Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (97)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Am citit din urma si vad ca va intilniti miine. Ma duc sa-i dau un SMS lui Carmi (sper sa nu o trezesc din somn).

Miha, am fost doar in Dragonul rosu, sau asa ceva, preturi mici si o suta de raioane pt copii. M-am intors cu un sac de haine pentru fata. Si un termos de 1 l la 15 lei.
Dr Alina, sarbatori fericite. Nici dupa ce i-am citit sotului de pe nush'ce site-uri ca raceala e produsa de vreo 200 de virusi, a zis ca nu, exista si raceli care nu au virus. Unii oameni (cine are "Lei" acasa, stie) pur si simplu nu pot sa recunoasca simplu ca au gresit.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Sofia Vladut al meu merge in caruciorul de Billa de mult heheheh , mai intai l-am purtat in carut, apio in lokul ala "specil" unde sta cu picioarele atarnate.

Am uitat sa va zic ca si noi ne-am plimbat azi o gramada, daca Norina vine la Galati la cumparaturi, ei bine eu mi-am luat azi o sacosa de haine (pt mine) din braila :).

Jadi cand mai vii la Braila facem un grup de viciate, eu recunosc cu rusine ca am fumat pe toata periada sarcinii si acum la fel, desi alaptez la greu, macar tu nu mai alaptezi, am fakut pauza doar o saptamana, adika cand am nascut, sa imi fie rushine da asta e .... nopatea care am petrecuto acasa inainte sa nasc ce era sa fak, taoata lumea dormea numai eu bantuiam prinn casa de durere, asa ca mi-o mai alinam cu cate o tigara ....care la drept vorbind imi cam cadea din mana la contractii, asa ca ultima am aprinso pe la 7 dimineata si la 9.50 nascusem deja. Recunosc ca merit numele de cea mai inraita si incapatanata (toata lumea m-a batut la cap sa ma las) mama fumatoare :(.

Alina si bb Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Alina, a mea are 5 luni...iar mama e pe trei planete de-odata.

Sofia si Nuka (02.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Nu pot sa ma abtin. Fata mea e buna pentru campaniile citicti o carte si purtati centura de siguranta.

Noapte buna

Sofia si Nuka (02.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Buna seara mai spre noapte buna!

Va multumesc inca o data tuturor pentru urari. Eu, ca o fosta ortodoxa, sarbatoresc cu succes si Pastele de saptamana viitoare. . Asa ca puteti sa-mi mai urati inca o data.

Desi au intrat "viciatele" pe forum, eu nu m-am speriat si nu ma misc de aici, pentru ca nu ma simt chiar fara de pacat si nu-mi permit sa arunc cu pietre in stimata audienta, cu care in alte ocazii am impartit "fumurile".

Alina - intr-adevar, enterita presupune scaune modificate (ca numar, consistenta, aspect, miros ...si alte caracteristici la fel de scarboase, dar asta e!), dar si modificarea starii generale, eventual febra, inapetenta, iritabilitate. Probabil ca e o forma mai usoara. Se poate sa fie de la ficatel, pt. ca astea nu prea se fac din senin. Mai ales ca ficatul este un aliment destul de pretentios (contine mult sange si se "altereaza" destul de repede: pe de alte parte are si toxine, pt. ca in ficat se produc toate procesele de detoxifiere; deci este un aliment cu 2 taisuri). Probabil ca ti-a dat si biseptol (sumetrolim) pt ca s-a gandit ca dureaza de ceva zile. Nu stiu daca ar trebui neaaparat sa i-l dai, insa este obligatoriu sa-i tii regim, macar cateva zile sa vezi cum evolueaza scaunele (orez pasat, supa de morcov - nu cartof, dovlecel sau altele, apa plata/ceai de menta, carnita fiarta, banana, lapte delactozat, mar copt, eventual branzica proaspata; fara sucuri de fructe, iaurt sau altele), plus smecta.
Asta e parerea mea, dar s-ar putea sa nu fie tocmai cum spun eu, pt ca nu am vazut cum arata kk. Sa ma tii la curent.

Ioana - si cand te gandesti ca eu ii luam "partea leului". Asa sunt zodiile astea de foc, incapatanate (si eu sunt "berbec")

Sofia - unde esti, ca mi-a intrat fumul in oki si nu te mai vaaad.... Eu cred ca Nuka trebuia sa ia atitudine la Billa: sa o aseze pe mama ta in carucior si sa faca ea cumparaturile. Pai e fata mare de-acum.

Vera - imi pare rau ca pleci, dar macar o sa ai net acolo. Mai mancati ceva inafara de productia proprie de laptic?

Alina
Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona8004 spune:

buna dimineata?!?!?!?!?! ca e destul de tirziu, dar abia am reusit sa tin pasul cu voi si am citit din urma.

sincer mai fetelor, eu ma complexez la cum maninca copii vostri.
Eu nu mai spun nimic de mincarea Maiei ca e janlica sau jenibila cum mai spun eu cite o data.

sper sa mai vad ceva listute cu program si o bag si pe Maia la mincat asa serios. Am mers aseara pe la 8 la supermarket si i-am luat borcanele de le Hipp, ca numai vrea nimic facut de mine, acum cind incepusem sa imi placa si mie ce gusta au mincarurile,sa vad daca nu cumva eu gresesc. Trebuie sa o dau la brazda cumva

atit, maine voi incerca sa spun mai multe.
ma duc la dodo.
Noapte buna si somn usor si sa va odihniti.

Simona, mama lu Maia(22.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole74 spune:

La Multi Ani tuturor Florilor si in special la bebici.
Paste Fericit celor care sarbatoresc maine si sa le aduca Iepurasul cadouri multe si frumoase.


Nicole&Ioana Alexandra

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Karmenutza, pune-mi si mie una dintre pozele trimise pe yahoo la Noi.
Poate aia cu 0729.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simona8004 spune:

celor sarbatori azi!
dar celor ce sarbatoresc Pastele, Cristos a inviat, cu adevarat ca a inviat! Sa aveti o sarbatoare deosebita si sa va bucurati de ea.

Simona, mama lu Maia(22.09.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Vreau si eu o reteta de spanac adaptata pt bb!
Pentru azi...

Mergi la inceput