Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (29)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

INGRID si eu m-am distrat super cand am vazut-o prima oara facand asa
Iar cu alergia poate fi orice substanta din ceva si ... vezi ca nu-i neaparat sa fie prima oara

MONI care DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Astery sper sa afli la ce este alegic Razvanel, Doamne ajuta sa nu se mai intample niciodata asa ceva!!! Sanatate bebelinului Cred ca este mai sigur sa-i dai formula care sa aiba scris pe cutie HA ( hipoalergenic ) este mai scump dar mai sigur!!!
Ralu ai incredere in medici si ai sa vezi ca va fi bine Anastasia! Daca ei au spus ca exista tratament, atunci o sa fie bine
Azi am avut si noi o zi plina, au venit niste neamuri la noi dupa care ne-am dus cu totii la socrosenie( nu vroiam sa ma duc pt. ca doua sapt. nu a stiut sa sune sa intrebe ce face baiatul ) Angelo a fost din brate in brate si nu-i prea convenea, vroia la mine Ne-am intors acasa pe la 21.00 si a adormit imediat.
Catalina eu acūm vad K1 , te-ai grabit si ai spus cine a batut eeeee.....

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36
mamica de ingeras-bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Ana, Giova, Monica, Mirela, Ingrid - multumim de urari
Astery-pupici la Razvan si da Doamne sa aflati la ce a facut alergia. Doamne trebuie sa fie teribil sa vezi asa un bebe mic sa lesine, sa-i fie rau .

Ana si bb Clara Francesca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_m2005/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Gata, fetele, am mai spart azi niste bani pe bebe, noi nu suntem sanatosi la cap, am cheltuit o multime de bani in ultimul timp, totul pentru bebe. I-am luat salteluta verde, aia de ziceam ca i-o iau azi, mai aveau si albastra cu ursulet da' ne-a placut mai mult asta verde. Asa ca am terminat cu saltelutele, cel putin momentan.
Gio si Moni, asa e, aveti dreptate, sunt misto rau saltelutele lui Mario si Alexandre, naspa ca nu se gasesc si aici asa de frumusele, eu una nu am vazut, ca as fi dat si mai mult decat au costat astea doua,daca as fi gasit.
Gio, foarte bine ca le-ai zis rudelor sa nu ii aduca nimic de aur lui Marcolino, pai si io le-am zis la fel rudelor si prietenilor, sa nu ii prind cu bijuterii pentru bebe, ca aia sunt!
Moni, Markuletu' meu nu se plictiseste, sau cel putin nu inca, el mereu gaseste ceva de contemplat, chit ca a mai vazut chestia aia inainte, e super fericit cand are jucarele si sta si ore in sir uitandu-se la ele si vorbindu-le. Cred ca seamana cu taica-su, contemplativ. Lasa ca e bine, macar nu ma streseaza.
La faza cu agatatul barbatilor de catre alete femei ai dreptate, sa vezi ce sar cotoharlele si pe al meu, azi am iesit cu carutul si eu eram in urma cu o prietena, vorbeam, sotul era cu carutul in fata, parea ca e singur. Apare o gagicuta si incepe sa imi admire copilu', si tot vorbea cu sotu' si ii zambea. Ajung io langa sot, cotoharla asta cand ma vede sa ii pice fata, a disparut in doua secunde, nimic n-a mai zis! Ca ii aratam io ei
Ce le-or atrage pe cotoharlele astea la barbatii cu copii nu stiu! Da' io daca il prind pe al meu ca se tine de prostii il nenorocesc!
Ma bucur ca Di a papat bine, bravo ei, sper sa nu mai faca greva! Cat despre vacuta cu galeti, asa e, nu e pe site, hai ca o sa le fac poze si vacii si iepurelui si o sa le pun, imediat ce imi iau camera, normal! Poate prind pe cineva cu un digital si le pun mai repede. Oricum, sunt super frumoase amandoua!
Mark reactioneaza super bine la jucarii, saltelutele sunt marea lui iubire, il pun acolo si uit de el, pe asta noua a stat doua ore si mai statea, da' l-am bagat noi la baita. A tot vorbit cu jucariile, el stie ce, oricum a stat cu matzul alb langa el, restul de matze nu mai aveau loc pe saltea, stateau jumate pe saltea, jumate pe covor. Ce sa iti zic, io sunt multumita de ele, bebe e foarte fericit si rade din toata inima cand le vede, salteaua de ieri e in patut, ca se poate pune si in patut, e dreptunghiulara. Asa ca i-am gasit distractia favorita. Iar jucariile alea cu vacuta si iepure ii plac mult de tot, una din ele am agatat-o pe arcada de la salteaua de ieri, cealalta o sa o punem la carut cand o sta in fundulet, momentan ne jucam cu ea asa, cred ca i-o pun la salteluta nr. 2. Si eu vreau sa ii alternam jucariile, avem o multime, asa ca o sa i le schimbam foarte des, sa vada cat mai multe si sa nu se plictiseasca, da' la cum il vad io, nici o sansa sa se plictiseasca.
Deea, cu placere. Daca iti place vreo salteluta, zi-mi ca ti-o cumpar si ti-o trimit.
Gio, apropo de floarea aia mov, am gasit si aici, am uitat sa iti zic ieri, am dat 615 000 pe ea, e super simpatica. Iar bebe e foarte incantat cand o aude cantand. Nu mai zis ce incantata sunt eu de ea!
Hai ca mi-a promis sotul ca o sa ia camera cat mai repede posibil, termen pana in luna mai inclusiv, asa ca dupa ce o luam o sa pun o groaza de poze, promit!
Mireluta, da, asa e sotioru', nehotarat da' asta cand e vorba de chestii mai scumpe, gen electronice, ca la restu' le cumpara imediat, si io sunt nehotarata da' chit ca stau o ora sa ma gandesc ce produs aleg si tot il cumpar in ziua in care am plecat dupa el. Nu ca maimutoiul meu de sot care se gandeste de atata vreme la camera aia si n-o mai ia odata!
Sper sa ii treaca lui Dani burticuta, al meu nu mai plange de burtica de vreo doua zile, i-or fi trecut colicile! Ar trebui sa inceapa sa ii treaca, hai ca mai e putin!
Ana, Moni, Ingrid, Mireluta si Gio, multumim de urari, azi avem si noi trei luni, suntem baietei mari!
Ingrid, pe mine m-a invatat dr. ca daca vreau sa ii schimb marca de lapte praf sa combin (tot intr-o portie), adica: la inceput mai mult lapte de ala de care bea bebe, combinat cu putin lapte nou, pe urma jumatate cu jumatate, pe urma trebuie sa ii pun mai mult lapte praf nou cu lapte praf vechi.
Sper ca printesica ta sa pape mai mult!
Si pe al meu il mai apuca crizele de plans la san, face greva, io il las sa urle da' tot ii indes sanu' in gura, el urla io i-l indes, cand vede ca nu ma impresioneaza incepe sa pape, printre suspine si cu o fata de victima de te apuca plansu'!
MirelaV, multumim ca ne-ai dat vesti de Astery, transmite-i sanatate pentru Razvanel si spune-i ca o asteptam cu drag inapoi acasa.
Nu inteleg la ce poate fi Razvanel alergic, io stiu ca socul anafilactic se mai face si de la medicamente, o fi si de la siropurile alea de colici? Off, bine ca e bebe ok, asta conteaza! Ma intreb daca nu se pot face teste sa vada la ce e alergic.
Janina, nu te mai stresa cu Vitalact, ca ti-am zis ca de ala ii dau porculetului meu si ii place mult de tot, nu cred ca e prost laptele ala, io cred ca e ok, al meu papa deja de doua luni si nu a patit nimic.
Hai ca am scris un super mesaj, cand ma iau cu vorba uit sa mai termin.
Pup fetele si bebelusii










Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici:
http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Mirela, cu Clara, cand ma voi duce eu la lucru va veni mama sa stea. <apoi soacra, si apoi mai vede noi.
Moni, intr-adevar am o groaza de prajitura, ca doar am facut 3 feluri . De fiecare data jur ca e ultima data cand mai fac atata. Las ca o sa incercsa bag in congeletor.
Bine, v-am pupacit si noapte buna.

Ana si bb Clara Francesca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_m2005/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Buna fetelor..mie mindra mi-a urlat aseara pina la baita, de am crezut ca lesina de atita urlat...uff..e a2-a oara pina acum cind face in halul asta...am zis ca mi-a deochiat-o cineva si i-am spus Tatal nostru de fff...multe ori , iar prima data nu am reusit, de unde deduc ca se poate asta sa fi fost!Noaptea a dormit bine si s-a culcat pe la 21:00...de dimineata desigur ca eram iar cu termometru la ...vechea problema cu constipatia!
Ralu imi pare rau ca Anastasia ia atitea medicamente, dar sper sa scape de toate aceste problemute ca sunt sigura ca te termina...e greu sa-ti vezi puiutul bolnavior si sa nu stii ce sa-i mai faci sa-l vezi bine...ma gindesc si la Astery si imi inchipui prin ce o fi trecut saracuta cind l-a vazut lesinat pe Razvanel!Monica si eu eram alergica mica, la tara la mine cind ne lasa mama peste vara ne umpleam de bube si eu si sora mea si daca nu am incercat tot: apa de Bucuresti, pastile, alcool mentolat...tot degeaba...eram tot o buba..sper ca la asta Bia sa nu semene cu mine...a...si, desigur eram alergica la zmeura!...Acum vreo 2 sapt. am papat o capsuna mare cu f. multa frica sa nu-i apara bubite si slava cerului nu i-au aparut...dar nu stiu daca la mai multe nu ar fi facut alergie! Giova, desigur ca i-a placut bluza...a si pus-o pe el!De ce nu ti-a placut papa de la restaurant? A..eu mereu i-au plasa cu mincarea la localuri..aleg ce e mai scump si desigur ca dupa aia mi se pare ca nu are nici un gust si nu-si merita banii! Maraki, nu am stiut ca vizionezi Local Kombat acum ca nu-ti ziceam scorul...sper ca si tu tineai cu Sora!Irina sper sa-ti revina cheful de scris si astept vesti despre bb Mario!Ingrid vad ca si mindra ta e in greva foamei..sper sa-i treaca..noi cam de vineri am reinceput cu jetuletele si reluxul asta nenorocit, dar ieri a fost rau de tot, nu neaparat ca a vomat mult, dar tipetele m-au scos din minti efectiv! A..stiu ca raspund cu intarziere cu ambroxolul..i-am dat chiar si 5 zile, desi trebuia cam 3!
La multi ani pentru ieri lui Mark, Clara, Daniel, Maria si Andreea./...sa fie sanatosi si voinici!
La multi ani Emmei si lui Alexandre si aceleasi urari de bine! Pupici pe falcute!
Azi am zi de si cum joi plecam la mare, trebuie sa-i dau bataie si cu curatenia si cu pregatitul hainelor si bagajului mindrei..a...ieri am papat si noi prima data bibe afara..a papat cam 100, deci a fost cit de cit ok!...Nico din termosul ala a iesit mirosul cu exceptia dopului care mai miroase cit de cit, dar a papat bine bibe cu apa din el, asa ca nu-mi fac probleme..eu apa trebuie sa o schimb..probabil Izvorul Alb voi lua...si o voi da un clocot, la sfatul mamei...Cu laptele stau ca vai de mine, dar sa zicem ca jumate e sin, dar muls ca-l vrea numai din bibe ziua, si tita noaptea, si jumate e praf..am cumparat inca o cutie de Milumil ca aia se si dusese, asa ca acum de la 4+ voi introduce treptat si Milumilul 2...dar mai avem mai mult de 2 sapt. pina atunci!
Pup si o sapt. faina...sper si in vreme frumoasa!

mamicuta de ciresica -aprilie 2006

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Anda misto faza cu cotohirla...adevarul este ca bb atrag indiferent daca sunt cu noi sau cu barbatii nostri...pai si dupa mine se cam tin cite unii cind sint cu carutul de ma uit la ei ca la alte oratanii..ma gindesc, ce-au frate ca sunt destule cu buricutul in vint, cracii goi si pe afara..m-au gasit pe mine Mamica de Ciresica?Dar sa stii ca si Dan si-o ia pe circa daca il vad numai ca se uita pe strada dupa vreuna...si crede-ma...cind dau eu se cunoaste!Rosu ramine locul si frigeeee!

mamicuta de ciresica -aprilie 2006

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

BUNA dimineata fetele! Aici e soare,deci il voi trimite pe Ghita cu Diana la agatzat Si eu raman cu munca
ANDA ma bucur ca Mark e incantat de jucarii,atunci merita investitia,auzi 2 ore sa stea ocupat cu ele
Cu mancatul asa procedam si eu cand era in greva: cu fortza
MARAKI zici ca te-a parasit socrosenia?
CATA spor la treaba!
ANA lasa ca asa face si mami de sarbatori: n feluri si dupa aia zice ca nu mai face niciodata ca nu mancam etc.Si data viitoare iar face...
Dienutza a a dormit bine,a papat pe la 12,30 si la 5,30 si a mai dormit cu noi in pat pana la 9,cand iar a papat.Acu sta in carucior si tot ma striga.Nu-i trebuie nici o jucarie din zona.Cand ii vorbesc,rade,cand n-o bag in seama se maraie!
Fug sa ma joc un pic cu ea,apoi la treaba!
O zi buna!

MONI care DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

neatza fetelor!
si eu pe aici matinala,cu bebe marait...
ASTERY,sper ca razvanel e ok,si sper sa se depisteze la ce e alergic.imi pare tare rau ca ati trecut prin asta,este teribil,dar slava Domnului ca totul e spre bine.multa sanatate si multilui razvanel de la noi,iar tie iti doresc multa putere sa treci si peste asta
LA MULTI ANI EMMA SI ALEXANDRE,SA CRESTETI MARI SI SANTOSI SI SA ADUCETI MULTE BUCURII LA PARINTI!!!!!!!
DENISA SI ANDIAROO
ANAM,waw ce de prajituri ai facut...si cine le mananca pe toate?iti vin in ajutor,ca si asa sunt pe drumul cel bun cu kg.si la mine vrea iulian ca apoi sa o cheme pe soacra ,cand va pleca mama,dar socrela mea nu vrea sa vina...a zis clar ca pt ea e mult si o luna sa stea aici.eu o inteleg si pe de o parte ma bucur ca nu vrea,dar iulian insista sa vina
MARAKI,ANGELOS s-a invatat cu tine.ce mai zicea socrela?
GIOVA,CATA ,MONI,INGRID,IRINA,MIRA,TATIANA,KIKIRIKI,PISOI,DEEACA IERI NU V-AM PUPAT PE TOATE
ACU'MA DUC LA TREBI...

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

O,MONI,AM uitat ca zi esti cu ochii pe noi.spor la contabilitaturi si sa pupi dienutza de la mine,ca tare-i scumpa

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput