Smecherasi de iulie-august 2004 (172)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ziceti voi de lasatul in genunchi. Aici am prins-o noi pe Giulia, este profund impresionata si asculta foarte atenta si-ti si baga degetele in gura
Cand chiar face baliverne periculoase, io chiar reusesc sa ma turez si sa-i explic cu mare patima , dupa care ma ridic si rad pe sub mustati
Tata`so a descoperit de cateva zile de instructiuni cum se face si-i place la nebunie sa-i explice la nivel de egalitate, dar la ei toate se lasa cu imbratisari si pupaceli.
Si am mai invatat-o ceva: daca vrea ceva ma striga mami si daca ii trebuie obiectul din mana mea imi da si pupic

Azi am logoree, ma scuzati !

Sanatate lui Danut !!!
Mitzura - sarcina usoara fara greturi !


Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Lio, sanatate lui Danutz...copiii mai vomita, nu te speria.

Mi-a luat 1 ora si jumatate sa o culc...Imi venea sa o dau cu capul de perete sa adoarma...:)
Mi-a dat un cap in gura si pe urma a urlat 10 minuyte...ca am batut-o......Pe mine cred ca ma durea mai tare, dar evident ca nu aveam la cine sa ma jelesc. M-a tras de par de a ramas cu ditamai smocul in mana...ce sa mai, circ!
S=a foit de m-a zapacit...evident ca tot leganata in brate a adormit, tot cu zgaltzaiala de rigoare am linistit-o, sper sa nu se intample nimic pana ma gandesc la o solutie cu somnul...

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Mimilica, eu teoretic trebe sa plec pe 27 iunie la o conferinta la Praga...Am mai ratat una cand eram insarcinata cu galusca, astia care au fost erau in extaz...:)
Nu pot sa spun ce sa vizitezi, dar cand te intorci astept sa-mi spui tu mie...hehehe
Am doua conferinte vara asta la care as vrea sa ajung, in iunie la Praga si in iulie la Milano...vorbeam ieri cu omu; si i-am zis ca musai ma duc..."bine, bine, te mai duci o luna si pe urma gata!"...

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Iaca mertzanu'
http://community.webshots.com/album/549428739VetmZQ

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

aoleu, io sper din tot sufletul sa nu mai vomite antibioticul ca nu stiu ce-o sa mai fac atunci...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Mai ce de conferinte...io n-am mai fost prin strainataturi (legat de job) de prin 2002...hehe, ce vremuri!

Si trebuie sa va si pregatiti pentru conferintele astea, adica preyentati si voi ceva, sau e doar huzureala?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

neata !
stie cineva mai multe despre papadica?
Dorsilia, nu te ingrijora prea mult..eu nu am inteles prea clar ce are exact puiu tau..Dar daca vomita tine-l hidradat ,nu ilforta sa manance...al mio e nemancat de vreo trei zile...dau cupedialyte in continuare..azi incepe a da semne de buna purtare...Daca nu ia nicium antibioticul , spune-i dr poate are alta solutie .POate cantitate mai mica si mai concentrata(asa mi-a zis dr meu cand ii dadeam lui Lucas).iar ptr antitermic, supozitoare si inghetata:) nu dati cu nimic ,dar orice ii scade temperatura corpului e bine,iar inghetata asta face...acum depinde ce are, dupa cum am zis nu am intyeles clar ..apropo, stiti ca dr aici spun ca bebeii sub un an nu fac rosu in gat?

biata mama a plecat de aici cu tot sistemul medical rasturnat:) la febra inghetata si rece in casa,etc...revin ca nu ma lasa ZLucas mic sa mai povestesc


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Eu am prezentari la amandoua...si trei lucrari de pregatit, una pentru Praga si doua pentru Milano...:)...Chiar asa boierie nu se poate...:)

Monica si Maria Alexandra (02.07.2004)
poze , pozici si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Esti tare in cazul asta....ca la astfel de manifestari straine nu te poti duce cu orice. Ma intreb cum te descurci, cand ai timp sa faci aceste lucrari si sa studiezi pentru ele? Sau poate job-ul tau consta doar in cercetare...

Eu de-abia ma descurc cu cursurile si seminariile de predat, plus lucrarea de doctorat, de facut studii si cercetari nu mai sunt in stare, nu am timp, asa ca deocamdata zic pas.

Tricicleta Mariutei e exact ca cea a lui Tudor. Care nu e prea interesat de ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Neata..nu am reusit sa citesc decit putin...dar recuperez eu!
Ieri dupa amiaza...am avut distractie..Luca a vomat saracutul....5 ore continuu...pina si sufletelul si l-a dat afara! Pina nu i-am dat un pic de metoclopramid..nu s-a linistit...Socrela cind l-a vazut lungit pe jos si fara vlaga..s-a panicat de-mi venea s-o omor!
Si-n alta ordine de idei...intre faringoamigdalita acuta si herpangina...este mica- mare diferenta!!!



As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput