Smecherasi de iulie-august 2004 (172)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Offf, Olivia, de la ce s-a intamplat din nou? parca de curand ati trecut printr-un episod din asta....Il pup pe Luca sa-i treaca.

Care e diferenta intre cele doua?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

salut
eu am fost la dr de ochi si-s chioara de la picaturi, asa ca m-am chinuit sa citesc, ba chiar am vazut si merzanu mariei. pupam ochisorii ei si-ai lui matei. uf, uf, cum se pun colturile astea in calea lor.
multa sanatate copilasilor bolnavi, vad ca s-au adunat cativa zilele astea. pai cu cand da coltu' ierbii...pupici multi
roberta, vreau sa te vad cu noul look. please.

philip&andreea
copilasi dragalasi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Adela multumim! Ma bucur ca au trecut greturile!
Diferenta este ca in timp ce herpangina este o infectie virala data de Coxavirusuri.. faringo amigdalita poate fi si de natura bacteriana. In plus la herpangina se pot observa mici ulceratiii, niste puncte gri sa zic asa...pe faringe, stilpiii amigdalieni, pe buze si orice alta localizare la nivelul mucoasei....
]Cristalinule, vazut Marie motorizata :))).
Lumi petrecere sedere placuta la Praga!

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Giiiz...vorba lui Roxa...oare mai sint alte mamici asa guralive ca noi? Am citit capitolul trecut si m-am bine dispus...
Roxa mi-au placut toate fazele cu Pat surubaru'Daca stie sa spuna bere..restul ce mai conteaza!
Ma intrebati despre bunica....Ei bine...dupa o MP dusa..a venit o bunica operata si ea de baterii!...este agitata, se invirte...il agita si pe Luca de parca se putea mai mult! Ce crede despre Luca? A fost surprinsa sa vada ca nu stie sa mearga ....ca deh ..noi doar alergam...
Un lucru este cert...nu am fi putut sa-l crestem amindoua in aceeasi casa...pe Luca...deja ne reprosaza ca l-am crescut prea cu multe reguli...si-mi dadea ex cumnatului meu care a dormit cu ea in pat pina la vreo 16 ani....si pe care la 8 ani inca il legana pe picioare...cum s-a sacrificat ea
Roberta pupici pe ochisorul lui Matei ..sper sa treaca repede! Vrem poze cu noul look!
Lumi deci intrati in vacanta la bunici...apropo...unde?
Carmen ce concurs????? S-a oferit cineva ...pt pachetul promotional?
Daria...nici alte rude nu mai aveti? Mi-a placut descrierea socrilor
Alice unde esti azi?
Liliana...ne mutam la un townhouse,peste drum de unde stam acum...si la 1 minut de job..acum eram la 2. pt Victor! Asa deci a schimbat prefixul...Si eu mai am de cumparat pt Luca ceva incaltaminte...garderoba de nunta. I-am luat colace , piscinuta..este gata de
sint pe aici...ptii...ce m-am lungit


As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Si eu care credeam ca soacra-mea bate recordul, ca l-a adormit pe cumnatul meu pe picioare pana la 4 ani.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Cica's casute la oferta la selgros...Io nu-s normala la creieri, vreau sa-i cumpar si d'aia...:)
Sa vad cum il imbarlig pe omu', ca sambata cand as putea sa ma duc trebuie sa vina tanti sa ne faca curatenia de Paste si noi sa plecam d'acasa...

Olivia, sanatate lui Luca! Tocmai si-a vomat Maria plamanii, ieri a facut acelasi lucru...si cum noi suntem veterane...Va uram sa va treaca!
Mama mea e, cred, la fel ca soacra ta...Cand apare ma agita si pe mine si pe Maria de-mi vine sa o dau afara...:)
Si evident are ceva de comentat despre orice...Dar eu macar ii zic, ca e mama. Mai face ea bot si zice ca pleaca, eu ii arat usa, ea se razgandeste...:)...Cand ajunge acasa ne iubim cel mai tare, de la distanta...hehehe

Mitzule, eu nu am ore...vin din facultate cu studentii in cadrul orelor lor de laborator, dar eu practic nu predau. Numa' munca de cercetare...asta e job-ul...:)
Si activitatea noastra se masoara in lucrari si prezentari la conferinte, pe langa proiectele nationale...
Pai nu vad cum sa te imparti acum, si catedra si cercetare si copil si burtica...Trebe sa o lasi mai moale...Reiei dupa ce se face maricel bebe doi...:)

Maria dupa bazdacii de la somnul de amiaza s-a trezit cu fundu-n sus...i-a trecut pana pe la 21...apoi cand i-am zis sa mergem la baie a inceput sa planga dar culmea, a venit singura la baie, a asteptat langa cada sa o dezbrac, a facut pipi pe toate hainele......s-a uitat plina de interes la jet...a continuat sa urle si a vomitat tot ce avea prin stomac...
(ieri a fot cam la fel, mici variatiuni pe tema data...)
Nu-mi dau seama ce o deranjeaza asa tare...ma gandesc ca nu ar fi venit de una singura si nu ar fi ridicat mainile sa ii scot bluza si cate un picior sa ii scot pantalonasii...hmmm
Na ca ma intinsei...
Noapte buna sa avem....si o zi frumoasa schimbului trei!
Oricum, a adormit dupa 5 minute de zgaltzaiala de fund...era rupta!

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Monica nu ma pot abtine..scuze!....
Adela..scuze dar nu mai detine recordul..si acum al meu cumnat cica se insoara.....
Nu va spun cum facea seara..aoleu...copilul...sa mergem la spital..eu asa ceva nu am mai vazut ...ce ne facem...moare de foame..da-i sa manince (si tati i-a dat doar ca sa-i demonstram ...ca nu trebuie sa faci asa ceva in astfel de situatii....cum? nu bea ceai? and so on...sincer ma amuza!
Laura voi cum sinteti?

editez ca am uitat de Ioana...daca tot o mariti...hai s-o cuplam cu Luca ca si el se foieste rau...asa ca macar isi tin de urit...ea guraliva ..el tacut..

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Buna seara!
Suntem in viataaaa.......

Cautam de zor poznasii ...cand colo s-au transformat in smecherasi :)))

Va scriu din Timisoara...am reusit sa ne asezam cat de cat...usor, usor se leaga totul.

Olivia a plecat MP??!Mult noroc cu soacra! Luca nu si-a revenit inca...? Of...pupicei multi si sanatate!

Lia,sanatate lui Danut!

Va pupic pe toate....zilele astea o sa intru mai rar

Felicia si Andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Felicia in sfirsit ai aparut! V-ati inchiriat apartament in Timisoara? Astept povesti...stii tu
Luca si-a revenit de citeva ori de cind ai plecat tu....si l-a reapucat tot de atitea ori. MP pleca in aceeasi zi cu socrela!

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Buna searaaa !
Olivia, sora mea de cerc , aici mi-s, doar ca nu am avut neam timo sa scriu, am mai citit printre picaturi - noi ne reamenajam bucataria si sintem printre gresie si curatenie si Andrei care nu ne lasa doua secunde sa ne vedem de treaba ! Imi pare rau sa aflu ca Luca iara nu se simte bine, sper sa fie doar ceva trecator, am citit ca problema cu astmul s-a rezolvat, slava domnului ! Cit despre bunice, si mama face la fel, de aceea sint foarte reticenta in a o chema sa stea cu Andrei, ne-ar fi fost foarte usor sa vina zilele acestea, ca terminam cu bucataria mai repede, dar decit sa ma enervez si mai tare si sa tooot stau cu ochiu pe ea, am ales sa ma chinuiesc de doua ori mai tare si sa ma impart in paishpe ... sper sa nu-mi trebuiasca cinci cercuri cind termin pe aici !
Monica, vazut motobrisca, exact asa este si a noastra, sora geamana, Andrei pune picioarele jos de pe tavita in care si asa nu incape atunci cind ti-e lumea mai draga, de trebe sa fiu mereu atenta sa nu ii cauzez vreo nefacuta ! Sper ca Maria s anu se plictiseasca de tricicleta cu pricina la fel de repede ca gizmoul !
Io am avut cinci minute libere - ca am mincat si eu de seara, acusi ma reintorc la ale mele !
Va pup cu drag pe toti si o seara buna va doresc !
Peseu - Felicia, bine ai revenit la Romanica !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput