Bebelusi de noiembrie-decembrie 2005 (45)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lordra spune:

quote:
Originally posted by dienutagraviduta

lordra , sa intelegem ca atunci cand erai mika erai grasa si neadaptata ? daca purtai si ochelari, zau ca eram gemene !



poze
dienuta si bebe-luca



Hehehehe, fata babei, eram grasa, timida si inadaptata. Ochelari am abia din cls. 7-a, da' nu se pune, ca-n a 8-a, dupa admiterea la liceu, am slabit si-am devenit atractiva. In a 9-a deja aveam prieten un tip misto, deci trecusem la faza de adaptare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-si-boscu spune:

Ti-am trimis pupici ca mi-ai pus-o la fileu ca sa fac precizarea de rigoare... si eu am exemplificat doar !

apropo, ca sa nu se supere nimeni, EU eram cea care scrisese in dodii ca sunt grasa ca mama m-a diversificat la 6 sapt... deci nimeni sa nu se simta lezat.

Iar ideea ta am sesizat-o bb alinus, dar nu comentez ca sunt cuminte...

Lordra, stii ca trec acum printr-o faza foarte curioasa... Desi cand eram mai mica mi se parea ca sunt grasa si nasoala ( ce vrei, minte de liceu ) ma uit acum in urma si realizez ca defapt eram chiar draguta si simpatica, aveam o groaza de prieteni care mai de care mai cool...

Pisi mamica lui Boscu' mic de 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Si da, Ripley mi-am permis sa povestesc cate grame a luat fata mea, ce fac sau nu fac pt cresterea laptelui pentru ca pe unele interesa. Fiecare din noi pevesteste chestii care nu intereseaza pe toata lumea.



Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordra spune:

Io am inregistrat un progres icisha: Lavi n-a mai amenintzat ca se tireaza. Ie ceva!
Lavi, u! Te-ai maturizat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Morgano spune:

Felicia, ai punctat fte bine o chestie: pt mamicile care au luptat sau lupta pt lapte aceasta alimentare continua a "falsei tragedii" care este lipsa sau scaderea lactatiei dauneaza fte mult, si ca psihic si iminent si ca productie de lapte.
Gandacel, dupa cum ai observat, cand cineva isi spune parerea fte direct la o chestie "conflictuala" pica prost, ca cica ar cauza discutii grele. Si astfel se ajunge asa cum zicea si Feli la messenger, la conferinte in care niciodata nu au fost discutii sau conflicte ci schimburi de opinii care ne-au prins tuturor zic eu fte bine. Intra-adevar “aici atmosfera e mai putin directa si mai mult de conversatie usoara decat de impartasit probleme adevarate si dat sfaturi la modul deschis”
Lordra, la toate ultimele tale mesaje, jos palaria.
Silvia, un pupic pt tine, tare lipsit de simtul umorului trebuie sa fie cineva ca sa se supere pe tine :)

Ripley si Ana Ecaterina (10.11.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lordra spune:

Pisi, nu-mi povesti de adolescentza: huuuuh, urata etapa. Nimeni si nimic nu te multumeshte, te vezi parca doar in oglinzi d-alea care te deformeaza...... pt. mine a fost chin, chit ca eram un copil bun si dragalas. Si nimeni (parintii mei, adica) nu ma lua in serios. La orice kestie shocanta pe care-o debitam - doar asha, sa fiu pe invers - taica-miu rādea in coltzu gurii si ma trimitea la plimbare cu replica "Mda, specific vārstei". Imi venea sa-l omor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Da, mai Lordra, mi-a mai venit si mie mintea la cap.

Cat priveste zaharul, sarea, glutenul si alte cele cred ca e firesc sa ne spurnem fiecare parerea si sa povestim ce facem noi. Dar nu mi se pare fair nici sa impun altuia ce sa faca si nici sa fac glume pe seama altuia ca nu face cum fac eu.

Iar despre alaptat voi continua sa vorbesc atunci cand vine vorba sau cand cineva cere o parere. Ne place sau nu, alaptatul face parte din viata unora dintre noi in perioada asta. Cand vor avea copiii 3 ani SIGUR nu vom mai discuta despre asta.

pisi tu ai calitatile tale, stii o gramada de lucruri despre copii dar zau ca fusese vorba ca ne intalnim pe alte topicuri decat asta.

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Mamicutelor dragi,
Off topic - Tare am impresia ca ne suparam cam repede! Pai sunt unele postari asa interpretate ca io tare ma minunez cand citesc replici, ca mie nici prin cap nu imi trecea!
Pisi, sa nu care cumva sa crezi ca fac vreo aluzie la postarea ta ce mi se adresa, tu chiar aveai drepate, io m-am exprimat ca naiba si a cam iesit ce nu vroiam. Sper ca macar ideea sa fi fost retinuta.

Dar despre laplap, mie una mi-au facut bine toate postarile, asa m-am pus la curent cu ce implica operatiunea tzitzi la cerere, alimentatie, si cred ca tot asa am rezistat sa alaptez 4 luni si ceva, ca de nu as fi renuntat imediat cu atatea tentatii in jur!
Chiar ma intreb, la ce o folosi atatea marci si submarci de lapte praf?

In alta ordine de idei, ca ma plangeam de diaree, alarma falsa, o fi fost de la cerealele de legume pe care i le-am dat din greseala, desi scria pe cutie ca se dau de la 4 luni.
Aseara i-am dat cereale simple, fara gluten, si fara zahardar nu i-au tinut de foame, la 3 iar se fataia si scancea de foame, am mai lalait-o pana la 5 insa fara sa mai inchid un ochi, si uite asa azi iar avem programul dat peste cap!
Mai incerc si deseara, o sa ii pun 2 linguri in loc de una sa vedem...

la toate!



Alina si Amalia 17.11.2005


Poze noi de aprilie 2006


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisi-si-boscu spune:

quote:
Originally posted by lavi02



pisi tu ai calitatile tale, stii o gramada de lucruri despre copii dar zau ca fusese vorba ca ne intalnim pe alte topicuri decat asta.

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)


Ca de obicei te incurci de mine, dar sa mor daca inteleg de ce !
Poate pentru ca atunci cand miaun prin apropiere prin unele mamici curaj sa mai zica si ele cate ceva si apar postari care deranjeaza?!

Luminati-ma !



Pisi mamica lui Boscu' mic de 5 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

pisi, moderatorii te-au banat la acest subiect.

Lavinia cu bb Natalia (28.10.2005)

Mergi la inceput