Super poznasi de iulie-august 2004 (171)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

ce m-as face eu fara pretenii virtuali ? va multumesc pt vorbele linistitoare, acum, sincer, in sinea mea, si mie cand mergem in parc, Danut mi se pare cel mai fain copil: nu e isteric cum vad altii si de varsta lui si mai mari, nu loveste copiii, nu le fura jucariile, ci le cere, asa pe limba lui si din ochisori, nu fuge aiurea sa nu-l pot prinde, desi uneori as vrea sa fie mai infipt, se joaca vesel la nisip cu alti copii, se zbantuie la tobogan cu mine (capra batrana pe tobogan inca n-ati vazut), se da in leagan, topaie si chiuie de bucurie ca un vrabioi....
Dar da, as vrea sa manance si el mai normal. I-am facut snitel de piept de pui...fasolica verde, adica galbena ....cumparat masuta si scaunel de lemn, separate, ca de oameni mari dar in miniatura, farfurioare funny, tacamuri de copii, insirat toate, papi aranjat estetic....si degeaba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura _Oprescu spune:

ziua buna tuturor...bebe doi,ha? e cea mai buna decizie pe care am luat-o in viata mea si cea mai buna diferenta intre copii asta de doi ani:)! merge si mai mare,vezi cazul nostru, dar asa ii cresti pe amandoi in acelasi timp...
Lucas ieri s-a pricopsit cu o indigestie de mai mare frumusetea,s-a trezit vomand dupa ce a dormit la pranz si ma felicit ca mi-am ascultat instinctul si amdat drumul la interfon (noi eram afara pe terasa) .De obicei nu mai dau drumul ,il las pe el sa ma strige: mamauuuu ca imi place..asa eu la primul respirat dadeam fuga la el si cateodata ar mai fi readormit..E a doua oara cand am o inspiratie divina! Azi e a doua zi critica,insa e deja de ieri bine,atat ca nu mananca decat inghetata pedialyte si suc la fel...ca sa se repare la stoamcel.Bietu Raresu cand a patit asta in Ro , a urmat tratament cu injectii facute de maica-mea:(...siregim alimentar...ori aici, pedialyte si nu are nevoie sa tina un regim strict..ci chestii diverse pe care sa le vrea el..bineinteles nu grasimi,insa restul...ok!
Acum e un alintat si nu vrea decat cu mine...dar isi revine el..e o zi superba astazi! v-am zis ca in we am facut proviziile de hainute de vara..ce bine:)I'm so ready...de fapt , nu chiar ca am de dat jos vreo patru kilograme...bunica gateste demential ,iar in dulapurile mele iti vine sa zici: sa traiti! cand intri...
acum suntem la meniul de Paste care se anunta spectaculos:) bunica a adus vopsea din Ro ...asa ca anul asta nu dam cu trafaletul pe ele ca in alti ani:) no, va pup acum si va urez o zi buna
Dorsilia, nici Lucasu nu vorbeste prea multe...cele mai multe eu le aud in engleza..acum favoritul este Idon't know..nu stiu de ce..ori de la copii ori de la mediu...ca noi in romaneste vorbim:)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Azi pentru noi este ziua aia...cu...Alo aterizeaza...bunica!
Mey..ce-ati mai scris..abia am reusit sa va citesc!
Laurici ..sanatate Lucasului...deci stomch flu...ai fost la dr? Are si diaree? Intr-o zi ,doua sinteti gata!
Cristalinule..si eu te felicit..asa in general....si ma duc sa-mi rod unghiile de invidie alaturi de Daria si Ioana..asa este cind esti prea batrina!
Adela..nu mi-ai mai spus cum a iesit coprocultura..sau nu ati mai facut-o?
Marcela..si tu? Cum ai putut sa rezisti 10 zile??? Imi pare rau de gradi...dar vorba ai ..nu s-au terminat gradi din Buc..ai de unde alege! Succes!
Vazut iepure sudez...pare incintat! Ce mi-a placut faza cu Raducu si biscuitii!!
Andreea bine ai revenit! Ce mare s-a facut Matei!
Vazut si pe Giulia...ce de prieteni are!
Alice iti tinem noi de urit cind pleaca tati...
Carmen ..sarmale? wow...vezi ne ajungeti si ne si intreceti. De US..nu te mai mira..multe nu sint cum par
Lia si eu zic acelasi lucru ca si Adela..fiecare are ritmul lui...Si eu ma stresez...si-mi trece la fel de repede...
Liliana pe unde esti? Tot la shopping???
De Cori ce mai stiti?


As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Heheee, Olivia, multumesc ! Vorba Liei, ce m-as face fara voi ? Noi am terminat si runda a doua de alergat prin parc - seara se lasa o racoareee ! - si acu gizmoul s e uita la aristocats, poate ma lasa sa termin mesajul asta !
Mei, ce va invidiez pentru bunicile care va ajuta ... ma duc si io sa-mi rod unghiile, ca si asa le am taiate f.scurt !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Eu zic ca de aia exista bunici sa fie puse la treaba ..ca vorba aia la toti ne vine rindul!
Eu stau ca proasta si ma intreb..o s-o placa Luca????Am emotii...

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Olivia, io nu prea ma inteleg cu mama cind vine vorba de Andrei, asa ca sfirsesc a privi tot timpul aproape peste umar, nici vorba de relaxare ! Andrei o prefera uneori mie si cind vin de la firma tot la ea in brate sta, nici gind sa vina la mine !
Probabil ca Luca o sa fie mai reticent la inceput ... apoi or sa treaca si emotiile intilnirii si o sa fie ok !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Alice ...evident tu stii mai bine situatia...dar zi si tu ca mama ta si fa ca tine:)))...tu stii ca eu as fi vrut s-o am pe mama linga mine..chiar daca ar fi fost divergente..intelegi tu ce vreau sa spun

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Cam asta se intimpla demuuult ... io-s tare voluntara ! Si incapatinata, iar acum ca e vorba de copilul meu, nici nu se pune problema de a renunta la ale mele ! Eh, mai inchid si eu ochii din cind in cind ... oricum, eu cu mama nu ne-am inteles niciodata prea bine, asta este unul din marile mele regrete !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Alice....tu cind incepi serviciul?

As dormi mai putin, dar as visa mai mult, intelegand ca pentru fiecare minut in care inchidem ochii, pierdem saizeci de secunde de lumina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Cred ca in august, dupa ce face Andrei doi ani ... acu mai merg din cind in cind sa ii mai ajut, ca inlocuitoarea mea nu face fata !

Alice si Andrei
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an
Gizmo in 2006

Mergi la inceput