 2 ani....
Da, prin cezariana am nascut prima data(vezi povestea bazucului dc vrei detalii)....si acum tot cezariana va fi.

Pupici!


Ioana(25+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului
www.alesio.myou.ro/model/page.html" target="_blank">Fotomodelul nostru
Poze Yahoo
Ingerasul mic din burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

quote:
Originally posted by pufymic

Asiza ce m-as bucura daca s-ar aranja macar un pic clinica aia pana nasc eu....ca era de groaza acum 2 ani....
Da, prin cezariana am nascut prima data(vezi povestea bazucului dc vrei detalii)....si acum tot cezariana va fi.

Pupici!


Ioana(25+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului
www.alesio.myou.ro/model/page.html" target="_blank">Fotomodelul nostru
Poze Yahoo
Ingerasul mic din burtik



Ioana, sa-ti traiasca bazucu' si sa va bucure in continuare...super povestea...

Oana 11+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufymic spune:

Oana multumim!Iti doresc sa ai si tu un bb care sa te bucure cum ne bucura Alesio pe noi!

Fetelor intrebarea mea era: s-a mai modernizat/igienizat/aranjat Gine I?

Pupici!


Ioana(25+) & Alesio(08.10.2004)
Pagina Alesio
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=50933" target="_blank">Povestea bazucului
www.alesio.myou.ro/model/page.html" target="_blank">Fotomodelul nostru
Poze Yahoo
Ingerasul mic din burtik

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns impreuna spune:

asiza n-as putea sa iti dau detaliile cerute pt ca sunt confidentiale. Daca ai posibilitatea, probabil la spital au evidentele si se poate verifica. Plus alte cazuri cu intamplari nefericite.

Monica tu parca aveai probleme cu coloana si preferi cezariana? Cum e, ce zice medicul?

Fetelor, tuturor care urmeaza sa nasca, indiferent de loc si medic, va doresc nastere usoara si copii sanatosi si mancaciosi

Flavia (sotie si mamica fericita)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arghirmonica spune:

O , Flavia chiar ai tinut minte?
Daca ai sti ce morcov mare am....am vorbit cu dr care a zis ca as putea incerca natural (si io asa vreau...in final) si daca ii bai ma taie .Sapt viitoare merg la eco si discutam iar pr...avand in vedere ca nu am mai fost din 27 aprilie.Amu Dumnezo cu mila ca nu stii cum ii mai bine.
Io una sper sa pot naste normal si repede ca al dopilea se zice ca nu te tine mult ,da io stiu?
la mine e nasol cu anestezia mai mult ca li se cam ridica paru in cap la dr cand aud de discopatie lombara....cam aste e.
va pup fetele si mai pove.io
monica 34

Mergi la inceput