Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (29)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Salutare fetele
Ralu, imi pare rau ca Anastasia e bolnavioara, sper sa se faca bine repede, uite un pupic de la ratonul meu si de la mine!
Mireluta, ce face burtica lui Dani? Uite un pupic sa ii treaca.
Gio, sa se ia Marco de mana cu ratonul meu, ca si asta varsa, e drept ca a varsat mai putin in ultimele trei zile da' tot a varsat. Da-i un pupic din partea noastra
Eu azi am bantuit cu sotul pe la Mall si pe la Unirea, am cautat camera video (de vreo luna cautam si sotiorul meu nu gaseste nici una care sa ii placa, nici azi nu am luat, stam cu banii si nu avem camera, cusurgiu de IT-ist ce e! Cred ca in curand trec la represalii)
Am mai cautat si centru de joaca pentru bebe, salteluta de aia cu arcade, ca io asa ii ziceam pana m-a corectat o vanzatoare de la Mall si mi-a zis ca ala e centru de joaca! Ar fi meritat sa vedeti ce afectata era ca mi-am permis sa nu stiu cum se cheama chestia aia! Oricum nu avea nimic misto, o aberatie de la Chicco cu un clovn, da' mie nu mi-a placut. Asa ca pana la urma am gasit la Unirea, o salteluta sub forma de albinuta, super marfa colorata, ce mai, e frumoasa foc. Am stat vreo ora sa ma hotarasc pe care sa o iau, ca aveam de ales intre una la fel, da' cu hipopotam, una de la alta firma cu broasca si alta cu ursulet, toate frumoase foc. Pana la urma m-am decis pentru cea sub forma de albinuta, pe urma mi-a aratat sotul o bara de aia de se prinde la carut sau la scoica, super marfa, o vacuta cantatoare, o melodie misto de tot. Si pe urma am mai vazut si una cu un iepure, si cu alte culori, si iar nu am stiut pe care sa o aleg. Sotu' meu care murea de dureri de spate cu junioru' in marsupiu (ca e greu ca un purcel) a scos cardu' si mi le-a luat pe amandoua ca a zis ca decat sa mai stau iar o ora sa ma hotarasc mai bine le ia pe amandoua, io i-am zis ca e nebun da' nu m-am inteles cu el. Asa ca am spart o groaza de bani la magazinu' ala da' nu imi pare rau, pentru ca lui bebe ii plac mult de tot jucariile, si oricum una dintre bare i-o pun pe bara de la salteluta, ca mai are loc de pus jucarii. Iar cealalta i-o pun la carut si gata. Sunt super multumita ca i-am luat salteluta, acum e la uscat, ca am spalat-o intai. Pun io poze cand imi iau camera, ca daca nu se hotaraste sotu' odata ma vedeti la stirile de la ora 17 pe ProTv. Salteluta asta de i-am luat-o lui bebe se pune si in carut si in patut, ca e dreptunghiulara da' am mai vazut io una rotunda, misto de tot, vad io, poate i-o luam si pe aia ca era super simpatica. Oricum, ratonu' meu e fascinat de barele alea, de salteluta si de culori, abia astept sa il pun pe ea si sa se joace. I-am facut proba in magazin, a facut o fetisoara mirata la salteluta si pe urma a inceput sa rada si sa gangureasca, asta e semn clar ca i-a placut.
Acum doarme dus, de, l-am carat azi toata ziua cu noi si e epuizat, asa ca ma duc si eu la somnic.
Pup toate fetele, sa aveti o noapte frumoasa!
Iar pentru fetele care sarbatoresc Pastele, va urez sa va dea Domnul un Paste Fericit, cu multa lumina in suflet! Sa va bucurati de puiutii vostri minunati si sa aveti parte numai de bucurii!

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici:
http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Saluti fete

Si noi pe aici ..mai rarut, ca-i mai dragut Ce sa fac...daca uite numai pe la ore din astea apuc un minut liber. Va trasnmitem pupicei la toate si la toti dragalasii .

Pisoi, si eu as vrea un centru din ala de joaca. Aici nu am vazut decat de la chico, care nici mie nu mi-a placut, si inca unul, tot naspa. Cat au costat cele pe care le-ai luat tu? Ai putea sa le faci o poza sa le vad si eu?

, Deea mamica si ingerasa Daria - 6 ian 2006

Pozele puiutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Salutare fetele,
Hristos a inviat !!!
Noi am venit acum de la inviere, am fost toti 3 , Clara a dormit nu avea treaba . Si sa vedeti faza, iesim din biserica eu raman cateva secunde mai in spate sa vorbesc cu una, si sotul mergea cu caruciorul , cum l-au vazut barbat singur cu carucior cum au sarit 3 femei pe el ca vai ce frumoasa copil bla bla bla . Norocul lui ca erau mai in varsta . Barbatii astia au un lipici la femei cand ii vad cu bebele , iar noi .... degeaba mergem cu caruciorl ca nu ne agata nimeni .
Am avut destul de lucru si azi, in plus nu mi-a dormit mai nimic asa ca va dati seama ce spor am avut la treaba .
Maine avem musafiri.
Mira, mama cofetara ? La fel sunt si astia de aici, eu mereu duc praji la ceva cunoscuti si tot timpul ma bat la cap sa imi deschid cofetarie. Una a zis ca imi vine ca ajutor de cofetar , iar altul s-a oferit sa imi caute local
Pisoi, sot IT-is care nu se poate hotari ?. Cunosc . De 4 luni vrea sa cumpere laptop, dar nu s-a putut hotari. Cand s-a hotarat s-a hotart si l-a platit ( pe net), peste 2 zile s-a razgandit si a anulat comanda , si a platit altul . Acum il avem, dar asteptam sa recuperam banii de pe prima comanda . Asa ca , ce sa-ti zic : sa ia nervi de fier
Sarbatori fericite cu ocazia Floriilor !!

Ana si bb Clara Francesca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_m2005/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

LA MULTZI ANI FLORIILOR si PASTE FERICIT CU LUMINA IN SUFLETE, celor ce sarbatoresc maine!

Denisa
Denisa ');si Emma Andreea (17 Ian.2006)

Emma Andreea
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

LA MULTI ANI Floriilor!
Sarbatori fericite celor ce serbeaza azi invierea Domnului!

Hop si noi!
Deci: colici la greu, constipat la fel, iese doar cu supozitor. El care noaptea dormea - de 2 nopti face taraboi, de colici si de costipatie, asa ca punem supoZitor ca sa faca kk. Ziua doarme doar in brate, rar in patut. Ca si BiA, are "sindromul hohotului de plans". Nu sta deloc singurel.
Si ce este mai grav, am inceput sa-mi pierd cumpatul atunci cand plange fara motiv. Si-mi vine sa .

Pupam toate fetele si toti bebelusii!

Cristina, mami de Razvan Nazdravan (31.01.2006)

http://community.webshots.com/user/astery100






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Buna ziua fetelor!
Paste fericit si sa va indeplineasca toate dorintele!
La multi ani tuturor florilor!



poze
Ursoaica acum ursulinei Raisa Ioana (5.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Bune fetele
Hop si eu pe aici, scriu repede inainte sa plecam la Cora, sa mai luam una alta si sa vedem de o geculita de primavara pentru bebe.
Ana, asa e, ne trebuie rabdare cu sotii astia IT-isti! Da' daca mai dureaza mult pana s-o hotari ii pun bomba:!!!!!
Sa ai un Paste fericit si sa fiti sanatosi toti trei, sa va dea Dumnezeu tot ce va doriti voi! Hristos a inviat!
Deea, uite salteluta pe care i-am luat-o:
http://www.playshoes.com/en/301761.html
A costat 1 900 000.
Am ezitat intre cea de sus si asta: http://www.playshoes.com/en/301760.html
La magazinul de unde le-am luat, le aveau cam pe toate de pe site-ul pe care ti l-am dat, nici nu stiam pe care sa o aleg. Am ramas la albinuta pentru ca la ea facea bebe ochii cei mai mari si am dedus ca ii place mai mult.
Celelalte doua chestii sunt bare de se agata la carut sau la scoica, iti dau adresa site-ului, da' nu le-am gasit pe site, e in germana si nici eu nu ma descurc prea bine, cred totusi ca nu sunt acolo, ca nu le-am vazut: www.fehn.de
Pe ambalaj scrie: Activity-Trapez mit Spieluhr, in engleza Activity Trapeze with Musical. Si mai scrie (iti copiez din engleza): "Activity TRapeze with Musical for infant car seat/baby carrier
Get two toys in one with this engaging trapeze: for baby's entertainment or a restful sleep in the car and at home. Endearing, soft and colourful grabbers with rattle will keep your baby entertained whilst travelling in the car; the sweet lullaby of the musical in the centre character calms your baby and lulls into into a safe sleep."
Astea au costat 790 000 fiecare. Sunt dulci foc, ambele au in centru doua animale (vaca si iepure )pe care le tragi de un snur si canta. Prima jucarie are o vaca inconjurata de doua galeti de lapte cred care zornaie. A doua jucarie are un iepure inconjurat de doua flori, tot zornaitoare. Ce mi-a placut a fost faptul ca iepurele si vaca canta, au mecanism de ala care nu merge pe baterii, adica nu se termina bateriile si pe urma gata. E in genul jucariilor de adormit bebe. Din pacate nu am cum sa le fac poze, ca barbatu' meu, cum ziceam in mesaju' anterior, nu se mai hotaraste odata la ce camera video sa cumpere, iar aparat digital nu am, nu am decat d-ala clasic da' dureaza pana developez pozele. O sa pun poze cu jucariile astea doua imediat ce iau camera video.
Iar cealalta salteluta pe care vrem sa i-o luam azi o poti vedea la: http://en.canpol.com.pl/products.php?lp=73&pd=20133
E vorba de poza 2/260
Au mai multe saltelute pe site dar noi doar pe asta am vazut-o la magazin, nu aveau altele, oricum ne-a placut super mult. Costa 1 640 000, sper sa o mai gasim. Iti zic cand ma intorc daca am mai gasit-o. Gata, fug la Cora, pup fetele


Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici:
http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Hristos a Inviat!!!
La multi ani tuturor florilor!!!

Anda ma bucur pt. achizitiile facute. si eu vreau din ala, dar aici am vazut unele tare urate, si alea de la chicco, care iar nu-mi plac. cred ca pana la urma o pun pe sora-mea sa mai caute poate gaseste sa-mi aduca ea.
Zi sotului sa se hotarasca odata asupra camerei ca vrem pozeeee!!!
Ana asa apatit si Clau in Selgros, dar numai babe au venit la el si la bebe.
Astery imi pare rau de razvanel ca e constipat si cu colici..

pe unde sunteti celelalte?????

Sa vedeti faza: suna Clau la sora-sa si ii zice printre altele ca sa nu ia nimic din aur baiatului pt. botez si sa le zica si socrilor. cumnata a ramas masca, nu se astepta. Cred ca i-a luat ceva, de a reactionat asa. cu toate ca la Clau i-a zis ca nu a luat nimic.
Al meu sot acum are mustrari de constinta, ca el a facut chestia asta numai pt. mine, etc.
Doamne ce ma enerveaza. dar ma bucur ca le-a zis, macar de la neamuri sa nu primim naspeturi, ca la prieteni nu le putem zice, ce vrem si ce nu vrem.

fug la bebe, mai scriu deseara, ca mergem la pranz la restaurant.



Gio si Marco (6 ian. 2006)
mamuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Anda le-am vazut si eu sunt misto. dar tot nu sunt asa de bogate- adica cu multe jucarii pe bara, ca a lui Mario sau Alexandre. Mi-e naspa sa dau 2 mil. si sa aiba 3 jucarii pe ele. cel putin asa sunt aici in Tm.
Oricum luni merg cu nasa sa luam haine pt. botez si ma uit cu ocazia asta.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
mamuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Ceau gagigile!
ANDA dragutza salteaua,dar vorba lui Giova,cam putine jucarii la asa pret ! Cele ale lui Mario sau Alexandre sunt mai bogate in jucarii,dar pun pariu ca si de alea s-ar plictisi Diana in trei zile Daca ma fortzez,in doi timpi si trei miscari ii construiesc eu o saltea din asta de n-a vazut Parisul ca burete am,materiale cu tot felul de strumfi,animalutze si alte cele am,jucarii de agatat cat cuprinde si le mai si alternez sa nu se plictiseasca Numai timp nu prea am,dar facem rost si de el pentru asa cauza nobila!
Oricum ma bucur ca-i plac lui Mark jucariile si sper sa nu se plictiseasca prea repede de ele,ca Bramburica asta a mea!
Merg sa pap!


MONI care DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput