Mamici de martie-aprilie 2006 (60)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

Andreea Georgiana am vazut pozele tale, azi am avut si eu un pic de timp... Thea e o frumusete!! si mamica se vede ca si-a revenit complet!!
si oana adoarme la sin, ce sa fac cu ea...o mangai pe capsor, si incerc sa ii trga sfircul din gura, asta da cele mai bune rezultate, imediat stringe guritza si pompeaza mai departe!!

mariana 1976

Kim, am vazut si pozele tale, micutza este grozava!! va pup si va doresc numai bine!!

Nshiro, trebuie, TREBUIE sa se poata rezolva chestia asta, nu se poate altfel!! E imposibil ca in Japonia ca nu aiba ei ac de cojocul gauricii cu pricina. Cred ca esti tare speriata, totul e sa incerci sa gindesti un pic pozitiv - stiu ca poti, trebuie, pt micutza ta!! te pup cu drag

Laura Ioana, nici nu am cuvinte sa iti spun ce rau imi pare... noi ne stim de la aspirante si stiu prin cite ai trecut...Draga de tine... dar ai sa vezi ca la anul va fi totul bine, sunt absolut convinsa!!! ai mare grija de tine!!

cori 74, trebuie sa iti deschizi un cont pe yahoo, si sa incarci pozele pe el...

aida, mai e putin!!!!! putin de tooot!

zicea cineva ca sta cu bebe la sin cite o ora... bebe isi ia 90% din papa in primele 5-7 minute, asa ca mai mult de 15 min, hai sa zicem 20 min la fiecare sin, nu are rost... in rest bebe sta acolo si ia sfircul pe post de suzeta.

fetelor, voi cum procedati cu Vigantol-ul? aveti tablete? Eu incerc sa i-l dau dizolvat in linguritza,dar jumate se pierde pe hainutze...

pup gasca!


Catrinel & Oana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania2 spune:

sal

Honeypuma si Aida_o stati linistite. Daca puteti naste normal de ce sa n-o faceti. Ganditi-va ca eu am trei gauri in burta ( semne de la laparoscopie, op de apendicita si urmeaza cezariana. In concluzie am burta varza... Dar bb merita asa ca nu ma vaiet.
Si eu sunt ingrijorata ca daca pana sambata am contractii sau mi se rupe apa tre sa fug la spital. Am vorbit cu asistenta si mi-a spus ca la prima nastere travaliul poate dura 8-10 ore. asa ca nu va faceti griji ca nu-l scapam pe bb pana ajungem la spital.
Am inteles ca atunci cand ti se contracta toata burta si este tare acelea sunt contractii adevarate, asa ca nu ai cum sa nu le recunosti.
Eu fac cezariana pentru ca dupa cum spuneam bb nu s-a intors.
Nici medicul meu nu face cezariana de "dragul artei", mi-a spus care sunt riscurile unei nasteri normale, in cazul meu, si m-a lasat sa aleg, deci nu m-a obligat.

hai pupici, si asa cum spune Andreea georgiana, "femeile stiu sa nasca"

bb si tania

http://community.webshots.com/user/red_tania
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;19/st/20060414/k/e50a/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Irinel, Catrinel17 si tania2,
Multzam pentru cuvintele de incurajare si descrieri. Uite-asa mai invata omul


DianaD,
am vesti de la inca o mamica de pe lista noastra (Emii2), de la care nu auzisem de multa vreme:

<<buna!
imi cer de scuze ca nu am mai intrat, dar nu am mai avut internet.

Am nascut pe 18.03.2006 un baietel frumos si sanatos, un Ingeras.

Promit sa scriu mai multe ,cit mai curind...atunci cind o sa am internet acasa...sper cit mai curind.

Va multumesc ca nu m-ati uitat.
Va pupik!>>


Felicitari, Emii2!

Ah, ce bucuroasa sunt ca le-am contactat pe fetele care nu mai scrisesera de multa vreme, vad ca a dat rezultate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Nu mai stie nimeni nimic de Tina? Oare a nascut?



Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.
Evenimentele importante
Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Salutare,
Uite tot sun la Tina si nu raspunde nimeni pe mobilul ei. Iar al lui Mark e inchis.
Irinel, multumim mult de sfaturi. Te mai asteptam pe la noi. Si eu tot craioveanca sunt. Bb doi ce este?
Fetelor, referitor la adormitul copilului la san, mie mi s-a spus din spital sa dezbrac bebele ca sa il trezesc.
Emi, sa-ti traiasca Ingerasul si sa fie un pui sanatos si frumos. Felicitari!
Pup gasca


Ciuf (38+) si Luca (11.11.2003)
http://community.webshots.com/user/ciufuletz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinel spune:

Ciuf, ma miram eu de ce mi-esti draga (eu am mai citit pe la voi, ca doar sunteti burtici mai mari...:-))). Acum mi s-a elucidat: esti craioveanca... :-) Bebe2 eu il consider surprizuta desi la eco la 18 saptamani a parut fetita, da nu a parut tanti aia prea sigura, sarcina n-a diferit foarte mult in manifestari de prima si forma burticii e clar de baietel. Insa eu chiar mi-as dori sa fie fetita, si prima data mi-am dorit, da uite ca a fost cu putica (atunci mi-au spus de la inceput ca e baietel). Nastere usoara si bebe sanatos!

http://photos.yahoo.com/irinoiu

Irina, Daniel (28 Mai 2004) si samburelul de 37+ saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

M-am intors si eu de la controlul saptaminal. Cica intepaturile pe care le simt, sunt din cauza ca bebe preseaza pe col, si durerile de mijloc sunt normale pentru stadiul asta al sarcinii.

Singurul lucru care m-a pus pe ginduri, a fost ca mi s-a spus din nou ca bebelina ar fi cam mare (corespunde unei sarcini de 40 de saptamini deja) si ca, daca nu nasc pina marti (atunci am urmatorul control), atunci cind voi merge sa ma vada o sa-mi faca un control intern si or sa recomande o ecografie. Ei se tem ca pot avea probleme la nastere, in sensul ca umerii fetei sa se blocheze si sa nu pot naste natural. Dupa ecografie, vor vedea daca recomanda cezariana sau nu.

Mi s-a mai spus ca, in caz ca bebe nu vine de bunavoie pina in sapt 41, se face cezariana sau se declanseaza nasterea in acea saptamina. Asa ca n-am cum sa ma intind mai mult de 30 aprilie sau zilele imediat urmatoare dupa 30 aprilie. Ar fi culmea sa nasc in mai, dupa ce am fost tot timpul mamica de martie-aprilie

Va pupeishan

38+2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Ciuf, inseamna ca la Tinutza inca nu s-a terminat cu nasterea, cred ca sufla amindoi de mama focului, in acelasi ritm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeypuma spune:

Tania, multumim de incurajari! Dar mie mi-e frica de mor de nastere. Parca sunt tampita, nici nu mai gandesc logic pe cuvant...In loc sa ma gandesc ca ma duc acolo ca sa il aduc pe bebe acasa, eu ma gandesc ca ma duc acolo ca la calau...nu ca as stii senzatia...

Aida, ce sa iti zic...iti doresc ca pana la urma sa iasa cum e mai bine treaba, indiferent ca va fi nastere naturala sau cezariana, sa dea Dumnezeu sa fie totul bine si cu tine si cu bebe si sa va intoarceti repede repede acasa!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Catrinel_17 spune:

aida, da' acuma nu ti-au facut ecografie?

ciuf, am citit ca zilele trecute trai si viata pe tine, te plictiseai acasa... acuma tot asa e? profita!!!

honeypuma, nu te mai gindi la prostii, uita-te mai bine la filmuletzul de pe prima pagina a subiectului, citeste povesti ale mamicilor fericite, vezi totul in roz!! te pup




Catrinel & Oana

Mergi la inceput