Copilasi dragalasi de ianfeb05 (9)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bubu05 spune:

Kris, ce puisor dolofan!!! Are niste bucutze...

Oana si Vladutz (2 ianuarie 2005)
Poze cu Vladutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi.i spune:

Witchie eu Rebecai ii dadeam 10picaturi de doua trei ori pe zi.Cred ca ii poti pune si Irinei 6-7 picaturi.Eu insa le-am ous intr-o cantitate mai mica de apa ,intr-un paharel din acela mic,sa fiu sigura ca le bea si sa isi faca efectul mai repede.

Gabica mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Witchie spune:

Gabica merci! o sa incep sa-i dau de maine.

Anda, mama Irinei
domnisoara Irina
O poveste cu trei gratii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi.i spune:

Tomasa la mine sarcinile au fost complet diferite.La prima nu am avut nici o problema ,mancam orice doar ca aveam o foame...Nu am avut greturi nu am poftit decat o singura data la banane.La a doua sacina in lunile 3 si 4 am avut niste greturi de nu puteam manca decat daca aveam lamaia langa mine si si atunci doar cate putin.Iar pofte nu-ti mai zic.In general pofteam la fructe si la prajituri.O data am poftit la un mar dintr-o reclama tv si erea ora 22 .Norocul sotului a fost ca tocmai incuia magazinul cand a ajuns si s-a indurat vanzatorul de el si s-a intors sa-i dea cateva mere.
Kris am vazut pozele ,super Biencuta in galben.Mie mi-ar place PUISORI DE IAN FEB 2005 dar sa vedem ce zic si celelalte fete.
Liviana i-mi pare rau ca mama ta are probleme si este si departe de tine .Bine ca ai putut ajunge sa o ajuti catusi de putin.Cred ca si simpla,prezenta a voastra acolo a contat f mult.
Mai dar de Adita nu mai stie nimeni nimic?Aditaaaaaaaaaa
Intr-o noapte chiar am visat-o cu copii, ereau la o televiziune si spuneau poiezii.
Nici Oana Cretu nu mai da nici un semn .Oare ce o fi cu ei?Oanaaaaaaaaa


Gabica mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi.i spune:

Ubi si mie i-mi placea tare mult "Piticodromul" era original si f usor de gasit.Dar va mai reveni sper.

Gabica mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Liviana, sanatate multa si putere. Si eu m-am gandit la voi.
Bestutza, Gabi.i, merci pt. ca mi-ati impartasit din experientele voastre din sarcina. Sper sa fie ok si la mine cu bb doi.

Cu piticodromul eu n-am nimic impotriva, doar ca stiam ca am convenit sa mai schimbam titlul din cand in cand si era deja demult acelasi. In rest eu recunosc sportiv ca am ceva impotriva lui "pitic" (imi evoca un pitic de-adevarat si nu-mi place sa ma gandesc ca baiatul meu e pitic, il prefer inalt ), "ingeras" (vorba Patriciei ma duce cu gandul la ceva trist), "print-printesa" (ma si vad sluga mariei sale), dar la fel de sportiv recunosc ca e problema mea, la capul propriu, asa ca nu ma astept sa fiu inteleasa, decat cel mult de Patricia . Am povestit doar ca sa ma explic si eu. Deci fie cum hotararaste majoritatea, daca ar fi sa votez acum as vota doar cu schimbarea , astfel incat sa fie periodic un titlu pe gustul fiecaruia.

Tomasa, fericita mamica a lui Tudor (9 ian. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Kris, asa doarme de ceva vreme. Cind era ora veche, se trezea pe la 9-9.30 9 9 (deci acum 10-10.30)si mai are un singur somn peste zi (intre 13-15-16),depinde la cit adoarme, iar seara o tin pina cade lata; iesim afara, o las sa se joace, etc. Ideea e ca e mereu in faza de iesit masele/dinti/canini si asta cred ca o nevrozeaza la maxim. De ex aseara si duminica a adormit mai devreme (pina in 23), in schimb s-a trezit intre orele 2.30-4.00 si atita s-a fatzait, o apucase vorbaria, etc....si ma oboseste si mai si.

cu Kita m-am intilnit aseara in parc, Andrei este inca sub tratament.Mai multe va spune ea cind va apuca.

tomasa, sintem pe aceeasi lungime de unda.
si...cam multe intrebari despre sarcina nr. 2



Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Kris, ce pui galben si simpatic. cum creste parul dupa tunsoare??se simte diferenta??

uite si noi ne laudam ca ne-a crescut cevaparutz

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Megg spune:

Bdana, multumesc pt explicatii.
Patricia si ce iaurt cu fructe ii dai? Eu Danone nu vreau si pace.

http://community.webshots.com/user/megg2005


Megg si bb Mara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Megg, ii dau Campina sau Milli. f.f. rar ii dau danone, nici noi nu mai mincam de cind cu zvonurile (care oare chiar or fi adevarate??)
Iaurt natural - am incercat de curind zuzu cu 3 si 4% grasime si mi se pare excelent ca gust!!

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Mergi la inceput