Super poznasi de iulie-august 2004 (171)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns speel spune:

AAa,si cu siguranta Ricardo nu v-a vorbi ever never romaneste!Eu ai spun Gata si el imi spune op,adica gata in olandeza.Tot ce-i spune taica-sau spune ,ce-i spun eu,nu.dar macar intelege ce debitez in Ro.Problema e ca nu repeta dupa mine.Nu-i place romaneste!si ce e mai straniu,foarte multe zile taica-sau pleaca dimineata cind doarme copilul si se intoarce seara dupa ce adoarme pui.chiar am avut niste discutii pentru ca pina adormeá numai papa si papa si suspine si foieli!Cum venea si-l pupa cum adormea imediat,mai ales daca se intinde linga el,e in delir de bucurie.So,e baiatul tatei!cu siguranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Dana...ce-i cu calmantele? S-a intimplat ceva sau doar astenia de vara? Convoc comitetul ..si venim si-ti dam o...
Cit priveste imunitatea..vine buni ..echipata!

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

am vrut sa scriu primavara si a iesit..vara

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

..v-am spus ca azi am semnat contractul..si ne-a fost furnizat un site unde poti verifica daca in apropierea ta locuieste vreun pedofil sau alt sex offender...Ptii...am gasit unul la 700 metrii.......
editez ...in oras in care locuim sint 174!!!!..asta ca sa intelegeti de ce m-am stresat...sa nu ma mut din zona asta unde stam acum..si care este sigura safe...din tot orasul!

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

o,nu bataita nu-mi trebuie chiar deloc!nu-i decit astenia ,sper

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Neata!

Mi-e un soooomn , of, abia astept Pastele sa ma odihnesc si eu un pic. Plus ca Stefi vrea sa o tin de mana cand se trezeste peste noapte, cum s-a trezit un pic incepe imediat "ma-ma, ma-ma", iar daca il vede pe tati incepe sa urle si mai tare. Sunt curioasa ce va face saptamana viitoare cand va fi la Onesti.

Olivia, sa aveti noroc in noua casa. Am inteles eu bine, ieri a venit bunica? Sa ne povestesti cum a fost intalnirea.
Dana, hai la noi sa-ti povestesti ofurile si sa scapi de depresie. Vrem poze cu Ric.
Daria, tu ce faci, gatesti de doua ori pentru Paste? Mama si dupa 30 de ani face de 2 ori oua rosii si cozonac. Parca tu esti catolica si sotul ortodox, nu? Parintii mei s-au cununat si catolic si ortodox, voi ati facut la fel?
Marcelaaaa, unde esti? Cum a iesit testul? Tati vostru ce spune?
Roxa, vazut poze de la schi, super!
Carmen, vezi ca pana la urma si-a revenit si Ilinca. Au si ei perioade si perioade.
Am vazut si poze, cu Patrick si cu Radu la o "bauta" si cu Guilia si pe Stef l-am vazut. Pupacim in grup!

Noi avem o problema cu televizorul, cand il deschidem putem sa spunem ca nu avem copil in casa, efectiv se uita pierduta la el, asa ca l-am scos din priza. Plus ieri in parc a facut scandal mostru, sunt cam 7-8 leagane, ei i s-a pus pata pe unul si cum se urca cineva in acel leagan cum incepea sa urle. In plus, a plecat urland din parc, nu vroia sa intre in casa. Din fericire era si Flaviana si a urcat la Flaviana si i-a mai trecut din suparare. In schimb am inteles ca a inceput sa planga Flaviana cand a plecat Stefi. Tare se mai iubesc fetitele astea doua.

O zi frumoasa va doresc!

Pupici,
Andrea si Stefania (13.08.2004)
Stefi mica-mica si Stefi - mica
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=44241" target="_blank"> O poveste despre o raza de soare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza fetele,este o zi tare frumoasa si chiar ma bucur ca au anuntat astia iar ploi si vreme rece,dar poate mai gresesc si ei
Olivia eu nu cred ca o sa aiba probleme Luca cu acomodarea cu bunica,vorba aia"sangele apa nu se face".Mandruta mea o vede cam la 2 luni pe mama mea iar din octombrie anul trecut sta zilnic cu bona,saptamana trecuta bona nu a lasat-o sa faca ceva la care ea hotarata i-a spus"peaca,peaca tu,ca vine bunica de la buzau"!!!Si intr-adevar cand vine ea nu vrea sa manance,sa doarma, sa se joace decat cu ea!Si sa-i treaca mucisorii cat mai repede lui Luca!A,m-am distrat,scuze,tare mult de vecinii tai..
Cristalina,cum te mai simti,asa in general?
Carmen asa mai zic si eu trecere,felicitari pentru Ilinca,a mea cred ca o sa manance pana cand s-o marita cu mana,ca aseara se chinuia cu lingurita in dreapta si cu furculitza in stanga si nu reusea sa ia nimic dar le baga in guritza si zicea"un pic de zemutza"!
pupici si o zi frumoasa

http://photos.yahoo.com/gorodeii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neatza
iete Iasiu cum dadu el trezirea...bravo fetele!
Olivia sa aveti noroc in noul apartament si lasa gandurile negre...totul va fi bine! a ajuns cu bine socrela? Luca e ok?
Lia, eu nu ma mai stresez deloc. asa cum am vorbit si acum vreo luna, ti-am trimis si tie sfaturile expertilor (pupici! ). asa ca am hotarat sa il las in pace, cand o vrea sa vorbeasca va vorbi. si repet, Patrick NU spune mama, tata, chei, titi, sau mai stiu eu ce. nu vorbeste decat in limba lui. (dar cu mare convingere - vb Andreei de Pupi - facem progrese, pricepem noi deja limba lui!)
Carmen wooooowwww.....bravo Ilincai! papi papi si tot inainte! ai vazut cum se rezolva lucrurile? super!
Dana-ema lasa mama antidepresivele ce iti veni?? ca-i tare frumos primavara!
tre sa imi fac speech-ul ptr vineeerii.....si n-am nici o tragere de inima! asa ca revin eu.....ca doar am treaba, nu?
o zi frumoasa tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata gagici !
Vrabiutaaa - ai facut testu` ???
Chiar, Kro pe unde chiulesti ???
Amironeanu - hihihi, noi nu ne-am cununat deloc dar tinem Pastile toate ! Cu tv-ul ... pt Giulia nu exista asa ceva ... nu-l baga in seama deloc-deloc ...
Kim - poi ... daca mergeti in zona aia, e si mai bine ca pleaca Luca in Ro, nu ? Sa ne zici de buni si primire !
DanaSpeel - bine ca ne mai scrii 2 randuri. L;as` ca trece astenia ... daca e astenie ! :-)
Roxana74 - nu fac ca nu vrea sotu` bb2, io as vrea inca o fetiscana.
Carmenp - ptiu, ptiu sa nu fie de deochi, felicitarile noastre pt Ilinca mancacioasa !

La noi plouaaa si e naspaaa ... program de plimbarica scurta in impermeabil si indeletniciri in casa.

O zi faina tuturor, pupam toate mamicile si toti puiii si asteptam vesti bune de la toata gasca !
Sunt p`acilea, sa mai scrieti !


Daria & Giulia (2004 08 16)
Haideti la bazar sa-l ajutam pe ALEX !
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

hop sa salut cele mai frumoase, destepte, bune sotii si mame, chiar daca este marti afara este o zi suuuper de primavara care se pare ca se va strica cit de curind da` nu mai conteaza
multumim de felicitari, da `chiar le meritam
o tai ca-s astia de la finante pe capu` meu, nu mai pleeeeacaaa, ca tare m-am mai saturat

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput