Mamici de martie-aprilie 2006 (60)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns laureta spune:

Tina a nascut
http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=73307

Laureta si galusca Inisa(10 iunie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

BRAVO TINA!!!!!!!!!!!!SA-TI TRAIASCA BAIETELUL! MII DE PUPICI!


Mihaela, mami de Cristian

http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaser/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

wow, intr-adevar! reproduc aici mesajul pe care l-a scris symaco la celalalt subiect:
---------------------------------------------------
Originally posted by symaco

acum cateva minute am primit sms de la Tinuta,doar atat a scris:


Avem un baiat!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Felicitari, Tina & Mark!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emaaimee spune:

sa va traiasca baiatul,Tina.sa fiti sanatosi si papaciosi.refacere rapida si laptic mult pt intarziatul baietel


de fetita cu fundita

Uite atat suntem de mari


POVESTEA MINUNII

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ama_kaly spune:

FELICITARI TINUTA!!!! SA VA TRAIASCA BAIATUL!!! Asteptam mai multe detalii de la Mark, ti-am zis ca baiat o sa ai dupa cazatura pe care ai luat-o si greutatea lu' bebe de la eco!io 37+ cu Seby Poze cu noi,bebe si burtica Bebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Fetelor, o sunai pe Tina si ramase sa o sun intr-o ora. Ca nu putea vorbi atunci. Totul e bine, suna tare fericita.
Tina, felicitari si de la noi pentru grasunelul tau.
Pupicei

Ciuf (38+) si Luca (11.11.2003)
http://community.webshots.com/user/ciufuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Catrinel17,
nu mi-au facut ecografie azi (ei nu au ecograf si trebuie sa ma programeze altundeva pt asa ceva). probabil s-au gindit ca, daca imi vine sa nasc pina sapt viitoare, imi fac cei de la spital ecografie oricum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:



fetelor va salutam si va pupam! noi suntem mai bine, nu ne mai doare burtica asa tare si dormim bine. azi ne-am cantarit si la 2 saptamani si 3 zile avem 4kg.

Ciuf multumesc mult ptr complimente...abia astept sa o vad si eu pe zbenguina ta...mi-l si imaginez pe Luca fratiorul grijuliu!

Aida si eu am avut picioarele umflate putin...dupa nastere cand sa ies din spital i-am zis sotului sa-mi aduca o pereche de ciubote noi...insa am venit acasa in slapi, ptr ca nu mi-am putut pune incaltamintea :)

Micaalsa multumesc ptr raspuns...eu cand nu facea kk i-am pus un supozior cu glicerina...pediatru m-a sfatuit sa-i pun termometru in fundulet...am facut si asta si a facut imediat kk, la fel si cu supozitorul...ceai de musetel mi-a zis medicul de familie sa nu-i dau...sa-i dau de chimion

Laura Ioanate pupam si iti multumim ca ai avut puterea sa mai intri pe la noisa ne spui ce mai faci. D-zeu o sa aiba grija si de voi si sunt sigura ca peste un an o sa-mi faci o zi mult mai frumoasa cand o sa ne anunti ca eti insarcinata din nou! Abia astept ziua aceea!

Catrinel bine ai revenit! ce bine ca ai Internet! am vazut pozele cu Oana si e super draguta! va asteptam la Temeswar! Pupici!

Rocsana imi pare tare rau sa aud ca Maria e bolnavioara! Sper din toata inima sa se rezolve problema asta cat mai usor si cat mai repede! Va pupam!

Dea pediatrul mi-a spus ca bebe poate face kk din ora in ora sau o data la 2 zile...ca ambele variante sunt normale din punct de vedere pediatric

Fetele si Pistinelu` adoarme pe la sfarsitul mesei, mai ales daca e dupa baie...de la spital mi-au spus sa-l trag de manute, de urechi sau de nasuc...si sa nu-i dau peste obrajori, cum obisnuiam eu.

Fetele eu nici acum nu stiu ce sunt contractiile...pe mine nu m-a durut burta, apa mi s-a rupt in timp ce dormeam si fara dureri, dar totusi m-am trezit...am simtit. Nu mai vorbiti prostii ca va e frica de nasterea naturala si vreti cezariana...nu faceti cezariana decat daca e indicata...sotia sefului sotului meu a avut dureri pe la ora 17 si pana la ora 19 a ajuns si la spital si a si nascut.
Gravidutelor nasteti linistite ca ne descurcam noi cu listuta si cu capitolele!

Noapte buna!

Mihaela, mami de Cristian

http://pg.photos.yahoo.com/ph/mihaser/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Serj spune:

Tina!!!!!!!!!! felicitari!!!!!!!! sa fie sanatos David si sa va aduca numai bucurii

cristina

Poze cu puiul meu

Poze din vacanta

Mergi la inceput