Super poznasi de iulie-august 2004 (171)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Gata, ma-c sa culc juniorul, ca s-a facut ora de somn !
Pupi si poate vorbim later, daca nu adorm si eu (cum se intimpla in mai toate serile, hihihi !).

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Asa deci si prin urmare...Gizmo tot cu mami a ta ramine , nu? Asa-i cel mai bine!
Noapte buna....eu imi iau sotu' de-o toarta si ma duc sa semnez contractul de inchiriere...asta a fost din capitolul ...fiecare cu ce-l doare!

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gongutza spune:

Buna seara si de la mine,mi-ati simtit lipsa?Hehehe...
In primul rand felicitarile mele celor doua "viitoare" inca nedeclarate oficial burticoase
Am vazut pozele,frumosi toti,pupam voios vorba Cristalinei!
Olivia n-avea cum sa fie astm....dc Alex n-a facut(si vorba aceea daca el n-a facut bronsiolite repetate,plus teren alergic de la mine...chiar acum astept bubitele ca am mancat azi capsuni) n-avea Luca cum sa fie astmatic!Lasa ca o sa vezi ce bine o sa-i fie la mare,la bunici!
Cu mama....alta poveste...dar am mai invatat si eu sa las de la mine,si ea sa zica ca face ca mine,ca doar nu-s acolo s-o controlez...oricum eu imi mentin parerea ca,coplilui i este foarte bine cu bunicii deocamdata....
Vad ca nu reusesc sa fiu coerenta,adica nu reusesc sa incropesc un mesaj mai ca lumea,asa ca ma retrag,poate imi "vine" inspiratia mai tarziu....oricum esentialul l-am spus!
Pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

brei, sa va spui, sa nu va spui... da` va spui ca nu mai poci tine: stiti voi ce face cind vine de afara fata mea, aia de minca virgula cind avea chef si atunci pasat si cu biberonu`? in timp ce striga papi, papi e si cu miinile infipte in sertaru` cu piine... moooor de drag, ptiu, ptiu sa n-o deoki ca si moor in alta ordine de idei, la ionut nu m-am stresat cu vorbitu` desi si el o balanganea aiurea, da` la ea nu`sh ce am, cred ca-s nerabdatoare s-o aud vorbind, de-am ajuns s-o visez noaptea. gata, fug ca-s rupta, noapte buna...
editez, ca l-am vazut pe matei in poze,
gazo, io nu-s coerenta de multa vreme plus ca am intrat intr-o faza ca nu ma pot esprima cum trebe, da` tot ma mai bag in seama pe aici
rain, se face...

Carmen,Ilinca&Ionut
tzucurei de tzucurei 1, 2, 3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Adina...iar la schimbul 3??? Ati gasit apartament? Cind se muta Alex la Bucuresti?
Carmen....ce ma bucur! Belita papa!
Am semnat contractul...pe 1 mai ne mutam!

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Olivia, va doresc numai bine !!!
Probabil, adica mai mult ca sigur ca Andrei va ramine cu mama cind o sa incep serviciul, la vara ... nu prea imi place mie varianta asta, dar alta mai buna nu am ! Acum, mai am oleaca de noroc, in sensul ca sotul meu are un job care ii permite sa stea mai mult pe acasa, uneori lucreaza si de acasa, asa ca gizmoul poate sa stea si cu el, ceea ce mie imi convine de minune ! Noi trei ne-am format un program, stim ce si cum, mama cind vine nu mai tine cont de nimik si asta ma scoate din minti (sometimes, cind pun prea mult la suflet !).
Carmen, oau, de la biberon si pasat derect la sarmale, asta da salt !! La mai mare si chiar, sa nu fie de deochi ![semnulcufunditarosie]

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

uff, iar am venit tarziu...am citit vreo 5 pagini din cap. trecut, am vazut ceva poze si acu 2 pagini din cap. asta...si mi-e !!!

Am intrat doar ca sa nu ma uitati!

O felicit si eu pe Cristalina, habar nu am de ce, dar felicitari, o sa ne zici, nu?

Kim, bafta in continuare, ma bucur pentru contractul incheiat!

Daria, de ce esti tu asa de sigura ca n-o sa mai faci in bb?

Apropos de copilasi, m-am bagat si eu in treacat pe la aspirante....poate ca in vara mai punem de inca unul, daca nu cumva imi bag picioarele in rabare si negocieri...altminteri citesc pe la "in 1 sau in 2" sfaturile pe care le-as da si eu altora

Hai, va pup pe toate,
noapte buna,
Roxa



vidiazni, ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Alice si Roxa multumim!
Este foarte bine daca Gizmo poate sta si cu tati...esti aranjata!
Roxa...despre ce negocieri vorbesti??? Fugi la nani...
Danelor...ce este cu voi?

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

quote:
Originally posted by roxana1974


Apropos de copilasi, m-am bagat si eu in treacat pe la aspirante....poate ca in vara mai punem de inca unul, daca nu cumva imi bag picioarele in rabare si negocieri...altminteri citesc pe la "in 1 sau in 2" sfaturile pe care le-as da si eu altora



Mei, da pare destul de complicata situatia ... sper sa se rezolve, Roxana, asa cum iti doresti tu !
Olivia, da, e bine ca poate sta cu tati, doar ca partea proasta este ca el poate fi chemat la firma unde lucreaza oricind - si atunci cu cine ramine gizmoul ?

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns speel spune:

Buna seara,eu va citesc,dar de scris nu ma lasa astenia asta pacatoasa!Numa as lincezi in pat!!!!
So,sa va fie de bine la prospetele viitoare mamici!Io mai astept nitel,ca-s depresiva rau si stau cu nasu`n calmante.
ieri am fost la race si Ricu n-a zis nici pis desi zgomotul era infernal.N-am facut poze asa ca n-am ce va arata.De fapt n-am mai facut poze de mult la copil,poate dupa ce termin oxazepamul si trece blegeala!
Am vazut toate pozele,sunt toti pui frumosi si scumpi.Si vad ca trupa se mareste cu surori si fratiori de pui!
Carmen,bravo,n-a ca ai mai trecut un hop.Si ricu papa din farfuriile noastre si nu o lingura doua.Dar eu totusi ai dau portia lui ,pe urma daca vrea si de la noi, cu mare placere.
Olivia,sa fie intr-un ceas bun!Sanatate lui Luca!Totusi,atita timp tuse care citisem ca iar a revenit nu-i de lasat asa!Ceva pentru sistemul imunitar cred ca n-ar strica.stii tu mai bine,eu mi-am dat doar cu parerea.
irinuca,salutari!ma bucur pentru tine!
de Felicia ma stiti ceva?

Mergi la inceput