Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (97)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Ce liniste
am facut curat intr-o camera de la zero Yupiiiiiiiiiii
plecam sa ii cumpar scaun de masa la pitic sa vedem ce gasim
Codruta mai sti!! poate

Paste fericit pt cei care il au maine
La multi ani la toti florine si florinele si floricelelor


poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Buna fetelor,
Pe Raluca Arvat am vazut-o si eu si ma amageam ca e o alta Raluca .

Irina ce mult papa Vladut..noi nu am mancat niciodata mai mult de 220 ml...acum papam cam asa..dimineata 120-150 ml piure fructe cu branzica sau biscuite(1/4-1/2 biscuite), peste 3-4 ore 150-180 ml piure legume cu carne( cam o lingura)sau galbenus(1/2 galbenus) iar peste alte 3-4 ore cam 150 ml iaurt cu 1-2 lgt cereale nestle sau cu banana...iar noaptea pana dimineata intre 450-650 ml lapte.
Eu am observat ca si-a mai redus cantitatile de cand ii dau carne zilnic sau mai pun biscuite, cereale..acum de aproximativ o luna nu mai ajunge la 200 ml (poate o fi si piureul mai gros).





Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mysweetest spune:

Codruta da Alexandru se trezeste plangand in special ziua si cand nu doarme mai mult de 30-40 minute..cred ca nu se odihneste indeajuns.

Marlena & mysweetest Alexandru *3 septembrie 2005*
uite atat de mari suntem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Ce de liniste pe aici, ma car si eu acasa.... v-am pupat si un Paste fericit pentru maine!

Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Ok Irina, merci mult. Eu inca il mai caut sheruit pe ODC. Un pupic mare de la Iulia pt Vladut. Si transmite-i sa fie cuminte si sa nu o mai scoale pe mami noaptea.

Simo daca o pun in pat adormita doarme invelita daca nu unde ii statea capul acolo ii gasesc picioarele.

Nanadana imi pare rau de faza cu portofelul.

Roxi hai sa-ti pove eu o faza naspa. Soramea aia mijlocie in drum spre Univ intr-un tren din Milano, impreuna cu o colega. Aude un tip in tren si incantata ca de mult nu mai auzise glasul dulce romanesc, ii spune aleia : uite tipu asta e roman. Imbulzeala mare la iesire si dupa cateva min tipa constata ca i se furase portofelul (tipu ala se tot impingea in ea). Soramea a inghitit in sec si s-a jurat sa nu mai spuna vreodata cine ce si cum.

Filuta bun venit. Hai la pierdut timpul cu noi.

Mimisi cred ca se inampla tuturor. Si eu cred ca a fost mai mult sperietura dar tine-o totusi sub observatie.

Dorulet foarte draguta d-ra ta.

Simodina felicitari pt dinti.

Anyasi cine mai serbeaza maine, Paste fericit pt maine.

Iar cele care isi serbeaza peste o saptamana de asemenea Paste Fericit. Nu o sa mai am cum sa urez la timpul potrivit pt ca plec la mama la Ploiesti. Sunt cam emotionata deoarece nu am dormit niciodata cu pitica in alta parte, imi fac griji cu acomodarea. Eu sunt adepta acomodarilor lente dar din pacate eu nu am masina sa imi permit asta.

Va pup pe toate. O sa-mi fie dor de voi.


Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinam spune:

Paste fericit Alina, Hilde si celor care mai sunt catolici neanuntati !!!

Am vazut poze cu Alexandra e o dulceata de fetitza, i-am aratat si lui Vladut, a zis ca ii place tare bebuta .

Acum sa va spun despre noi, cum va ziceam de marti copilul meu facea kk de 5-6 ori pe zi nu neaparat moale dar foarte des, am fost ieri la dr si ne-a zis ca ar avea o enterita, asta dupa ce m-a iontrebat de 100 de ori daca i-am dat vreun aliment nou si normal ca eu de 100 de ori am zis ca nu mi-am amintit ca i-am dat ficatel la gratar pt prima data duminika .... am sunat dr si mi-a zis ca sigur e de la ala. ca tratament ne-a dat sumetrolim, biotics baby, smecta si coprocultura .....Anya ce parere ai de asta? adika e posibil de la ficatel ..... kk nu miroase urat, doar acru, a slabit copilul pentru ca trece papa prin el repede ... sper sa scapam si de asta.( vezi Anya nici de paste nu te lasam

Codruta si eu as vrea niste pantofi sport pt beb da pe masura lui :)

Filuta bine ai venit, hai la barfe sa ingrosam randul galatencelor pe aici :)



Alina si bb Vlad (25.09.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihairi spune:

Buna seara mamici si bebici!

Ati fost cuminti zilele astea si nu ati scris prea mult, asa ca am putut sa va prind din urma.

Anya

Ioana ai ajuns in Europa? Noroc ca ai fata ca hainele de baiat le-am luat eu pe toate ca mi-ai facut pofta de Europa.

Carmen multumesc mult ca m-ai luminat cu filmuletele. Uite o si un .

Iustin e super agitat si urlator pentru ca de ieri se vede al doilea dinte(cel din dreapta jos) si e suparat rau.

2 baieti frumosi
poze noi


Miha+Ciprian(10.06.03)+Iustin(10.09.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tonnia spune:

Anya20, Hilde, Paste fericit, fetelor!!!

Alina, ce nasol, auzi de la un ficatel! Tin pumnii sa se faca rapid bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Buna seara si Paste Fericit tuturor celor care il sarbatoresc weekendul asta!

Eu am intrat sa va spun ca a ajuns Carmi cu bine la bucuresti, si m-a sunat daca ne intilnim miine in parc. Eu i-am spus ca nu merg, dar m-a rugat sa-i transmit daca merge cineva. Asa ca va rog, scrieti-mi aici sau pe PM daca merge cineva. Va multumesc!

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Bau!

Ne-am intors si noi de la o plimbare exxxxxxxxtinsa. Toata ziua a stat fii-mea cu mama afara. A dus-o maica-mea la Billa si a pus-o direct in cos. Si era asa mandra mama ca se uita lumea si o admira. Offf, sunt pierduta. Ma mir ca am supravietuit. Misto e ca voia sa o puna in caruciorul masinuta. Noroc ca si-a dat seama ca nu are usi masina si ca putea sa alunece pe alaturi. Cred ca s-au crucit aia de la magazin. Mama in schimb era in extaz.
Dupa aia am luat infanta (vb Simonei)si am fost la targul de florii unde am cascat ochii la lucruri foarte frumoase. AM luat marturii pentru botez si am pus ochii pe niste mobila pictata manual pentru camera Nucai.e si foarte ieftina. Ma gandeam sa ii fac o camera "pictata": mobila d-asta si pereti pictati. Si cum noi stam la mansarda sa ii fac un locsor langa fereastra sus unde sa se urce pe o scara. Bani si timp sa am ca la gura o duc bine.
Dupa Muzeu am fost in parc unde am invartit goanga pe role. Era in extaz cu freza-n vant. II place gagicii viteza.

Irina, Vladut devine din ce in ce mai dulce, daca e posibil asa ceva.

Fetelor daca vreti sa va salvati plamanii plecati acum de pe forum ca am intrat eu. Jadi si cu Simo si alte mamici de care nu spunem ca e secret, sunt mici copii. E urat, e dizgratios, e scarbos,e nenatural dar e atat de bineee. Asta, pana ma trezesc dimineata cu ceata pe ochi, in gat, si cu pisica fatata in gura. Am promis ca ma las. Nu va zic cand ca nu se mai indeplineste.

Jadi, felicitari pentru toate tranzactiile reusite! Ai vandut/cumparat printr-o agentie? Daca da si esti multumita imi lasi si mie amintire un numar de telefon? Vreau si eu sa vand/cumpar un apartament si nici o agentie de pana acum nu s-a bagat. Nu ii inteleg. Toti imi zic: noroc! Acum nu se mai lucreaza decat cu vile?

Alina, iti uram paste fericit si sa va aduca iepurasul tot ce va doriti!

Mimsi, de la sapte luni stiu ca incep sa aiba crize de gelozie. A mea se manifesta in momentul in care stau de vb cu cineva si nu o bag in seama. Nu tipa, incepe sa gangureasca ca sa fie bagata in seama.

Doruletz, am admirat la naine si e apetisanta sa te lingi pe dejte. Cate cute are pe picioare? Noi avem dar si doar 8 kile.
SI-a mea doarme ca rastignita pe cruce.

Mie imi place mult de Raluca Arvat si am apreciat-o ca s-a bagat in emisiunea asta fara sa stie nici o miscare de dans. Iar in privinta dimensiunilor, eu sunt ultima sa dau cu pietre.

Vera, drum bun la ploiesti si Paste Fericit. Imi pare rau ca nu vii maine la intalnire ca veneam si eu poate cu rolele.

Deci, maine punem de intalneala SImo, Locca si Carmi , nu?Hai, curaj... place your bets, ladies and gentelman

Ma duc sa ma uit si eu la Ice Age 2!



Sofia si Nuka (02.11.2005)

Mergi la inceput