Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (29)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

La multe luni lui Mark, Clara si Daniel!!!
La multe luni Mariei si Andreei!!!

Andiaroro misto poze. e un dulce si un scump Alexandre.poza cu rosiile e mortala.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
mamuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Din start e cea mai proasta zi: pana la ora asta a mancat 410ml! Imi pierd mintile, n-a facut altceva decat sa maraie cand ii bagam biberonul in gura, plangea si facea niste crize cu suspine. Daca nu era de mancare, foarte linistita, radea, doarmea, intr-un cuvant n-avea treaba!
Mai nou a baut Nan, cand a simtit gust de Milumil, iar a inceput cu crizele, cum naiba sa-i fac trecerea in conditiile astea?
I-am facut baitza, am cantarit-o, de marti si pana acuma a pus doar 140 gr , imi vine sa o atarn de plafoniera..
Acuma stau cu ochii pe ea ca pe butelie, poate se trezeste si cere de papa...
Mirela, Giova, Cata, Anda, Bee, Nicole si restul fetelor !
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Scuze ca am uitat de sarbatoriti!
LA MULTI ANI LUI MARK, CLARA, DANIEL, MARIA SI ANDREEA! SA CRESTETI MARI, FRUMOSI SI SANATOSI!
SARBATORI FERICITE SI HRISTOS A INVIAT! pentru cei ce au sarbatorit Pastele!
Moni, !
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

buna seara! intru iar la voi..de data asta nu cu vesti prea bune. pe 31 ianuarie intram sa va spun k astery a nascut pe bebe razvan. acum m-a rugat sa va spun k e in spital cu el. a facut un soc anafilactic (sper k am inteles bine) si va roaga sa aveti grija ce dati la bebei sa manance. doctorii i-au zis k a facut o alergie la ceva...nu se stie la ce. i-a dat un biberon cu laptic si la aproape 1h de la asta i-au aparut instant niste bubite rosii pe tot corpul si apoi a lesinat. a ajuns cu el la spital. razvan acum e bine, dar cristina e foarte speriata. sper k am reusit sa o mai linistesc putin.
cam astea-s vestile. sa speram ca maine sau marti le dau drumul acasa.


MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=72407" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

INGRID fi tare,uite pe Diana mea si acu o mai apuca greva din senin,cand am crezut ca am scapat! Dar a tinut-o vreo luna numai in greva,pana de vreo doua saptamani incoace si am supravietuit.Chiar daca a pus doar 500 g intr-o luna...
Vecina cu baietelul de 4,5 luni mi-a zis si ea ca Razvan al ei plange de multe ori la tzatza si nu vrea sa manance si am informat-o de greva asta.Era derutata rau,credea ca nu-i bun laptele ,dar seara si dimineata era bun,culmea
Las, ca trece si asta! Ca si colicii!
Stiu ca esti crizata,ca si eu turbam cand vedeam ca-i lihnita de foame si nu vrea sa manance!Si azi de la 8 la 14 a refuzat sa pape! Dar a recuperat din plin seara,ca a si addormit de vreo 3 ori la tzatza si nu i-o mai puteam scoate din guritza,cum reuseam,cum HATZ o prindea din nou prin somn
Incearca sa-i dai cand e pe juma adormita,asa functioneaza!

MONI care DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinadum spune:

Intru si eu repede sa va citesc si raman stana cand citesc ce s_a intamplat cu Razvan. Astery iti tin pumnii si stii ca ma gandeszc la tine si sper ca totul e ok. Nu prea inteleg ce si cum ca doar azi am gasit un mesaj de la tine cand am venit deci presupun ca ai plecat mai tarziu. Sper sa fie totul ok si va tin pumnii.
Fetele mi_a pierit cheful sa va scriu dar promit ca intru cat de curand ca sa mai actualizez tabelul si sa va mai spun care si cum ce am mai facut ca luni si marti avem liber deci o sa ne plimbam.
Va pupic si eu si Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Am vorbit acu cu Astery e bine acum,Razvan e la reanimare,bine cat poate fi,noroc ca era cu el in bratze cand a facut alergia!Nu se stie inca de la ce.In afara de lapte zice ca i-a dat doar Milumil,Baby drink si altele pt. colici.
Sper sa afle la ce e alergic,ca de asta i-e frica acum,ca nu va afla.O doctoritza i-a zis ca nu va afla niciodata


MIRELA mersi mult ca ne-ai anuntzat!

MONI care DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns J G spune:

Doamne fetelor ce citesc, nu-mi vine sa cred! La ce o vi avand alergie Razvanel? Sunt speriata rau de tot! Acuma ma gandesc daca mai am curaj sa-i dau Carlei Vitalact! Poate sa aiba alergie la laptele praf pt bebei????
mai ales ca fetei mele, de cate ori i-am dat Milumil, se inroseste pe fata acolo unde ii curge lapte din gura (pe barbie), dar in fine, nu a facut ceva mai grav, dar totusi nu e alergie?
Hai ca m-am speriat rau de tot!

J si Carla (05.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Am intrat sa vad cine ce a mai postat si...uite ce s-a intamplat cu baietzelul lui Astery! Bine ca e ok acuma, dar de la ce sa fi facut alergie, ca de la Milumil si Baby drink nu cred, doar daca i-ar fi dat pt prima oara!
Astery, lui Razvan, sa fie ok si te asteptam cu vesti!
Moni, a mancat acuma 10 si am fost eu fraiera ca nu i-am facut mai mult, deci are 510 ml/aceasta zi mirifica! Am stat cu ea 20 de min in brate, nu vrea sa ragaie, asa ca acuma sunt ochi si urechi sa nu se inece.
In alta ordine de idei, pe cat am fost de disperata si eram gata-gata sa plang, am ras acuma de m-am prapadit, i-am bagat biberonul in gura si l-a tinut ea cu manutzele, jumatate de biberon l-a baut singura, ma apucase un ras cu spasme de era sa scap copilul pe jos...
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

JANINA stai calma acu cu laptele ala,la Astery poate e mostenit terenul alergic,pentru ca si ea zice ca e alergica la o multime.
Dar daca e asa si eu am avut bunica cu astm,mami a facut alergie urata la ceva medicamente,la tati de la sucul de rosii ii apar plin de pete pe maini,ca sa nu mai vorbesc cata urticarie aveam si eu si fratelo cand eram mici - de la capsuni sau mai stiu eu ce Plus ca si acum imi apar pe gat niste pete,mai ales cand sunt stresata,cred ca-i alergie (la ce nu stiu,poate la munca )
Si Diana stranuta intr-o veselie,are un pic de muci albi (nu verzui ca la raceala),e are un pic de cearcane si se freaca la ochi - semne ca ar fi un pic alergica - asa am citit azi pe DC

E cam ciudat,cu socul asta anafilactic,am citit ca alergiile la bebelusi sunt foarte rare pentru ca trebuie cca 6 luni pana substantele alergene isi fac efectul asa puternic!
Oricum trebuie avut grija,de acum cum le dam ceva nou - supraveghere puternica dupa!

Noapte buna fetele si sper sa apara vesti mai bune pe aici,nu doar necazuri!

MONI care DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput