Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (29)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Mai fetele acu sa vedeti voi ce se apuca Ghita de agatat, daca va face ture zilnic cu caruciorul cu Diana! Ca si cand suntem amandoi se benocleaza toate gagicile si nu numai,la Diana si tot comentarii auzim ca ce dulce e etc. Sunt de efect bascutzele alea roz si rosii atrag atentia imediat. Bietul de el e incantat ca ce fata frumoasa are ,ca toti o lauda

MONI care DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Merci mult Anda ! Sunt tare dragu

, Deea mamica si ingerasa Daria - 6 ian 2006

Pozele puiutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Buna fetelor..noi am bintuit la greu in weekendul asta cu maraita noastra care mai nou iar trage niste minijetulete dupa ce papa!Am fost ieri la Ice Age 2 cu nasa si am lasat-o la mama care nu a putut sa o faca sa pape prea mult si din recipientul de la congelator cu laptic de 150 ml papase la o masa numai 60..restul la gunoi!Cind am ajuns la mama sa o iau aveam tita stinga cit china asa ca i-am dat sa suga si culmea...a vrut!...Ieri m-am uitat la K1 si am tinut cu Sora, bine ca a batut! Azi am fost de Florii la bunica lui Dan si la tata ca sunt amindoi sarbatoriti, incluziv nasa Biei pe care o cheama si Lacramioara!Am pus si eu citeva pozici in albumul meu...Pup si revin maine cu mai multe detalii si citesc si din urma ca sunt restantiera...uff si maine la ..de, daca nu mai am femeie de serviciu!Pup fetele si bbeii!

mamicuta de ciresica -aprilie 2006

Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Salutare gagicile,
Ce liniste pe aici. <eu mor de ciuda. <am chemat 2 cupluri la noi ca sa nu stam singuri, si unii ma suna la pranz si imi zic ca au trebuit sa plece la Valencia, ca i-a venit un frate . <na ma rog pe asta o inteleg, dar aialati ma suna acuma ca nu mai vin , ca ea a fost la lucru si ca e obosita , ca trebe sa faca dus . Au ce m-a enervat , na sa ma mai astepte astia .
Asa ca toata ziua ne-am petrecut-o vorbind pe net cu familia, prietenii . Asta e.

Ana si bb Clara Francesca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_m2005/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

buna fetelor!!!
MONI,CE bine ca face dia kk cu(scuza cacofoneala) sucul de mere.eu i-am daat lui dani f putin(o feliuta )cu suc de porto si morcov,si l-a durut burtica.asa ca n-am mai indraznit sa-i mai dau.ceai de colici,ii dau cate trei feluri(alternativ)+debridat+bonnisan+gripe baby water.asta ca sa va faceti o idee ca sunt disperata...aproape are 4luni si are crize mai ceva ca inainte.doar ca sunt de 2/3ori pe zi,nu toat ziua.da'si cand il apuca,...de ex de 2 nopti dorm cu el pe burta mea,mai ales spre dimineata...
ASTERY,TE INteleg,ca parca nici eu nu mai stau bine cu moralu,la crizee astea.tocmai cand trageam speranta sa se termine si sa pot incepe diversificarea....pupicei la bebele mic si scump
GIOVA,ce bine ar fi sa mearga asa cu decalotarea,ati scapa de un stres
ANAM,cu cine lasi bebita cand te duci la munca?
MONI,EU PUNEAM BAZA PE DIVERSIFICARE CAND MA DUC LA MUNCA,adica la o masa piure de fructe si la una supa,bineinteles completate cu lapte muls,daca oi mai avea timp de asta.mama mai sta vreo 5 luni,apoi la cresa,cred...
CATA ,AM AUZIT ca-i misto iceage2.ce bine ca ati mai iesit si voi..
PISOI,DA'ce nehotarat e sotul tau..al meu nu pleaca acasa daca nu si-a cumparat ce sia pus in cap...ce de jucarii i-ai luat lui mark
INGRID
DENISA,BEE,MARAKI,NICO,URSULINA,IRINA,TEOLINDA,SI MAI DATI-NE VESTI DESPRE BEBEI

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ANA ghinionul lor ca n-au papat prajitura buna ce mai face Clara?
MIRELA eu zic sa faci cum am facut eu: nu-i mai da nimic in afara de lapte!Mai rau e cu atatea tampenii!Eventual un pic de ceai max 50 ml pe zi,cand il doare burtica. Pe urma eventual un pic de suc,dar incearca de mere sa vezi!Mai ales daca e constipat!
ANDA tot am cautat sa vad vaca aia cu galetile, ca m-ai facut curioasa si nu am vazut-o,cred ca-i superSa ne zici cum reactioneaza Mark la jucarii acasa,ca pe bune ca-mi construiesc niste saltele de-alea,daca as fi sigura ca o tin ocupata macar vreo 2 ore pe zi cu asa ceva (ca bani nu dau atat pe asa ceva ciuciu, mi se par f. scumpe la bugetul meu).
CATA spor la smotru!
DIANA a facut iar greva sugarului intre 8 si 14,nu mai tin minte de cand n-a mai facut !!!! Dar dupa aia a papat normal,iar sucul de mar l-a devorat si a plans cand s-a terminat.Cu kk tot in grafic,odata dimineata,acum asteptam nr.2 efectul sucului,sper sa-i dea drumul inainte de baie,pana ma uit la serial.Si cu jeturile e in grafic
Acum fug la LOST

MONI care DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

LA MULTI ANI:MARK,CLARA FRANCESCA,DANIEL ALEXANDRU,MARIA SI ANDREEA!!!!!!SA CRESTETI MARI SI SANATOSI SI SA-I BUCURATI PE PARINTI!!!!!!

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Paste fericit! pentru Ana, Carla si taticul
La multi ani ! sarbataritilor.........
Off.;iar n-am timp sa scriu mult, dar fac curse intre leaganul lui bebe si cupor

Pupicei la toti si la toate

ana si alexandre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Hop si noi!!!
Am fost la restaurant, bebe cuminte, a dormit tot timpul si era si loc pt. nefumatori. cu mancarea am dat-o in bara, dar curand nu mai mergem asa ca....
Aici e urat ploua. cand va veni si caldurica.... .
Moni imi pare rau ca e in grva foamei Di, dar lasa ca-si revine ea.
Marco a luat in 10 zile 260 gr. eu sunt multumita.
de maine iar la munca????
Ana imi pare rau ca nu ti-au venbit musafirii. asta e. ai multa praji???trimite si la noi.
cata super pozele. ce a zis tati tau de tricou? i-a placut?
Off si nora-mea e in greva foamei??? Marco a fost si el agitat azi si a plans. cred ca vremea e de vina.
Andiaroro lasa treburile si mai hai pe forum putin. lui Alexandre.
Mirela merge decalotarea. azi a reusit mai mult. asa ca... ADIO chirurg. la dani.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
mamuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

GIOVA ma bucur ca merge treaba!
maine nu merg la birou ca ne-am luat liber ca-i sarbatoare la italieni,asa ca ... lucrez acasa
Am cantarit-o si pe Diana azi are 5200 g,in doua sapatamani a pus 280 g se pare.Suntem in grafic,poate pune mai mult de 500 g luna asta ( de la sucul de mere ) Sper ca greva de azi a fost un accident,seara si-a revenit.
Am uitat sa le zic la multi ani sarbatoritilor de azi!
In alta ordine de idei, de azidimineata ma doare gatul Deocamdata ii dau cu miere de albine,ceai si paracetamol,ca altceva n-am pe aici pt. gat.

MONI care DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput