Bebelusi de ianuarie - februarie 2006 (29)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralirali spune:

Ingrid, eu am facut toate investigatiile sa vad de ce nu papa si plange cand e de papa. Citologicul i l-a facut pt ca la eco i-au descoperit doua chisturi la ovar. Nici la mine nu mai vomita, dar mi-a explicat dr. ei (care are specializare in gastroenterologie) ca e permanent reflux si ii irita esofagul, de aia nu papa.
Moni, sa dea Domnul sa fie asa cum zici. pupici gimnastei.

Ralu si ghemotocul Anastasia(01.01.2006)


Poze cu familionul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela10 spune:

buna fetelor!
sa dau si eu raportul fugutza azi:bebe scancit toata noaptea c,cu muuuuuulte gaze(mititelul),azi continua la fel...nu stiu de unde face atatea gaze,ca il ragai de vreo 3ori in timpul suptului...in fine,mi-e o mila de el de nu mai pot.in rest la fel de scump.oare cu colicii astia sa incep cu piureu de banana si porto cu cereale????ce sfat imi dati?
MIRA,la azil e program de la 8.00 la 15.00(dimineata vreau eu)cu doar un singur weekend liber pe luna.iti dai seama ca imi vine sa ma dau cu capul de pereti cand ma gandesc ca numai am timp de puiul meu.si e musai sa -mi iau program de 8ore,daca vrem sa luam apartament in rate.poate da Domnul si gasesti si tu un post bun,cum iti doresti
RALI,eu cred ca totul se va rezolva,important e sa fii calma,mai ales pt bebita.si multa sanatate
INGRID,incepe diana sa manance mai bine?ce bine ca nu are pb cu somnul.nici dani n-ar avea daca nu ar fi colicii astia...
MARAKI,am pricepit.si eu tot pt 4luni i-am luat piure,dar sta in dulap ca taaaaare mi-e frica sa nu-l doara burtica mai rau-lui angelos,tare frumos mai e in poze
GIOVA,si marco e tare fotogenic,chiar si "rama"asa.
si ceilalti bebei sunt tare frumosi
va pupicesc pe toate

http://photos.yahoo.com/iuli_n90210
mirelutza si dani(21.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Aoleu ce mai pauza pe aici!
MIRELA asta e,daca trebuie serviciu...n-ai ce face!Macar ai sansa sa va luati casa.Problema e cu cine il lasi pe Dani? Ramane mama ta acolo,sau va trebui sa-l duci la cresa?
De timp,ai sa vezi ca trece repede si iar esti acasa cu el...Si mie mi-a fost cam groaza,dar vad ca m-am adaptat repede.Si eu mai am si munca de acasa - conta Ca la capitolul curatenie si mancare mami s-a transformat in menajera,saraca.
Azi ca sa pot lucra ceva conta am trimis-o pe Diana la plimbare o ora cu mami si inca una cu Ghita.Cand s-a intors,odihnita (ca a dormit) a avut chef de "povestit",mai si gesticula era o super figura.Numai de mancat n-a prea avut chef azi,poate pentru ca n-a facut inca kk.Dar acu i-am dat sucul de la un mar,vreo 8 linguritze si prevad ca intr-o ora va fi pana in gat cu kk.Culmea e ca lapte n-a vrut, a inceput sa planga ca la greva,dar sucul l-a bagat rapid si ar mai fi vrut.Acum am reusit s-o adorm cu muzica,de-ar dormi macar o ora ar fi excelent,Ca azinoapte s-a trezit la 12,la 2 si apoi la 5 Si tot cu aruncat suzeta si degetele pana in gat,apoi se ineca si palngea...
MIRELA apropo de gaze,la noi ieseau cu un ceai de colici,dar de cand cu sucul de mar am uitat de ceai si vad ca n-o mai doare nici burtica decat accidental.Tu daca mergi la serviciu,cum faci cu alaptatul? Ca eu mai am rezerve pentru luna asta,poate si mai mult.Ca doar 100 ml pe zi scot din congelator restul de 100 ml ii las proaspat.Eu m-am gandit ca se termina lapticul daca merg la lucru,dar vad ca se mentine constant.De luna viitoare probabil ca o sa-i mai dau si altceva de papa decat sucul de mere si laptic.Maine o cantaresc sper,si sa vedem,ca daca e tot la limita de jos cu kg,poate bagam si ceva cereale peste doua saptamani cand va avea 4 luni.Daca ar fi dupa mine i-as da doar lapte pana am (pana la 6 luni ),dar se pare ca s-a plictisit gagica,mai vrea si altceva.E incantata cand vede linguritza,indiferent ca-i calciul sau sucul de mere sau morcov.
Cam lunga pauza am facut
Pupici si
PASTI FERICIT !
si
La multi ani FLORIILOR
.....unde e cazul!

MONI care DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Am venit si noi acasa.
nu mi-am gasit nimic de imbracat pt. botez. ce-mi placea mie, nu-i placea la Clau si invers.
asa ca astept pe sorella sa vina joi si o luam de la capat.
Rallu imi pare rau pt. vestile proaste. sa stii ca si Marcoi varsa mult, am incercat si sa-l tin mai in fund, de fapt numai nopatea doarme la orizontala. dar degeaba, tot varsa. nu am gasit inca o rezolvare la asta.
Kikiriki intru mai tarziu sa vad pozele noi.
Silvi, Moni, Ingrid, Mirela si celelalate gagici .
merg la baita, papa si mai revin pe urma.


Gio si Marco (6 ian. 2006)
mamuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Eu acuma cred ca mai intru, deseara am musafiri si probabil ca nu mai apuc.
Am inceput sa-i dau 2 parti Nan si 1 Milumil, adik sa-i fac inapoi trecerea. Vad ca papa si nu vomita nimic, sper sa o tina, a mancat 100 la fiecare masa, dar natural, nu ma pot bucura anticipat, cine stie cum va fi maine. Poate e de la vit C, i-am dat ieri si azi, spunea medicul ca are un efect rapid pt pofta de mancare.
Voi ce stiti, care lapte e mai gras: Nan sau Milumil, ca m-am contrazis cu sotzul ce zicea ca e mai gras Nan si ca nasol daca il schimbam, in fne, vedem noi.
Moni, esti o fericita daca Diana face kka, la mine nici acum nu face singura doar ajutata, de luna viitoare trec si eu pe suculetze si doresc sa uit de supozitoare cu glicerina pt restul vietii.. Azi a dormit mai putin si a avut chef de vb, atata poate povesti la piticii din jur..
Mirela, AZI a mancat mai bine, eu nu ma pot bucura inca.. Pe la 15, dupa papa, a adormit, iar in timpul somnului la 17 (ora de colici)plangea saracutza cu ochii inchisi, asta a fost norocul ca nu s-a trezit, asa i-au trecut repede.
Giova, spor la cautat in continuare! De ce varsa asa mult Marcolino? Si Diana lui Moni cik varsa, e oare normal atata?
Nicole, mersi frumos, am primit link-ul, nu mai ma agit atata, cred ca nu are rost.
Am plecat ca au venit musafirii.
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

INGRID nu stiu cat de normal e cu varsatul laptelui,dar frecvent e.Eu cand zic, mai acuma parca nu mai varsa asa des,atunci recupereaza. La capitolul kk inca de la nastere a facut aproape dupa fiecare masa,de vreo luna a mai scazut nr,cam la 2-3 pe zi.O singura data tin minte ca n-a facut aproape 24 de h (cred ca de la ceaiul Baby Drink),dar dupa o tura de 100 ml de alt ceai a tras o diaree nr.1 Azi de ex. a facut kk doar acum seara inainte de baie pe la 20,30 (dupa ce i-am dat sucul de mar abia pe la 19). asat are efect garantat
GIOVA cum e Marco? Cu hainele ai timp...

Voiam sa va zic ca de doua zile n-am reusit sa-i pun ceilalti cercei printesei Azi pe la 14 a adormit instantaneu la o tzatza si am reusit sa-i tai unghiile,dar cand am incercat cu cerceii,nici poveste...se misca si se zbate si prin somn.Nu va povestesc ce face cand e treaza Ziceti-mi si mie cum i-ati pus??? Bine ca pe aialalti i-au pus in spital cand avea 4 zile.Acum ce sa fac cu ea? Nu-mi place fara cercei!

MONI care DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Apropo de vorbitul cu piticii si cu alte alea...Pai Diana mea nu serveste.A depasit faza.Ea s-a plictisit deja de toate jucariile din zona De "vorbit" dimineata e mai dispusa,sau cand vin persoane straine.In rest, striga dupa noi prin casa:daca vede ca o lasam singura mai mult de 3-5 minute striga! Sau cand vrea papa,sau ne cearta cand nu-i facem pe plac: o "chinuim" cu imbracatul/dezbracatul sau n-o lasam cu degetul in gura...
E interesata doar daca vorbesti non-stop cu ea,te maimutzaresti, sau daca o scoti la plimbare. Azi n-a zis nici pas cand am echipat-o de iesit afara,nici cand am instalat-o in carucior de sus,ca de obicei trebuia dusa in bratze pana jos,ca altfel plangea.
Vad ca bantui singura pe aici,noi am terminat baia,papa si dupa aia a si adormit urgent.
Plec la culcare ca m-a lovit somnul.


MONI care DIANA (01.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

N-am mai reusit sa intru, ca ne-am uitat la o comedie tare de tot: Virgin la 40 de ani. Merita vazut.
Moni, Marco si fimoza sunt ok, in sensul ca, in seara asta la baiat l-a mai decalotata C;lau si a mers mult mai mult. asa ca.... deocamdata nu mergem la chirurg si mai incercam acasa, ca sunt convinsa ca reusim.Nu mai e nici rosu, ca-l dau cu nistatin.

merg sa incerc sa-l trezesc, sa pape putin, poate nu se mai trezeste la 6, ca azi dimineata.
si pe maine.

tuturor femeilor care au nume de flori!!!

Gio si Marco (6 ian. 2006)
mamuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikiriki spune:

LA MULTI ANI !!!!

Pentru toate floricelele care au ziua de nume maine!!!!!

Sa ne traiti!!! BINE!!!!!


Kikiriki si Luana

poze Luana



Kikiriki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikiriki spune:

Iar pentru cei care sarbatoresc maine.....Paste Fericit!!!!

poze Luana

Kikiriki

Mergi la inceput