Mamici de mai-iunie 2006 (70)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Lya da, prosopul e cu colt, e la fel ca al Roxanei (il are in album) numai ca al meu e bleu tot, iar al ei alb.io 38 fix cu Seby Poze cu noi,bebe si burtica Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lya spune:

Ama,mie mi-au sterilizat-o in spital ca nu am avut suzeta.Si dupa ce-o sterilizezi o pui intr-o cutiuta speciala,gasesti de cumparat la Cora,Carrefoure,sau la magazine cu lucruri pt copii,nu stiu cum se numeste.

www.snugglepie.com/ezb/317964.png" target="_blank">29 sapt cu &www.snugglepie.com/ezb/317544.png" target="_blank"> printesa Ruty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Am scris un mesaj si a disparut!Lya mersi frumos! Stiu despre ce cutiute vorbesti pentru suzete, parca port-suzete se numesc.Am vazut peste tot da n-am fost niciodata tentata sa iau.Inca ceva ce n-am vazut prin Cora, Carrefour dar vreau sa iau (banuiesc ca sunt in farmacii): termometru de camera. Voi ati folosit ? Cam cat costa unu' si de care sa iau?io 38 fix cu Seby Poze cu noi,bebe si burtica Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amiss_zip spune:

Dolce nu este nici o ironie chiar voiam sa stiu pentru ca vrem si noi sa ne linistim si ca suntem ok. Nu stiu de ce vezi intrebarea ca ironie. Poate masuratorile coincid si ne relaxam si noi. Daca nu vrei sa ne spui nu este nici o problema.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monu spune:

Ama eu i-am gasit termometru de camera+ceas+o chestie care gradul de umiditate din camera (nu stiu cum se cheama) la Bamboo in Carrefour. Ce e drept anul trecut. Si a costat in jur de 200.000. Dar poate mai au. Daca nu cauta pe net. Sigur gaseti ceva care sa iti placa.
Sa fiti sanatoase cu bb-i frumosi si sanatosi.
Pupici la flori

si Alexia Ioana (24 mai 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amonar spune:

PUIUDANA SI AMA

Felicitari cu cele 34 si 39 de saptamani! AMA te cred ca incepi sa ai emotii serioase.Sper ca bb-ul tau sa asculte de tine si te astepte...pan esti tu gata

Eu intru de azi in saptaman 38. Oricum nu stiu cam va simtiti voi dar eu nu mai pot sa fac mai nimic, simt ca port 100kg cu mine. Daca fac numai ceva treburi prin casa deja ma apuca cu burti intarite si junghiuripe aici si pe acolo..si le dooooorm....zi lumina....

FELICITARI SU LA MULTI ANI FLORIILOR!!!!!
37

(poze mami,tati si bb)
(evolutia bb)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns abibrinza spune:

LA MULTI ANI FLORIILOR!
CAMELIA(GABI) SI DIN PARTEA LUI DRAGOS LA MULTI ANI!

Arabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Diana79 spune:


LA MULTI ANI TUTUROR FETELEOR CU NUME DE FLOARE!!! SA FITZI SANATOASE SI MULTA, MULTA FERICIRE.


Diana 32+ cu Nicole Evelyn
http://pg.photos.yahoo.com/ph/necdiana/detail?.dir=6d29&.dnm=26dc.jpg&.src=ph

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

LA MULTI ANI, MAMICILOR FLORICELE!!! Sa aveti parte de o nastere usoara si sa va bucurati de micile minuni!!!

Fetelor, care ati ajuns la Dragonul Rosu pe drumul de la Fundeni, imi puteti explica mai clar pe unde este asta?? Mie imi era oroare sa o iau pe partea de la Europa, asa ca vroiam sa renunt la a mai merge acolo. Si imi puteti spune vreun numar, vreo descriere a cladirii unde ati gasit toate cele, ca sa nu incep sa caut peste tot??!! Eu nu prea pot sa merg mult timp, caci obosesc si ma doare burtica, de aceea as vrea sa ma duc direct la sursa...

Steluta 30s+.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

La Multi Ani tuturor care poarta nume de floare (sau planta :-), nasteri usoare, bebei sanatosi si numai impliniri!!!

Lya, pai de fapt oamenii au iesit in intampinarea lui Isus cu crengi de copaci, de salcii, asa ca si numele tau trebuie sarbatorit! La Multi Ani!

Fetelor, n-am apucat nici sa citesc tot ce ati scris, asa ca probabil n-o sa apuc sa raspund la unele intrebari, da scriu si eu putin. Dupa cum vedeti n-am nascut. Azi am fost la doctor si a zis ca de acum ne putem astepta oricand (acum nu stiu la ce s-a referit ca aici control vaginal nu iti fac pana se rupe apa sau ai contractii regulate). Da cica bebe e corect pozitionat si o sa mai coboare putin in zilele urmatoare. Am pus 19 kg deja :-(( si vad ca adaug de zor pe final...

Ama, vad ca multe fete au luat, sau au avut nevoie de suzete si biberoane, asa ca poate e bine sa iei. Eu stiam ca nu e bine sa i le dai lui bebe in primele saptamani, sa nu renunte la san, asa mi-au spus si la spital. Pentru ca n-aveam lapte suficient, mi-au dat sa ii dau completare formula cu seringa, deci nu cu biberon. Suzeta nici nu i-am luat lui bebe o perioada, da sincer nu mai stiu la cat timp i-am dat, cred ca la 2-3 saptamani, ca eram cam disperata, el era tare mancacios, sau mai exact sugacios, chiar daca n-avea ce, tot moflaia, si aveam niste rani... Si el la san n-a renuntat si n-ar fi renuntat de buna voie nici cand l-am itarcat. Ce aproape suntem de nasteri... Pe 18 e ziua mamei mele, face 60 de ani, ma gandeam, ce frumos ar fi sa nasc exact atunci, da cine stie...

Nu mai am acum de raspuns, poate apuc luni sa citesc tot ce am scris si va mai scriu.

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si samburelul de 38+ saptamani

Mergi la inceput