Mamici de mai-iunie 2006 (70)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

CAMI asa este, sotiorul meu este foarte mindru de bebelina lui care trebuia sa se nasca de ziua lui ... dar vreau sa spun ca am facut un calcul (pe net) si data conceptiei ar fi pe 15 august ziua in care ne-am casatorit Eu spun mereu ca NIMIC NU ESTE INTIMPLATOR
CAMI LA MULTI ANI

CRISBAR cum sa uit de tine ?
Imi pare rau ca ai avut probleme cu sanatatea si iti doresc numai bine si BB sa fie sanatos si mincacios
Ai grija cu serviciul, mai bine stai acasa si ai grija de tine
Iti doresc multa sanatate si BB sanatos si maincacios

PUIUDANA felicitari mey pentru cele 34 de saptamini sarcina usoara


AMA ai grija pe ce dai banii la cumparaturi luni ma duc si eu in Dragon



Dolce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cypocs spune:

Am intrat sa pup floricelele noastre "LA MULTI ANI",sa fiti sanatoase si sa aveti nasteri usoaresi bebei sanatosi .
Crisbar ,si eu fac clexane de 2 zile si am inima cat un purice de frica .Mi se pare riscant ,delicat sa intervii in coagularea sangelui ,dar sper ca dr meu stie ce face .Am IRul pe stanga marit .
Lyly,eu zic ca-ti faci probleme degeaba .Ai vazut Tina ce zicea(de lamamici de martie-aprilie)care a nascut un bebe de 4500 gr ca e suportabilsi uiti usor si ca emotiile sunt cam degeaba .
In rest va raspund luni ,ca deja am uitat ce am citit .
AAAAAA,Gabi ,cum mai e cu sangerarea??


ALIA 35W
http://tickers.TickerFactory.com./ezt/d/1;10042;30/st/20060515/dt/7/k/9ad9/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dolcebaby spune:

GABI25 (Camelia) LA multi ani ! Sarcina usoara si bebita sa fie sanatoasa

Imi plac hainutele si carutul (care este cam chinuit)


Dolce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana Claudia spune:

La multi ani dragelor mamici flori![flo]

Astazi iar am umblat bramura. Am fost prin Dragonul Rosu si tare multumita am fost de drumul ala de acces prin Fundeni, ca ajungi imediat. Civilizat si cu oferta variata! Insotitori mi-au fost sotul (mai mult sa-mi pazeasca burtica), socrela (pe care de data asta am facut-o mat) si nasa (sa inspecteze cam ce-mi place pt bb). Am si cumparat cateva lucruri pt pitic: o salopeta bleu din doc (pt iesit afara), un tricou asortat, adidasi asortati si o pijama dintr-un bumbac f fin. Si sa nu uit : i-am mai luat o lenjerie bleu pt patut, cu laterale si tot tacamul la 1 mil (cand ma gandesc ca pt prima lenjerie am dar dublu ) Am fost uimita pt ca lucrurile astea le-am vazut si prin Unirii la preturi exorbitante si desi imi placeau, pretul ma tinea la distanta....De ex salopeta am luat-o cu 15 lei, iar in Unirii era 40 lei. In fine, socrella a tinut mortis sa-i cumpere o testoasa f colorata..nu e rea.
Am vazut multe alte minuni numai bune de cumparat dar nu pt o viitoare mamica.
Si, ca sa nu uit...m-am hotarat sa iau si eu pompa de san de la Avent. Cea manuala.


Roxana Claudia 33 saptamani
POZE CU MAMI SI BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Roxana si eu am fost tot azi in Dragon, de la 12 la 14:30 cand s-au inchis toate standurile alea.Si tot pe drumul de la Fundeni am mers..ce bine ca l-au facut sa nu mai trecem prin colentina si europa..foarte civilizat si preturi foarte mici, mi-a placut si mie la nebunie.Nici nu stii ce sa cumperi.Luana azi Dragonul a fost deschis pana la 15:00..de fapt asa trebuia dar majoritatea au inceput sa plece de pe la 13:30-14:00.Maine e deschis intre orele 8:00-16:00 ca m-am interesat!In sfarsit e gata bagajul meu de spital! I-am luat lu' bebe azi portbebe pentru scos din spital, la doar 30RON foarte misto, o casetuta cu body,pantalonas, babetica, caciulita si manusi la 19RON.Mie mi-am mai luat inca 2camasi de noapte subtiri la 10RON, (acum am 3), halat la 18RON, sosete, o bluza de gravida f draguta din in la 15Ron -chiar daca mai am cateva zile de o pot purta si dupa, si 2 prosoape pentru spital.
Dupa Dragon am fost si in Cora de unde am luat o punga mare de pampersi 3-6kg, cosmetice de la Bubchen-eu am luat crema pt fundulet, uleiul si sapun, betisoare de urechi.Mai am de luat pompa..am fost tentata sa o iau pe cea de la Chicco manuala, din Cora, era 72RON da nu stiu cat de buna e..vad ca majoritatea va indreptati spre avent, mie mi se pare f scumpa!
io 38 fix cu Seby Poze cu noi,bebe si burtica Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Aaa..inca ceva: Roxana tu te miri de o diferenta de la 15RON la 40.Eu am vazut o caseta din aia cu lucruri nou-nascuti la 45RON si aceeasi caseta e la magazinul din Mall-Vitan langa Z e 125RON! De diferenta asta ce zici? Am observat ca doar ce m-am uitat la ea in mall acum cateva zile si mi-a ramas tiparita bine in minte.Si prosopul de baie pe care il avem noi (ti-am mai zis ca si al meu e ca al tau) era in mall 40RON, iar eu am dat 19RON pe el.Fetele, voi cate perechi de pampersi luati la spital?io 38 fix cu Seby Poze cu noi,bebe si burtica Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Sunt plina de intrebari si vad ca nu e nimeni pe aici, dar eu totusi intreb ca sunt sigura ca o sa-mi raspundeti de indata ce intrati pe forum : imi trebuie biberon si suzeta pentru bebe la spital ? io 38 fix cu Seby Poze cu noi,bebe si burtica Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lya spune:

Ama,am zambit instantaneu cand am citit a ti-ai luat bluza de gravide,dar daca se poate purta si dupa s-o porti sanatoasa.
Suzeta si biberoane ,eu zic ca nu ar trebui sa ai nevoie(Ioana,caren-a avut lapte de la inceput o sa te lamurasa mai bine),dar Rut a cerut din prima zi suseta,daca nu avea san sau suzeta in gura urla de ne stia tot spitalul,ne-a spus doctorita si asistenta ca nu se poate fara si am luat de urgenta una.
Felicitari pt achizitii!Poate le si pozezi sa le vedem.Prosopul cum e,cu colt?

Luana,poate se naste un bebe de ziua mea(sunt berbeaca capoasa )si va spun atunci .

Puiudana,daca ai timp poti sa-mi trimiti pe privat sau mail ,ca eu nu nasc la Elias si sunt tare curioasa.

www.snugglepie.com/ezb/317964.png" target="_blank">29 sapt cu &www.snugglepie.com/ezb/317544.png" target="_blank"> printesa Ruty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

Lya mersi frumos! Am o gramada de poze facute pe aparat da' trebuiesc scoase..O se le pun imediat ce le scot!
Eu biberoane tot n-am luat si vreau sa stiu daca imi trebuiesc pentru spital sa iau,ca tb si sterilizate inainte.Si suzeta tb sterilizata nu? Si dupa sterilizat in ce o pun ?
io 38 fix cu Seby Poze cu noi,bebe si burtica Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

Am vazut ca deja ati intrat in febra pregatirilor ... Eu azi m-am mai linistit putin, ca am terminat de spalat si ultimele lucrusoare ale lui bb (deocamdata nu i-am cumparat decat un body, restul le primisem de la o prietena) si le-am sortat pe marime ... M-am linistit ca am cu ce sa-l scot din spital, ca eram stresata ca-mi ramane copilul dezbracat pana ajung eu la dragonul Rosu sa-l imbrac ... Plus ca ma pierdeam in gramada de hainute, nu reuseam sa ma dezmeticesc, care pt ce varsta e ...

Am vazut ca intrebati de cezariana ... Dupa cum v-am mai spus, am deschis un subiect mai demult despre asta, si am primit o gramada de informatii, care mie mi s-au parut foarte utile. Va dau si linkul, ca sa fie mai comod:

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70317&whichpage=1" target="_blank">http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=70317&whichpage=1


Boghi

http://community.webshots.com/user/bogdanai

Mergi la inceput